Vakarų Sakartvelas su poilsiu Batumyje prie jūros | JazzTravel Vakarų Sakartvelas su poilsiu Batumyje prie jūros | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Vakarų Sakartvelas su poilsiu Batumyje prie jūros

Su šarmingu vietiniu gidu

2023.06.18- 06.25 d. 

2023.09.03-10 d. (vietų nėra)

2023.10.08-15 d. 

 

Kelionės programa. Per savaitę pravažiuojama apie 1350 km. 

 

1 diena.

Tiesioginis skrydis Vilnius – Kutaisi.

Po skrydžio važiuojame į Račos regioną. Rača-Lečchumi – tai Gruzijos Šveicarija. Oficialiai sritis vadinama Raėa-Lečchumi ir Kvemo Svaneti. Sritis kalnuota, jai priklauso du Rača municipalitetai ir po vieną Lečchumi ir Svaneti municipalitetą. Kvemo (žemutiniai) svanai pagal kultūrą truputį skiriasi nuo zemo (aukštutinių) svanų, istoriškai jie buvo arčiau civilizacijos. Račos ir Lečchumi, atrodo, mažiausiai žinomos Gruzijos etninės grupės. Apie chevsurus ir svanus girdėjo dauguma, o kas žinoma apie račiečius? Rača-Lechhumi daug žalumos – beveik visi kalnai apaugę mišku. Gruzinai mėgsta čia lankytis. Labai mėgstamas kalnų kurortas Šovi. Už Gruzijos ribų Rača kalnai mažiau žinomi – turistų dėmesį patraukia daugiau išreklamuota Aukštutinė Svanetija.

Rača kalnai gerai matomi iš Imeretijos. Jie matosi iš Čiatura, Tkibuli, Gelati , nuo Bagrati katedros Kutaisyje. Važiuojame prie nuostabaus ežero kalnų apsuptyje – Shaori. Vėliau lankome 10 a. Nikortcmindos cerkvę.

Užvažiuojame į Ambrolauri degustuoti tikro Chvančkara vyno.

Rača vienintelis Vakarų Gruzijos regionas į kurį organizuojami vyno turai. Tai yra garsiojo Chvančkara vyno nuopelnas, kurį gamina Ambrorauri municipalitete. O egzotiški Lentechi municipaliteto vynai iš viso mažai žinomi.

Važiuojame į Oni miestą, Oni – miestelis, municipaliteto administracinis centras, Aukštutinės Račos sostinė. Miestelis išsitęsęs 3,6 km siaura juosta kairiuoju Rioni upės krantu. Seniau buvo visos Račos sostine. Miestelyje yra parduotuvės, muziejus, sinagoga, keletas viešbučių, svečių namų, kavinių ir mineralinio vandens šaltinių.

Nakvynė Račoje.

 

2 diena.

Po pusryčių tęsiame kelionę po Račos regioną. Važiuojame žiūrėti senų, apleistų sanatorijų ir poilsio namų. Rača yra pats prestižiškiausias gydomasis kurortas turtingas mineraliniais vandenimis, kuriuos galėsime ragauti besigrožėdami nuostabia gamta. Vėliau galėsime Rioni upe nusileisti valtelėmis ir surengti raftingą (15 arba 35 km pagal bendrą susitarimą). Po raftingo kalnuose kepame šašlyką ir maudomės upėje. Jeigu liks laiko, galėsime nueiti iki krioklio ir išsimaudyti mineraliniuose vandenyse.

Apžiūrėsime Okace ir Martvili kanjonų. Grožėsimės 100 m Kinchxa kriokliu, kanjonuose galėsime paplaukioti valtimis.

Vakarienė ir nakvynė Martvili arba Kutaisyje.

 

3 diena.

Po pusryčių tęsiame savo kelionę į kalnuotąją Svanetiją.

Svanetija – aukščiausiai Europoje žmonių gyvenama vieta, esanti Gruzijos šiaurėje prie didžiojo Kaukazo kalnagūbrio. Ji skirstoma į Aukštutinę ir Žemutinę. Daugelis kaimų ir miestelių glaudžiasi Inguri ir Rioni  upių slėniuose. Slėnius supa statūs didžiojo Kaukazo kalnagūbrio viršūnių šlaitai. Žymiausia iš jų – Ušba (4710 m), kurios du „dantys“ matomi iš daugelio vietų.

Maždaug VI amžiuje svanai apsikrikštijo, netrukus buvo prijungti prie Gruzijos karalystės. Gruzija galutinai susivienijo ir itin suklestėjo caro Davido laikais. Šis klestėjimas tęsėsi ir apogėjų pasiekė Davido proanūkės carienės Tamaros (XII amžiaus pabaiga-XIII amžiaus pradžia) valdymo metu. Tuo metu suklestėjo (buvo statomi bokštai, cerkvės, pilys) Svanetija.

