Venecija | JazzTravel Venecija | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Venecija

Su istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

Nuo viduramžių pabaigos Venecija buvo vienas galingiausių ir turtingiausių Europos miestų. Pirklių, bankininkų, amatininkų ir jūrininkų miestas prekiavo su artimųjų rytų centrais ir šiaurės Vokietijos bei Olandijos miestais. Negailėta pinigų nei išskirtinei dailei, nei rafinuotai architektūrai. Šiandien Venecijoje galime matyti rytietiško tipo paauksavimus ir mozaikas, o taip pat klasikinius Vakarų civilizacijos meno stilius – romaniką, gotiką, renesansą ir baroką. Šiame mieste Rytai ir Vakarai susipina į vieną harmoningą visumą, kuri yra maloni akiai ir sukuria specifinę aurą taip mėgiamą turistų. Bet vien tik grožėjimasis išlikusiais Venecijos turtais yra didelė nepagarba šiai išskirtinei vietai. Ši kelionė – tai bandymas suprasti kas svarbaus ir didingo yra Venecijos mene. Kokios prasmės ir kodai padarė šį miestą vienu svarbiausių Vakarų civilizacijos centrų? Visi numatyti pasivaikščiojimai po miestą, muziejus, bažnyčias ir vienuolynus – tai nenutrūkstamas pasakojimas, aiškinimas ir prasmių dekodavimas. Visam tam suprasti mes nereikalaujame jokio išankstinio pasiruošimo, o tik noro ir pasiryžimo praleisti šešias fiziškai ir intelektualiai intensyvias dienas.

 

Kelionės programa:

1 diena: Atvykimas ir įsikūrimas viešbutyje.

Istorinė miesto širdis: Šv. Marko bazilika ir aikštė. Bazilika dekoruota viduramžius siekiančiais kūriniais, prabangiomis mozaikomis ir auksu.

Legendinis Rialto tiltas. Tai seniausias mieste akmeninis tiltas (XVI a.), pačiame Venecijos centre, su puikiais „centrinės gatvės“ – Didžiojo kanalo – vaizdais.

2 diena: Venecijos erdvės, muziejai ir bažnyčios:

Akademija. Tai svarbiausia šio miesto meno galerija, eksponuojanti garsiausius Venecijos mokyklos meno kūrinius, apimančius penkių šimtų metų laikotarpį nuo bizantiškų viduramžių iki renesanso ir baroko. Ši Menų akademijos kolekcija buvo sukurta 1750 m., o 1807 m. Napoleonas ją perkėlė į dabartinę vietą.

Didžioji Šv. Roko prieglauda. XVI a. pirmoje pusėje pastatyta ligoninė, kurią dosniai finansavo miesto gyventojai ir dedikavo šv. Rokui – saugotojui nuo maro epidemijų. Nuo 1564 m. interjerą dekoravo Venecijos dailininkas Tintoretto. Ši prieglauda tapo vienu prabangiausiai dekoruotų Venecijos pastatų.

3 diena: Išvyka į Padują ir Venecijos Peggy Guggenheim muziejus:

Paduja, vos 40 km nuo Venecijos nutolęs miestas, tapo vienu svarbiausiu Europos intelektualiniu ir meno centru. Būtent čia įkurtas antrasis po Bolonijos universitetas, kuriame studijavo daug lietuvių, o vidiniame universiteto kieme iškaltas Radvilų herbas.

Neįtikėtinas Padujos šedevras – Džoto koplyčia (XIV a. pr.). Šios koplyčios freskų siužetai, kompozicija, spalvos ir erdvės interpretacijos padarė milžinišką įtaką Vakarų civilizacijos menui.

Šv. Antano katedra. Viena svarbiausių vietų katalikams. Šimtus metų čia traukia piligrimai prisiliesti prie šventojo kapo.

4 diena:

Išvyka laiveliu į Venecijos lagūną – Burano salą, pačią gražiausią visoje įlankoje. Kelionė laiveliu trunka apie valandą į vieną pusę. Apsilankymas viduramžiškame Torčelo vienuolyne, pastatytame VII a. Brandžiaisiais viduramžiais, prieš Venecijai užgrobiant salą, čia gyveno iki 20.000 žmonių!

