info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
jazztravel

16.07.04

jazztravel,

Vilnius–Pažaislis–Kaunas

Vis dažniau keliaujame po pasaulį, nesvarbu esame jauni ar seni, mėgstame aktyvias atostogas ar pasyvų poilsį paplūdimyje. Šių dienų turizmo pramonė gali pasiūlyti įvairaus pobūdžio keliones. Bet ar gerai pažįstame savo kraštą? Ach, kartais pamirštame kokia graži mūsų Lietuva…Kiek įdomybių čia galime rasti.

Ar girdėjote, kad Vilnius ir Kaunas, laikomi Vakarų civilizacijos meno ir architektūros perlais? Pasirodo  kartais mažai pažįstame, net savo gimtuosius miestus. Ar kada atidžiai stebėjote Šv. Petro ir Povilo bažnyčios lubas? Tai baroko perlas! Kartą šioje bažnyčioje lankėsi šveicarai, kurie čia prabuvo šešias valandas. Ar galite tuo patikėti? Fotografafo, grožėjosi, gyrė…Jų manymu mes turime šedevrą. Mes pritariame!  Sukurti šį interjerą italų skulptoriams prieikė apie 30 metų. Džiugu, kad Šv. Petro ir Povilo bažnyčios interjeras per daugelį metų beveik nepakito.

Apskirtai XVII-XVIII a. Vilnius pritraukė daug žymių Vakarų menininkų.  Vilniaus senamiestis sukurtas tų, kurie kalbėjo vokiškai, itališkai, lenkiškai ir jidiš. Vilniaus panoramoje galime atrasti vokiškų, itališkų, nuo Lugano ežero pakrančių kilusių šveicarų architektų, darbų.

Kitas netoliese esantis baroko perlas- Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis. Pažaislį suprojektuoti, XVII a. atvyko italų architektas Džiovani Batista Fredianio. Ansamblis išsiskiria unikalia architektūra. Pirmą kartą Europoje panaudota įgaubta bažnyčios fasado plokštuma, gana retas šešiakampis planas, išorės centrinė bažnyčios dalis aštuoniakampė, o viduje šešiakampė. Tai vienintelis buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėse išlikęs pastatas, kuriame yra tiek daug marmuro.

Dar vienas neatrastas Lietuvos perlas – Kauno miestas. Architektūriniu požiūriu, – tai vienintelis tikras lietuviškas miestas, kontrastuojantis su itališkai-vokišku Vilniumi, vokiška Klaipėda ir ilgus amžius žydiškais krašto miesteliais. Lietuvoje nerasite kito tokio miesto, kurio centrinėje dalyje būtų tiek daug modernizmo kaip Kaune. Tarpukariu, Kaunui tapus laikinąja Lietuvos sostine, miestas atgijo, čia sukosi visas politinis, ekonominis ir kultūrinis valstybės gyvenimas, tad ir statybos sekė viena po kitos. Architektūriniu požiūriu, Kauną gražina net tokie pastatai kaip gaisrinė bei Centrinis paštas, kurie simbolizuoja Lietuvos architektūros moderniąją pasaulėžiūrą.

  • Dalintis įrašu:
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Comments