Lankysime Zugdidi, tai toks nedidelis Vakarų Gruzijos miestukas Abchazijos pasienyje, Svanetijos kalnų papėdėje. Jame pusę gyventojų sudaro pabėgėliai iš Abchazijos, auga mandarinai ir kvepia kalnais. Tai Vakarų Gruzijos Samegrelo regiono sostinė, legendinės Kolchidės, į kurią aukso vilnos ieškoti plaukė Jasonas. Per Zugdidį eina Suchumio-Tbilisio kelias. Sovietmečiu čia klestėjo celiuliozės, porceliano, šilko, maisto pramonė.
Lankome Dadiano rūmus. Dadianių rūmų muziejus įsikūręs aristokratiškos megrelų kunigaikščių Dadianių giminės rezidencijoje. Ji lyginama su garsiais to meto architektūros paminklais, pavyzdžiui, Voroncovų rūmais Kryme. Muziejuje galima susipažinti su krašto etnografija bei istorija. Jame saugomi unikalūs eksponatai, anot vietos žmonių, turintys ne tik vietinės, bet ir pasaulinės reikšmės: gruzinų bei europiečių tapybos darbai, rinktiniai baldai, namų apyvokos daiktai. Čia yra ir keletas imperatoriaus Napoleono asmeninių daiktų (Dadianių kunigaikščiai turėjo giminystės ryšių su Napoleonu Bonapartu). Muziejuje saugoma ir viena iš trijų jo pomirtinių kaukių (kitos dvi – Anglijoje bei Prancūzijoje). Be to, muziejaus teritorijoje esančioje nedidelėje rūmų cerkvėje saugoma ir dar svarbesnė relikvija – Mergelės Marijos drobulė. Važiuojame į didžiausią vandens saugyklą visame Kaukaze, vakare lankome Svanetijos sostinę – Mestiją, dar vieną kalnų mėgėjų rojų. Viduramžiais Mestija buvo svarbus kultūros centras. Yra išlikusios kelios viduramžių bažnyčios, kurios kartu su fortais yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Nakvynė Svanetijoje.

 

4 diena.

Po pusryčių tęsiame savo kelionę po Svanetiją, važiuojame džipais į 3200 m Tetnuldi kalnus, kur grožimės neapsakomo grožio kalnuotu kraštovaizdžiu. Tai viena tų egzotinių ir niekam nežinomų vietų, kurioje atrasite didingą kalnų ramybę. Tetnuldžio kalno papėdė – laukinės gamtos ir vienų aukščiausių Kaukazo kalnų vietos. Čia retai sutiksi net ir vietos žmonių, apie Tetnuldį kol kas dar mažai žino ir slidininkai.

Iš ten leisimės į Chaladi ledyną, grįždami lankome  XVI a. Margiani šeimos namą – muziejų.

Nakvynė Svanetijoje.

 

5 diena.

Po pusryčių važiuojame į Batumi. Pakeliui užvažiuojame išsimaudyti į ypatingą kurortą su magnetinio paplūdimio smėliu, kuris susidaro dėl vietovėje esančio žemo intensyvumo magnetinio lauko. Ten ir pietaujame.

Apžvalginė ekskursija po Batumi. Batumi – tai miestas, kurį žmonės pamilsta iš pirmo žvilgsnio. Unikalus savo subtropine pakrante, apsuptas ryškiai žalių kalnų, garsėjantis naktiniu gyvenimu. Šalia driekiasi arbatos ir citrinų plantacijos. Batumi yra Gruzijos paplūdimio kurortas numeris vienas, pilnas viešbučių, kavinių bei restoranų. Juodoji jūra jungia Batumi su Rusijos, Turkijos ir Europos uostais. Batumi gatvės apstatytos architektūriniais stebuklais, tokiais kaip mečetės, sinagogos, bažnyčios. Batumi priklauso ilgiausia Europoje pakrantės alėja, su daugybe atrakcionų parkų, kavinių, restoranų, gatvės teatrų ir t.t. Kurortas vasaros metu tampa Gruzijos sostine. Po vakarienės pamatysime naktinį Batumį su dainuojančiais ir šokančiais fontanais.

Nakvynė viešbutyje Batumyje.

 

6 diena.

Pusryčiai, laisva diena Batumyje.

Norintiems susipažinti su miesto kultūra, taip pat neteks nuobodžiauti, čia jie aplankys Batumi dramos teatrą, lėlių teatrą, susipažins su vietiniu folkloru, užsuks į archeologijos bei meno muziejus, mėgausis Batumi botanikos sodu.

Vakarienė ir nakvynė Batumyje.

 

7 diena.

Batumyje. Pasirinktinai – arba laisvas laikas Batumyje, prie jūros, paplūdimyje, arba ekskursijos  po Adžarijos regioną.

Atsisveikinimo vakarienė restorane Batumyje arba Kutaisyje.

 

8 diena.

Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 714 Eur/ asm. + avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

7 nakvynės svečių namuose arba  viešbučiuose;

Pusryčiai ir vakarienės;

Vakarienė restorane;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su  vietiniu gidu;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų paslaugos ir pietūs 170 Eur,

        Džipų nuoma kalnuose;

Raftingas 35 Eur;

Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Alkoholiniai gėrimai;

Vienviečiai numeriai 105 Eur / 1 asm.

 

Skrydžių informacija: Tiesioginis skrydis, „Wizzair“ oro linijos

Skrydis pirmyn: Vilnius-Kutaisi 14:40-19:30 val.

Skrydis atgal: Kutaisi-Vilnius 20:05-23:15 val.

 

Pastabos:

Keliaujančių skaičius – min 10 asm., max 17 asm.

Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose gali prireikti šiltesnės  aprangos , priklausomai nuo keliavimo sezono.

 

Ir dar – pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų  tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirškite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šitoj kelionėj tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Gruziją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti  draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2023-06-18 - 2023-06-25 - (liko 2 vietos)

2023-10-08 - 2023-10-15 - (liko 1 vieta)

TRUKMĖ 8 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Vakarų Sakartvelas su poilsiu Batumyje prie jūros
Vaida 45m.

Vakarų Sakartvelas su poilsiu Batumyje prie jūros

Noriu padekoti Jums uz puikia isvyka i Gruzija.Viskas tobula!Pradedant kompanija,gidu ir baigiant oru🙂. Geriausios rekomendacijos!

Daugiau apie kelionę >>