info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Venecija

Su istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

Nuo viduramžių pabaigos Venecija buvo vienas galingiausių ir turtingiausių Europos miestų. Pirklių, bankininkų, amatininkų ir jūrininkų miestas prekiavo su artimųjų rytų centrais ir šiaurės Vokietijos bei Olandijos miestais. Negailėta pinigų nei išskirtinei dailei, nei rafinuotai architektūrai. Šiandien Venecijoje galime matyti rytietiško tipo paauksavimus ir mozaikas, o taip pat klasikinius Vakarų civilizacijos meno stilius – romaniką, gotiką, renesansą ir baroką. Šiame mieste Rytai ir Vakarai susipina į vieną harmoningą visumą, kuri yra maloni akiai ir sukuria specifinę aurą taip mėgiamą turistų. Bet vien tik grožėjimasis išlikusiais Venecijos turtais yra didelė nepagarba šiai išskirtinei vietai. Ši kelionė – tai bandymas suprasti kas svarbaus ir didingo yra Venecijos mene. Kokios prasmės ir kodai padarė šį miestą vienu svarbiausių Vakarų civilizacijos centrų? Visi numatyti pasivaikščiojimai po miestą, muziejus, bažnyčias ir vienuolynus – tai nenutrūkstamas pasakojimas, aiškinimas ir prasmių dekodavimas. Visam tam suprasti mes nereikalaujame jokio išankstinio pasiruošimo, o tik noro ir pasiryžimo praleisti šešias fiziškai ir intelektualiai intensyvias dienas.

 

Kelionės programa:

1 diena: Atvykimas ir įsikūrimas viešbutyje.

Istorinė miesto širdis: Šv. Marko bazilika ir aikštė. Bazilika dekoruota viduramžius siekiančiais kūriniais, prabangiomis mozaikomis ir auksu.

Legendinis Rialto tiltas. Tai seniausias mieste akmeninis tiltas (XVI a.), pačiame Venecijos centre, su puikiais „centrinės gatvės“ – Didžiojo kanalo – vaizdais.

2 diena: Venecijos erdvės, muziejai ir bažnyčios:

Akademija. Tai svarbiausia šio miesto meno galerija, eksponuojanti garsiausius Venecijos mokyklos meno kūrinius, apimančius penkių šimtų metų laikotarpį nuo bizantiškų viduramžių iki renesanso ir baroko. Ši Menų akademijos kolekcija buvo sukurta 1750 m., o 1807 m. Napoleonas ją perkėlė į dabartinę vietą.

Didžioji Šv. Roko prieglauda. XVI a. pirmoje pusėje pastatyta ligoninė, kurią dosniai finansavo miesto gyventojai ir dedikavo šv. Rokui – saugotojui nuo maro epidemijų. Nuo 1564 m. interjerą dekoravo Venecijos dailininkas Tintoretto. Ši prieglauda tapo vienu prabangiausiai dekoruotų Venecijos pastatų.

3 diena: Išvyka į Padują ir Venecijos Peggy Guggenheim muziejus:

Paduja, vos 40 km nuo Venecijos nutolęs miestas, tapo vienu svarbiausiu Europos intelektualiniu ir meno centru. Būtent čia įkurtas antrasis po Bolonijos universitetas, kuriame studijavo daug lietuvių, o vidiniame universiteto kieme iškaltas Radvilų herbas.

Neįtikėtinas Padujos šedevras – Džoto koplyčia (XIV a. pr.). Šios koplyčios freskų siužetai, kompozicija, spalvos ir erdvės interpretacijos padarė milžinišką įtaką Vakarų civilizacijos menui.

Šv. Antano katedra. Viena svarbiausių vietų katalikams. Šimtus metų čia traukia piligrimai prisiliesti prie šventojo kapo.

4 diena:

Išvyka laiveliu į Venecijos lagūną – Burano salą, pačią gražiausią visoje įlankoje. Kelionė laiveliu trunka apie valandą į vieną pusę. Apsilankymas viduramžiškame Torčelo vienuolyne, pastatytame VII a. Brandžiaisiais viduramžiais, prieš Venecijai užgrobiant salą, čia gyveno iki 20.000 žmonių!

Murano sala. Nuo viduramžių garsėja stiklo pramone. Šiandien galima įsigyti žaismingų suvenyrų ir smagiai praleisti laiką klaidžiojant kadaise klestėjusiais fabrikais ir cechais apstatytos salos gatvelėmis.

5 diena: 

Peggy Guggenheim muziejus – XX a. Vakarų civilizacijos menas, kuris po intensyvių dienų skirtų viduramžių ir baroko epochoms atrodys gerokai prasmingiau.

San Džordžo Madžorė – nedidelė sala su neįtikėtina Paladijaus projektuota bažnyčia ir Tintoretto paveikslais.

6 diena: Laisvas laikas, išvykimas.

 

Kaina: 499 Eur/asm + lėktuvo bilietai

 

Į kainą įskaičiuota:

5 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko – gido paslaugos;

Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Venecija – Vilnius;

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 90 Eur;

Kurorto mokestis apie 15 Eur/asm;

Priemoka už vienvietį numerį 140 eur.

