info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Svajonių atostogos egzotiškoje Balio saloje

2024 m. spalio 17 – 29 d.

13 dienų kelionė

Turas su vietiniu gidu, kalbančiu tiek rusų, tiek anglų kalbomis

Išsami pažintinė programa su poilsiu prie Indijos vandenyno

 

Balio sala – tai pati populiariausia ir garsiausia Indonezijos salyno sala, kuri turtinga gamtos grožiu, stipria kultūra ir gilia istorija. Balio kultūra tokia unikali, kad niekur pasaulyje neįmanoma rasti kažko panašaus. Salos kraštovaizdyje dominuoja puikios ryžių laukų terasos, kokosų palmės ir drėgnos atogrąžų girios. Kultūra ir gamta stipriai susijusi su induizmu – religija, kurią išpažįsta šios salos gyventojai. Religija taip pat stipriai veikia vietinių žmonių gyvenimą. Štai kodėl Balis vadinamas Dievo sala, Tūkstančio šventyklų sala ir netgi Rojaus sala.

 

Kelionės programa:

2024.10.17 d. 1 diena / skrydis Vilnius – Denpasaras.

Skrisime su „Turkish Airlines“ patogiai per Stambulą. Programos apačioje yra nurodyti skrydžių laikai.

 

2024.10.18 d. 2 diena. Atskrendame į Denpasarą, pervežimas iki viešbučio, poilsis viešbutyje.

Nakvynė Ubude.

 

2024.10.19 d. 3 diena / Kintamani Vulkano turas – pirmoji pažintis su Baliu.

Pusryčiai viešbutyje.

Kintamani Kalnuose esantis Kintamani kaimas yra 1400 metrų aukštyje virš jūros lygio. Iš šio kaimo atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į vis dar veikiantį ugnikalnį ir Baturo ežerą.

Žaliame tropiniame lietaus miške pasislėpęs – Gunung Kavi kompleksas, kurį sudaro 10 antkapinių paminklų išskaptuotų uoloje ant kalnų upės kranto. Manoma, kad jie skirti XI a. karališkosios šeimos nariams. Vyksime apžiūrėti kavos plantacijų, pasimėgauti vietine kava.

Balio kavų ir arbatų degustacija.

Važiuosime į Unesco saugomą Geoparką Batur Calderą, kur grožėsimės vulkaninės kilmės unikaliu kraštovaizdžiu. Pietausime vietiniame restoranėlyje su vaizdu į kalnus.

Religija – neatsiejama Balio salos kultūros dalis. Sakoma, kad čia šventyklų, kurios vadinamos “puromis”, daugiau nei gyvenamųjų namų. Lankysime vieną žinomiausių – Tirta Empul šventyklą, garsią dėl švento vandens baseino, kuriame Balio žmonės “apsivalo”. Viena įspūdingiausių Balio vietovių, kurią tiesiog privaloma pamatyti savo akimis, viešint šioje nepaprastoje saloje, – Tegallalang ryžių terasos. Nesibaigiantys plotai ryžių terasų, apšviestų saulės spindulių, nustebins net kritiškiausią keliautoją. Tegallalang ryžių terasos išsidėsčiusios salos viduryje yra populiariausios Balyje.

Grįžtame į viešbutį apie 18 val., laisvas laikas Ubude. Ubudas – įsikūręs Balio aukštumose, apsuptas ryžių terasų, itin mėgstamas menininkų. Ši salos dalis nuo seno buvo žinoma kaip Balio kultūros sostinė. Mieste rasite spalvingų meno galerijų, įdomių muziejų, įspūdingų  šventyklų, Karališkuosius rūmus, egzotinį turgų, kur galėsite nusipirkti vietinių dirbinių.

Nakvynė Ubude.

 

2024.10.20 d. 4 diena / Turas po Ubudą – autentiški teatrališki, vietiniai šokiai, maudynės krioklyje, archeologinė vietovė, linksmasis beždžionių miškas.

Pusryčiai viešbutyje.

Važiuosime grožėtis tradiciniu Balio salos Barong ir Keris šokių pasirodymu, vaizduojančiu mistišką gėrio ir blogio kovą, lankysime vietinį kaimą, kuriame puoselėjamos senos aukso ir sidabro dirbinių tradicijos. Vykstame prie Tegenungan krioklio – aplankysime šį džiunglėse pasislėpusį gamtos grožį. Lankysime Goa Gajah (Dramblio urvą). Goa Gajah yra reikšminga induistų archeologinė vietovė. XI a. statyta šventovė kadaise buvo induistų ir budistų vienuolynas. Urvo fasadą puošia grėsmingi raižiniai. Šventykloje yra didelis maudymosi baseinas, kuris kaip manoma, buvo pastatytas, kad išvalytų sielą ir kūną nuo piktųjų dvasių. Viduje išvysite 7 moterų statulas, vaizduojančias 7 šventas Indijos upes. Tai šventa induistų vieta, todėl gerbdami tradicijas, reikalinga atitinkama apranga prieš einant į urvą.