Murano sala. Nuo viduramžių garsėja stiklo pramone. Šiandien galima įsigyti žaismingų suvenyrų ir smagiai praleisti laiką klaidžiojant kadaise klestėjusiais fabrikais ir cechais apstatytos salos gatvelėmis.

5 diena: 

Peggy Guggenheim muziejus – XX a. Vakarų civilizacijos menas, kuris po intensyvių dienų skirtų viduramžių ir baroko epochoms atrodys gerokai prasmingiau.

San Džordžo Madžorė – nedidelė sala su neįtikėtina Paladijaus projektuota bažnyčia ir Tintoretto paveikslais.

6 diena: Laisvas laikas, išvykimas.

 

Kaina: 499 Eur/asm + lėktuvo bilietai

 

Į kainą įskaičiuota:

5 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko – gido paslaugos;

Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Venecija – Vilnius;

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 90 Eur;

Kurorto mokestis apie 15 Eur/asm;

Priemoka už vienvietį numerį 140 eur.

 

Skrydžių laikai:

Skrendame „Ryanair“ avia kompanija, skrydis tiesioginis Vilnius – Venecija (Trevizo) – Vilnius

 

Pastaba:

Kelionės maršrutas yra intensyvus, per dieną praeinama 10-20 km, netinkama judėjimo negalią turintiems asmenims.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Italiją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Data tikslinama

TRUKMĖ 6 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Venecija
Danutė 68m.

Venecija

Daug mačius pasaulio, bet kelionė į Veneciją pranoko visus lūkesčius - be galo gražu, šilta, skanu, jauku. Gidas - nostabus! Keliausiu su juo ir toliau.

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Ilona 41m.

Venecija

Sveiki, labai įspūdinga kelionė. Dėkoju nepakartojamam gidui Rūsčiui. Iki kitų kelionių.

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Lilija 64m.

Venecija

Tobula kelionė su tobulu vadovu. Dėkinga, Lilija

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Gintarė 39m.

Venecija

Ačiū už jaukią, gražią, įspūdingą kelionę.🙂

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Asta ir Gintaras 49m.

Venecija

Labai ačiū už puikią kelionę! Ačiū Rūsčiui už netradicinius kelius ir takelius po Veneciją. Jo pasakojimai ir įžvalgos visada priverčia susimąstyti, o taip ilgai teisingais laikyti stereotipai ima ir...

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Alma 34m.

Venecija

Ačiū labai už beprotiškai fantastišką kelionę ir kantrybę mūsų gidui Rūsčiui! Buvo nuostabi, nepakartojama kelionė. Ačiū🙂Iki naujų susitikimų.

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Rimalda 67m.

Venecija

Įsimylėjau Veneciją. Be galo smagi, prasminga, pilna meno kelionė. Suorganizuota viskas puikiai - parinkti puikiausi objektai - muziejai, Katedros, pasiplaukiojimas laivais iki Murano, Burano salų....

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Vida 60m.

Venecija

Ačiū Rūsčiui ir agentūrai už nepakartojamus atradimus Venecijoje ir jos renesansinio grožio filosofiją. Kelionė buvo nuostabi.

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Žana 62m.

Venecija

Širdingai dėkojame už suteiktą galimybę keliauti KITAIP . Prieš kelionę turėjome nemažai abejonių: ar vyras dėl savo fizinės sveikatos atlaikys kelionės tempą, ar galėsiu aš pati vykti ir lankyti...

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Vida 0m.

Venecija

Ačiū agentūros darbuotojams ir Rūsčiui už nepakartojamus atradimus Venecijoje ir jos renesansinio grožio filosofiją."

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Lina 39m.

Venecija

Torcelo, Murano ir Burano salos! Grazu, jauku, skanu ir stipriai itraukia...dar esu cia, bet jau zinau, kad grisiu ir 3 karta..tokia jau ta Italija!❤️ Diena po Venecijos mena...pamazu sprogsta...

Daugiau apie kelionę >>