info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Londonas: pasivaikščiojimas po meną

Su istorijos mokslų daktaru doc. Rūsčiu Kamuntavičiumi

Jei nebuvote Londone, siūlome nukeliauti ne dėl žymos Jūsų kelionių žemėlapyje, reiškiančios „aš čia apsilankiau“. O tiems, kurie jau ten buvo, parodysime miestą kiek kitokiu kampu – giliau, aštriau ir tikrai ne banaliai. Eisime į garsiausius Vakarų civilizacijos muziejus „British Museum“ ir „TATE“ ne grožėtis menu, bet tam, kad pabandytume jį suprasti. Kas šiuos muziejus daro tokiais žymiais? Kodėl tie meno kūriniai laikomi šedevrais? Ką visa tai reiškia Vakarų civilizacijai bendrai ir šiuolaikiniam žmogui konkrečiai? Išėję iš muziejų paanalizuosime Londono architektūrą, kuri ištįsusi laike nuo viduramžių iki 2013 m. pastatyto aukščiausio Vakarų Europos pastato – Shard’o. Ši kelionė – tai kultūros, meno ir simbolių dekodavimai, o taip pat prasmių ieškojimas viename turtingiausių ir įtakingiausių modernaus pasaulio centrų.

Kelionės programa:

1 diena. Atvykimas, įsikūrimas viešbutyje, laisvas laikas pietums. Antroje dienos pusėje – Londono architektūra, nacionalinė galerija.

2 diena. „Britų muziejaus“ lankymas, laisvas laikas pietums ir vakare. Britų muziejus, atidarytas 1753 m., nuo pat pirmos dienos buvo nemokamas visiems lankytojams. Sakoma, kad tai didžiausias muziejus visame pasaulyje. Jo kolekcijoje daugiau kaip 7 milijonai eksponatų, retenybių ir unikalių daiktų, surinktų visuose planetos kampeliuose. Rinkinys apima visas epochas, šalis ir civilizacijas. Čia išskirtinė įvairių Europos laikotarpių meno kūrinių ekspozicija, o taip pat viena didžiausių Egipto ir Graikų senųjų civilizacijų artefaktų kolekcijų.

3 diena. „Tate Modern“ ir „Tate Britain“ galerijos, laisvas laikas pietums ir vakare. „Tate Modern“ atidaryta 2000 m. Čia eksponuojami meno kūriniai, sukurti po 1900 m. Kadangi manyta, jog susidomėjimas bus milžiniškas, iš karto sukonstruoti priestatai, kuriuose, pagal planą, turėjo per metus apsilankyti 1.8 milijono lankytojų. Tačiau jau pirmą sezoną čia pabuvojo 4 milijonai žmonių. Turbūt įspūdingiausia muziejaus salė yra skirta M. Rothko. Vienas garsiausių XX a. Vakarų civilizacijos menininkų kilo iš Daugpilio ir buvo litvakas – istorinės Lietuvos žydas. Šiandien jo paveikslai pardavinėjami už neįtikėtinas dešimčių milijonų dolerių sumas, o pati brandžiausia kolekcija yra būtent šiame pastate. „Tate Britain“ galerijoje eksponuojami garsiausi Britanijos ir Europos meno šedevrai. Tarp jų vienas didžiausių modernios Vakarų civilizacijos dailininkų –  J. Turner (XIX a. pirma pusė), pasaulį stebinęs gebėjimu nupiešti žmogų gamtos šėlsmo ir katastrofų sūkuryje. Tarp muziejaus šedevrų yra įspūdingas meno kolekcionieriaus S. Sainsbury palikimas. Šis bakalėjininko Johno Jameso Sainsbury prosūnis testamentu nurodė palikti 18 išskirtinių paveikslų Didžiajai Britanijai.

4 diena. Išvykimas.

 

Įėjimai į Tate Britain, Tate Modern ir British Museum – nemokamai.

Laikinų ekspozicijų ir „nišinių“ muziejų kaina iki 30€ asmeniui.

Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

 

Kaina: 389 Eur/ 1 asm + lėktuvo bilietai

 

Į kainą  įskaičiuota:

3 nakvynės Londone su pusryčiais;

Įžymaus istoriko – gido paslaugos;

 

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Londonas– Vilnius;

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Priemoka už vienvietį numerį 90 eur;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 120 Eur.

 

 

Pastabos:

Kelionės maršrutas yra intensyvus, per dieną praeinama 10-20 km, netinkama judėjimo negalią turintiems asmenims.

Programoje numatyti visi lankomi objektai užsakomi iš anksto. Lankomi objektai yra programos dalis, užsakomi visiems.

Jeigu turite  pažymėjimą (moksleivio, studento, senjoro ar kt. asociacijos, suteikiančios nuolaidas muziejuose ar kituose lankomuose objektuose) prašome mus apie tai informuoti užsakant kelionę, pridedant  galiojantį  pažymėjimą.

 

**Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Data tikslinama

TRUKMĖ 4 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Londonas
Rūta 0m.

Londonas

Nereali kelionė su Rūsčiu. Atmosfera, žinios, nuotaika - viskas, kas reikalinga puikios kelionės metu. Rekomenduoju!!!

Daugiau apie kelionę >>
Londonas
Jovita 0m.

Londonas

Super organizacija, tik grįžtam iš Londono muziejų. Įspūdžiai patys geriausi, Rustis nepakartojamas, pranoko lūkesčius. Ačiū visai komandai!!!

Daugiau apie kelionę >>
Londonas
Jurga 43m.

Londonas

Kelionė po Londono muziejus praplėtė požiūrį į meno pasaulį. Taip pat organizaciniai dalykai buvo labai sklandžiai sudėlioti, neperkrauta programa, nors intensyvi. Ačiū už malonius...

Daugiau apie kelionę >>
Londonas
Vilma 38m.

Londonas

Važiuodavau į Londoną pas gimines, bet niekada nebuvau pajutus miesto didybės ir unikalumo. Su Rūsčiu aplankėme "Tate Modern", "Tate British", "Britų muziejų". Nebuvau muziejų fanė niekada, bet...

Daugiau apie kelionę >>
Londonas
Ieva 34m.

Londonas

Londonas atrastas visai kitaip. Kaip pasaulio meno, kultūros, mokslo miestas. Dalis pasaulinio lygio muziejų kol kas yra nemokami, mes juos ir lankėm. Įspūdžiai nuo didybės, mastelio yra...

Daugiau apie kelionę >>