Pietūs vietiniame restorane. Po pietų lankysime beždžionių mišką. Ubudo beždžionių miškas yra viena populiariausių šio miestelio lankytinų vietų, kuri patiks gyvūnų mylėtojams ir fotografams. Vaikštant po šį mišką, akis džiugins ne tik makakų būriai, bet ir nuostabi džiunglių aplinka. Pėsčiųjų takai veda pro senovės šventyklas ir statulas, kurios suteikia šiai vietovei  ypatingą dvasią. Beždžionėles galima ir pamaitinti, tačiau saugokite savo daiktus, kuriuos mielai nugvelbia makakos.

Lankome Petulu kaimą.

Nakvynė Ubude.

 

2024.10.21 d. 5 diena / Pramogų diena ir pažintis su vietine gastronomija, „viskas įskaičiuota“.

Po pusryčių važiuosime į raftingą. Kas nenorės plaukti upe, galės pasivaikščioti, pasimaudyti, ramiai praleisti laiką mėgaujantis gamta. Pietūs, po pietų važiuosime į kaimo šeimą, kurioje vyks Balio maisto gaminimo edukacija su vietiniais žmonėmis, valgysime pačių gamintą vakarienę.

Nakvynė Ubude.

2024.10.22 d. 6 diena / Bedugul turas – Balio dvasingumas, ryžių terasos, Beratan ežeras.

Pusryčiai viešbutyje.

Lankysime Taman Ayun – išskirtinio grožio šventovę. Tai šventyklų kompleksas, kuriuo siekiama pavaizduoti Mahameru kalną (tai aukščiausias ir aktyviausias kitos Indonezijos salos – Javos – ugnikalnis). Pasak padavimų, šis kalnas – pasaulio ašis. Būtent taip sukonstruotas ir šventyklų kompleksas, imituojantis Visatos centrą. Pats kompleksas stūkso nedideliame Mengvi kaimelyje. Teritorijoje gausu tvenkinių, kuriuose žydi daugybė lelijų, o taip pat sodų terasų, kurios išdėstytos skirtinguose aukščiuose. Pamatysime didžiausią medį Balyje. Pietausime vietiniame restoranėlyje.

Važiuosime į Jalituwih ryžių terasas – viena įspūdingiausių Balio vietovių, kurią tiesiog privaloma pamatyti savo akimis. Tai kvapą gniaužiantis vaizdas, suteikiantis naują reikšmę žodžiui „žalia“. Ryžių laukai, kurie išsidėstę terasomis aukštyn, atrodo tarsi neapsakomo žalumo laiptai į dangų.

Bedugulas įsikūręs centrinėse Balio aukštumose, ramiame kalnų rajone. Čia vyrauja kalnų klimatas, tad daržovės, vaisiai ir gėlės tiesiog veši. Beratano ežeras atgaivina čia vyraujantį karštą klimatą. Beratano ežeras, nutolęs apie 60 km. į šiaurę nuo Balio provincijos centro Denpasaro, taip pat turistus apdovanoja puikiu kraštovaizdžiu.
Nakvynė Lovinoje.

 

2024.10.23 d. 7 diena / Turas po Loviną – gražiausi Balio kriokliai, versmės iš vulkano ir didžiausia budistų šventovė.

Po pusryčių važiuosime į 5 krioklių šventą vietovę.

Važiuojame į Lovina – miestelį. Jis įsikūręs pačioje salos šiaurėje. Miestelis įsikūręs visai netoli vandens, tačiau svarbiausia čia atkreipti dėmesį į neįprastus paplūdimius – pilki ar net juodi, kaip lava paplūdimiai čia kontrastuoja skaidriu it krištolas vandeniu. Lankysime Buda Vihara  Banjar šventyklą, kuri yra didžiausia budistų šventovė Balyje, maudysimės karštose versmėse iš vulkano.

Nakvynė Lovinoje.

 

2024.10.24 d. 8 diena. Rytas su delfinais.

Anksti ryte, 5:30 val. važiuojame žiūrėti delfinų. Saulei tekant, mažais laiveliais plauksime toliau nuo kranto, kur galėsime stebėti kaip po vandenyną šokinėja delfinai.

10 val. grįžtame į viešbutį, pusryčiaujame. Išsiregistruojame iš viešbučio 13 val. lengvi pietūs. Tanah Lot ant toliau nuo kranto esančios uolos, kurią potvynio metu apsupa vanduo, stovi įspūdinga Tanah Lot šventykla, kurią galima pasiekti tik išdrįsus užsilipti šlapia uola. Kiek žemiau vandens linijos yra keletas didelių urvų, kuriuose glaudžiasi didelės jūrinės gyvatės, saugančios šią ypatingą šventyklą.

Nakvosime Sanure arba Nusa Dua.