 

Skrydžių laikai:

 

 

Pastaba:

Kelionės maršrutas yra intensyvus, per dieną praeinama 10-20 km, netinkama judėjimo negalią turintiems asmenims.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Italiją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Papildoma informacija ir patarimai:

Papildomos išlaidos:

Medicininių išlaidų kelionių draudimas užsienyje. Mes bendradarbiaujame su „BTA“ draudimo bendrove, galite draudimą įsigyti pas mus. Kaina priklauso nuo keliautojų amžiaus, krypties, kiekvieną kartą skaičiuojame individualiai.

Skrendant „Ryanair“, „Wizzair“ oro linijomis: pirmenybinis įlaipinimas + 10 kg svorio bagažas (55x40x20 cm) – kaina nuo 80 EUR/ASM (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg svorio bagažas – kaina nuo 120 EUR/ASM, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 EUR/ASM (pirmyn-atgal).

Bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos papildomos išlaidos.

 

Svarbi informacija:

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el. paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvo bilietus, registruotus į skrydį atsiųsime maždaug likus 20 val. iki skrydžio, prieš dieną. Jeigu skrydis vėlai vakare/naktį, atsiųsime išvykimo dienos ryte.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas galimas už papildomą mokestį.

Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko keitimo arba šalyje pasikeitusių aplinkybių.

Papildoma informacija:

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Litaura“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Data tikslinama

TRUKMĖ 6 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Venecija
Gintarė 39m.

Venecija

Ačiū už jaukią, gražią, įspūdingą kelionę.🙂

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Asta ir Gintaras 49m.

Venecija

Labai ačiū už puikią kelionę! Ačiū Rūsčiui už netradicinius kelius ir takelius po Veneciją. Jo pasakojimai ir įžvalgos visada priverčia susimąstyti, o taip ilgai teisingais laikyti stereotipai ima ir...

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Sigita 44m.

Venecija

Labai, AČIŪ, kelionė buvo puiki 10+☺️

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Rimalda 67m.

Venecija

Įsimylėjau Veneciją. Be galo smagi, prasminga, pilna meno kelionė. Suorganizuota viskas puikiai - parinkti puikiausi objektai - muziejai, Katedros, pasiplaukiojimas laivais iki Murano, Burano salų....

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Alma 34m.

Venecija

Ačiū labai už beprotiškai fantastišką kelionę ir kantrybę mūsų gidui Rūsčiui! Buvo nuostabi, nepakartojama kelionė. Ačiū🙂Iki naujų susitikimų.

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Jūratė ir Arūnas 0m.

Venecija

Viskas buvo labai gerai ! Dar tikrai keliausim su Rūsčiu.

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Stase 54m.

Venecija

Kelione esu labai patenkinta. Patiko viešbutis: švara, maistas, patogi lova su natūralia antklode:), personalas. Buvo geras oras:) Rūstis nepakartojamas: buvo labai turiningi, įdomūs pasakojimai,...

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Loreta 59m.

Venecija

Nuostabus , tobulas gidas - informacijos , įdomaus pasakojimo tiek kiek reikia - neperkrauta, tikslu, informatyvu ir su jumoru. Rūpinosi visais nuo pirmo rankos paspaudimo iki atsisveikinimo. Kelionė...

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Žana 62m.

Venecija

Širdingai dėkojame už suteiktą galimybę keliauti KITAIP . Prieš kelionę turėjome nemažai abejonių: ar vyras dėl savo fizinės sveikatos atlaikys kelionės tempą, ar galėsiu aš pati vykti ir lankyti...

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Vida 60m.

Venecija

Ačiū Rūsčiui ir agentūrai už nepakartojamus atradimus Venecijoje ir jos renesansinio grožio filosofiją. Kelionė buvo nuostabi.

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Lina 39m.

Venecija

Torcelo, Murano ir Burano salos! Grazu, jauku, skanu ir stipriai itraukia...dar esu cia, bet jau zinau, kad grisiu ir 3 karta..tokia jau ta Italija!❤️ Diena po Venecijos mena...pamazu sprogsta...

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Danutė 68m.

Venecija

Daug mačius pasaulio, bet kelionė į Veneciją pranoko visus lūkesčius - be galo gražu, šilta, skanu, jauku. Gidas - nostabus! Keliausiu su juo ir toliau.

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Rita 65m.

Venecija

Noriu padėkoti visai komandai, organizavusiai puikią kelionę į nuostabiąją Veneciją. Labai didelis ačiū kelionės vadovui Rūsčiui už suteiktas žinias apie meną, miesto architektūrą, istoriją. Gerb....

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Lilija 64m.

Venecija

Tobula kelionė su tobulu vadovu. Dėkinga, Lilija

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Vida 0m.

Venecija

Ačiū agentūros darbuotojams ir Rūsčiui už nepakartojamus atradimus Venecijoje ir jos renesansinio grožio filosofiją."

Daugiau apie kelionę >>
Venecija
Ilona 41m.

Venecija

Sveiki, labai įspūdinga kelionė. Dėkoju nepakartojamam gidui Rūsčiui. Iki kitų kelionių.

Daugiau apie kelionę >>