Venecija | JazzTravel Venecija | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Venecija

Kartu su istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

2022 m. kovo 02-06 d.

2022 m. balandžio 20-24 d.

 

Nuo viduramžių pabaigos Venecija buvo vienas galingiausių ir turtingiausių Europos miestų. Pirklių, bankininkų, amatininkų ir jūrininkų miestas prekiavo su artimųjų rytų centrais ir šiaurės Vokietijos bei Olandijos miestais. Negailėta pinigų nei išskirtiniams meno kūriniams, nei rafinuotai architektūrai. Šiandien Venecijoje galime pamatyti rytietiško tipo paauksavimus ir mozaikas, o taip pat klasikinius Vakarų civilizacijos meno stilius – romaniką, gotiką, renesansą ir baroką. Šiame mieste Rytai ir Vakarai susipina į vieną harmoningą visumą, kuri yra maloni akiai ir sukuria turistų taip mėgiamą specifinę aurą. Bet vien tik grožėjimasis išlikusiais Venecijos turtais yra didelė nepagarba šiai išskirtinei vietai. Ši kelionė – tai bandymas suprasti kas svarbaus ir didingo yra Venecijos mene. Kokios prasmės ir kodai padarė šį miestą vienu svarbiausių Vakarų civilizacijos centrų? Visi numatyti pasivaikščiojimai po miestą, muziejus, bažnyčias ir vienuolynus – tai nenutrūkstamas pasakojimas, aiškinimas ir prasmių dekodavimas. Visam tam suprasti mes nereikalaujame jokio išankstinio pasiruošimo, o tik noro ir pasiryžimo praleisti penkias fiziškai ir intelektualiai intensyvias dienas.

 

Kelionės programa:

1 diena: Atvykimas ir įsikūrimas viešbutyje.

2 diena: Venecijos erdvės, muziejai ir bažnyčios:

Akademija. Tai svarbiausia šio miesto meno galerija, eksponuojanti garsiausius Venecijos mokyklos meno kūrinius, apimančius penkių šimtų metų laikotarpį nuo bizantiškų viduramžių iki renesanso ir baroko. Ši Menų akademijos kolekcija buvo sukurta 1750 m., o 1807 m. Napoleonas ją perkėlė į dabartinę vietą.

Didžioji Šv. Roko prieglauda. XVI a. pirmoje pusėje pastatyta ligoninė, kurią dosniai finansavo miesto gyventojai ir dedikavo šv. Rokui – saugotojui nuo maro epidemijų. Nuo 1564 m. interjerą dekoravo Venecijos dailininkas Tintoretto. Ši prieglauda tapo vienu prabangiausiai dekoruotų Venecijos pastatų.

Istorinė miesto širdis: Šv. Marko bazilika ir aikštė. Bazilika dekoruota viduramžius siekiančiais kūriniais, prabangiomis mozaikomis ir auksu.

Legendinis Rialto tiltas. Tai seniausias mieste akmeninis tiltas (XVI a.), pačiame Venecijos centre, su puikiais „centrinės gatvės“ – Didžiojo kanalo – vaizdais.

Kitos bažnyčios ir erdvės, kiek spėsime…

 

3 diena: Išvyka į Padują ir Venecijos Peggy Guggenheim muziejus:

Paduja, vos 40 km nuo Venecijos nutolęs miestas, tapo vienu svarbiausiu Europos intelektualiniu ir meno centru. Būtent čia įkurtas antrasis po Bolonijos universitetas, kuriame studijavo daug lietuvių, o vidiniame universiteto kieme iškaltas Radvilų herbas.

Neįtikėtinas Padujos šedevras – Džoto koplyčia (XIV a. pr.). Šios koplyčios freskų siužetai, kompozicija, spalvos ir erdvės interpretacijos padarė milžinišką įtaką Vakarų civilizacijos menui.

Peggy Guggenheim muziejus – XX a. Vakarų civilizacijos menas, kuris po dviejų intensyvių dienų skirtų viduramžių ir baroko epochoms atrodys gerokai prasmingiau.

 

4 diena:

Išvyka laiveliu į Venecijos lagūną – Burano salą, pačią gražiausią visoje įlankoje. Kelionė laiveliu trunka apie valandą į vieną pusę. Apsilankymas viduramžiškame Torčelo vienuolyne, pastatytame VII a. Brandžiaisiais viduramžiais, prieš Venecijai užgrobiant salą, čia gyveno iki 20.000 žmonių!

Antroje dienos pusėje – laisvas laikas.

 

5 diena: Išvykimas.

 

Kaina: 384 Eur/1 asm + avia bilietas.

 

Į kainą  įskaičiuota:

4 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko – gido paslaugos;

Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Venecija – Vilnius;

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 100 Eur;

Priemoka už vienvietį numerį 120 Eur;

Kurorto mokestis apie 15 Eur.

 

Avia bilietai:

2022 m. kovo 2 d. Vilnius-Venecija (Trevizo) 16:50-18:10 val.

2022 m. kovo 6 d. Venecija (Trevizo)-Vilnius 13:25-16:45 val.

 

2022 m. balandžio 20 d. Vilnius–Venecija (Trevizo) 11:25- 12:45 val.

2022 m. balandžio 24 d. Venecija (Trevizo)-Vilnius 16:05-19:20 val.

Avia linijos „Ryanair“

 

Pastaba:

Kelionės maršrutas yra intensyvus, per dieną praeinama 10-20 km, netinkama judėjimo negalią turintiems asmenims.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2022-03-02 - 2022-03-06 - (liko 2 vietos)

2022-04-20 - 2022-04-24 - (vietų nėra)

TRUKMĖ 5 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Venecija
Lina 39m.

Venecija

Torcelo, Murano ir Burano salos! Grazu, jauku, skanu ir stipriai itraukia...dar esu cia, bet jau zinau, kad grisiu ir 3 karta..tokia jau ta Italija!❤️ Diena po Venecijos mena...pamazu sprogsta...

Daugiau apie kelionę >>