 

2024.10.25 d. 9 diena. Laisva diena poilsiui paplūdimyje.

Nakvosime Sanure arba Nusa Dua.

 

2024.10.26 d. 10 diena. Turas po pietinę Bali dalį – paplūdimių, šventyklų ir vietinių šokių diena.

Po pusryčių važiuojame į Melasti paplūdimį maudynėms. Lankysime GWK kultūros parką. „Garuda Wisnu Kencana“ kultūros parkas yra skirtas indų dievui Višnui. Čia rasime milžinišką statulą 121 m aukščio ir tai 4-ta pagal dydį statula pasaulyje. Parke nuolat organizuojami koncertai , festivaliai, parodos, gatvės teatras, kecak šokiai. Jame galima mėgautis panoraminiais Balio salos vaizdais arba ragauti Indonezijos virtuvės išskirtinių patiekalų. Uluvatu šventykla – pastatyta ant uolos krašto Bukito pusiasalyje X a. Manoma, kad šventykla apsaugo Balį nuo piktų jūrų dvasių.

Grožėsimės Kecak šokiu. Balio sala garsėja įspūdingu reginiu – Kecak šokiu, kuris yra būdingas tik Baliui. Jame dalyvauja daugiau nei šimtas atlikėjų, kurie šokdami kartoja specifinius garsus.

Nakvosime Sanure arba Nusa Dua.

 

2024.10.27 d. 11 diena.

Poilsis paplūdimyje.

Nakvynė pietinėje salos dalyje. Nakvosime Sanure arba Nusa Dua.

 

2024.10.28 d. 12 diena.

Poilsis paplūdimyje.

Važiuojame į oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

 

2024.10.29 d. 13 diena.

Parskrendame į Lietuvą.

*programos eiliškumas gali keistis.

 

Kelionės kaina: 1499 Eur/Asm + lėktuvo bilietai*

*lėktuvo bilietus galima įsigyti tiek savarankiškai, tiek per mus. Bilietų kainą tiksliname prieš perkant kelionę.

 

Skrydžio informacija:

Skrisime su „Turkish Airlines“ per Stambulą.

2024.10.17 d. Vilnius 20:35 val. – Stambulas 23:35 val.

Persėdimo laikas: 2:40 val.

2024.10.18 d. Stambulas 01:55 val. – Denpasaras 19:15 val.

 

2024.10.28 d. Denpasaras 21:25 val. – Stambulas 05:40 val.

Persėdimo laikas: 3:30 val.

2024.10.29 d. Stambulas 09:10 val. – Vilnius 11:10 val.

Bagažas: 30 kg registruotas bagažas ir 8 kg rankinis bagažas.

Maitinimas lėktuve įskaičiuotas.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Nakvynės  kruopščiai atrinktuose 4* Balio salos viešbučiuose;

Pusryčiai viešbučiuose kelionės po Balio salą metu;

Kelionės Balio saloje metu transportas su oro kondicionieriumi (pasitikimai oro uoste, pervežimai iš/į oro uostus, pervežimai tarp miestų, pervežimai turų po miestus metu);

Angliškai ir rusiškai kalbančio gido paslaugos Balio saloje.

Švieži vaisiai turo metu;

Visi bilietai į lankomus objektus pagal programą;

5 Pietūs ekskursijų metu;

1 vakarienė;

Bilietas į delfinų turą;

Mineralinis vanduo turo metu.

7 ekskursijos su gidu (kalbančiu rusiškai ir angliškai).

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Tarptautinio skrydžio bilietas (apie 1190 Eur);

Arbatpiniagiai gidui ir vairuotojui (rekomenduojama palikti už dieną nuo 3-5 Eur/asm.);

Būtinųjų medicininių išlaidų draudimas;

Maitinimas;

Asmeninės išlaidos;

Vienvietis kambarys papildomai kainuoja 385 Eur/1asm.

 

Pastabos:

Kaina pateikta vienam asmeniui gyvenant  dviviečiame kambaryje;

Lankomų objektų eiliškumas gali keistis.

Grupės dydis: 10-17 žmonių.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Indoneziją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2024-10-17 - 2024-10-29 - (grupė renkama)

TRUKMĖ 13 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Svajonių atostogos egzotiškoje Balio saloje
Vilma 47m.

Svajonių atostogos egzotiškoje Balio saloje

Puiki, įvairi, gausi programa, rūpestingas, nuoširdus gidas, geri ir jaukūs viešbučiai ir pasakiškai graži sala. Rekomenduoju!

Daugiau apie kelionę >>
Svajonių atostogos egzotiškoje Balio saloje
Vytauta 49m.

Svajonių atostogos egzotiškoje Balio saloje

Puikiai organizuota kelionė, pilna įvairių potyrių: unikali kultūra, nuostabūs paplūdimiai, pasakiški saulėlydžiai, gamtos grožis, malonūs, nuolat besišypsantys žmonės, egzotiška...

Daugiau apie kelionę >>