Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos | JazzTravel Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos

Kelionė į Paryžių su dr. doc. Rūsčiu Kamuntavičiumi, kuris nuo 1996 m. tiria prancūzišką kultūrą ir Prancūzijos–Lietuvos istorinius ryšius. Kelis kartus stažavosi prestižiniuose Paryžiaus mokslo centruose – Sorbonoje ir Maison-des-Sciences-de-l’Homme.

Paryžius yra ta vieta, kur gimė gotika – vienas svarbiausių Europos architektūros ir meno stilių. Du esminiai gotikiniai pastatai – pats pirmas ir pats tobuliausias – yra Paryžiuje. Kuo gotika ypatinga ir kuo ji svarbi šiandieninei Prancūzijai ir Europai bendrai? Kodėl būtent gotika pavaizduota ant 20€ banknoto? Kuo panašios ir kuo skiriasi Lietuvos ir Prancūzijos gotika?

Paryžiaus centrinė dalis, kuri taip traukia turistus ir kuria romantikos įspūdį, yra pastatyta gana siaurame chronologiniame tarpsnyje: XIX-XX a. sandūroje. Tai buvo taip vadinamoji “Gražioji epocha” (Belle époque) – Europos mokslo, kultūros, meno ir politinio klestėjimo pasaulyje laikai. Paryžius, kaip vienas pagrindinių Vakarų civilizacijos centrų, tuo metu išgyveno milžiniškas transformacijas ir tapo subtiliausiu to laikotarpio simboliu. Kuo ši epocha tokia svarbi Europai, Lietuvai ir pasauliui bendrai? Kokius pagrindus ji padėjo šiandienos pasauliui?

Prancūzija iki pat XXI a. pradžios išlieka svarbiu kultūros, architektūros ir meno centru. XX a. antrojoje pusėje sukurti architektūriniai kompleksai – Défense kvartalas, Nacionalinė biblioteka, Pompidou centras ir kt. – tapo žinomiausiais moderniosios Vakarų civilizacijos paminklais. Kaip suprasti ir dekoduoti šiuos pastatus? Ką jie sako apie prancūzus, apie Paryžių ir visą Europą? Kaip Lietuva atrodo šiame formų ir spalvų žaisme?

Kelionės metu išgirsite apie Paryžių, jo pastatus ir žmones kitaip, toli peržengiant laike ir erdvėje nubrėžtas lankomų objektų ribas. Todėl net jei su mumis keliausite į jau lankytas vietas, visas Jūsų pasaulis tikrai taps KITOKIU.

Kai kurie objektai (lankymo tvarka ir patys objektai gali keistis priklausomai nuo situacijos): Sainte-Chapelle, Saint Denis bazilika, Paryžiaus secesija, Nacionalinė biblioteka, Défense kvartalas, Pompidou centras.

Kaina: 358  Eur / 1 asm. Ir avia bilietas.

Į kainą  įskaičiuota:

3 nakvynės viešbutyje Paryžiuje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko – gido paslaugos;

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Paryžius – Vilnius (apie 100Eur);

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 50Eur .

 

Pastaba:

Kelionės maršrutas yra intensyvus, per dieną praeinama 10-20 km, netinkama judėjimo negalią turintiems asmenims.

*Ekskursiniai objektai i ir jų lankymo tvarka gali keistis.

**Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

 

Data tikslinama

TRUKMĖ 4 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos
Žilvinas 0m.

Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos

Ačiū Giedrei už įdomias keliones. Keliauju nuo studentavimo laikų ir kelionės yra mano liga. Norėčiau padėkoti už šiltas ir netipiškas keliones. Dar kartą ačiū.

Daugiau apie kelionę >>
Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos
Alina 0m.

Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos

Kelionės su gerb. Rūsčiu Kamuntavičiumi, istorijos mokslų daktaru, yra daug naudingesnės, negu kitos pažintinės kelionės be jo. Kodėl? Jo pasakojimas niekada nebūna vien atmintinai iškaltos datos....

Daugiau apie kelionę >>