info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Kupinos nuotykių ir socialinių išbandymų atostogos Sakartvelo kalnuose

Sakartvelas (Gruzija) su kalningu Šatilio regionu

 

Dievinantiems gamtos grožį ir nuoširdų bendravimą;

Vertinantiems autentišką šalies pažinimą;

Su šarmingu vietiniu gidu;

Pasivaikščiojimas kalnais;

Nebijantiems buitinių nepatogumų ir priimantiems tai kaip linksmą gyvenimo nuotykį

*programa Nepritaikyta 5* fanams

 

Gruzija keliautojus vilioja savo pasakiško grožio gamta. Didingi Kaukazo kalnai, sraunios upės, ežerai, pušynai, žaliuojantys slėniai, didžiuliai vynuogynų plotai – Gruzijos kraštovaizdžio neįsimylėti tiesiog neįmanoma.

Tačiau ne ką mažiau patrauklus ir Gruzijos kultūrinis paveldas. Keliautojus žavi jaukios senamiesčių gatvelės, ne vieną šimtmetį menantys vienuolynai ir bažnyčios, Viduramžių dvasią saugančios pilys. O kur dar be galo draugiški vietiniai gyventojai ir nuostabi tradicinė virtuvė. Ši šalis abejingų nepalieka.

 

Kelionės programa:

1 diena.

Atskrendame į Kutaisį.

Sutikimas oro uoste, pervežimas, vakarienė ir nakvynė Kutaisyje.

 

2 diena.

Važiuojame iš Kutaisio į Tbilisį.

Pakeliui aplankome „Borjomi“ nacionalinį parką, pasivaikštom, atsigeriam natūralaus mineralinio vandens iš gelmių ir toliau tęsiame kelionę. Ekskursija po vakarinį Tbilisį. Tbilisis – įdomus, senovinis, gražus ir išlaikytas miestas. Dauguma lankytinų jo vietų susispietė nedideliame slėnyje tarp kalnų. Tbilisis – tai gyvenimo būdas ir žmonių svetingumas, akimirkos ir skonis. Gruzijos sostinė, išsidėsčiusi kalnų slėnyje ir ant jų abipus Kuros (Mtkvari) upės, dieną atskleidžia spalvingą istorinę architektūros įvairovę ir modernaus pasaulio simbolius. Čia pamatysite Azijos, Rytų ir Vakarų kultūros pėdsakų. Miestas pasikeitė pastaraisiais dešimtmečiais: pridygo postmodernistinių formų pastatų, buvo įrengtas lyno keltuvas.  Ekskursijos po Tbilisį metu pamatysite Narikalos tvirtovės griuvėsius, Motinos Gruzijos skulptūrą, Baltuosius rūmus primenančią prezidentūrą. Nusileisime į istorinį Tbilisio rajoną Abanotubani, būtent čia stūkso patys seniausi miesto pastatai ir atsiskleidžia jo tarpkultūriškumą. Vietos virtuvė – vienas didžiausių gruzinų pasididžiavimų. Ir kas nėra girdėjęs apie gruziniškus šašlykus ir arbūzus ar sūrio pyragą chačapurį. Visi produktai natūralūs ir švieži. Todėl nenuostabu, kad būtent gruzinų patiekalai dažnai yra vienas iš kelionės į šią šalį tikslų.  Visos kelionės metu valgysime vietinį autentišką maistą, ragausime nacionalinių patiekalų.

Vakarieniausime restorane, kur grožėsimės nacionaliniais gruzinų šokiais ir folkloro programa.

Nakvynė Tbilisyje.

 

3 diena.

Važiuojame į kalningąjį Šatilio regioną.

Kalnuotoje Gruzijoje gausu sunkiai prieinamų ir atšiaurių vietovių. Šių vietų gyventojai išlaikė senovės tradicijas ir ūmų būdą, o vietos architektūra ir kraštovaizdis tiesiog užburia. Viena tokių vietų – Šatilio kaimas Chevsurijos regione. Tai kaimas – tvirtovė, pastatytas iš plokščių akmenų, vis dar gyvenamas vietinių žmonių. Šatili – kaimas Arguni upės tarpeklyje, prie Arguni ir Šatilisckali upių santakos, 1400 m. aukštyje, 115 km. nuo Dušeti. Kaimas žymus savo gynybine architektūra. Jame ne atskiri bokštai, bet ištisas gynybinis kompleksas, beveik tvirtovė. Kaip taisyklė, visi Sakartvelo kalnų kaimai turėjo įtvirtinimus, bet didžiausi buvo statomi pasienio kaimuose. Šatili yra prie Čečėnijos sienos, kuri yra į šiaurę nuo kaimo, todėl kaimas pasuktas  į šiaurę. Šatili vienintelis kaimas Chevsuretijoje, o gal ir visoje Gruzijoje, kuriame išliko kaimo susirinkimų vieta – sapichvno. Šatili – pats išraiškingiausias ir pats garsiausias Chevsureti kaimas, 2007 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą.

Viena linksmiausių ir svarbiausių gruzinų tautos tradicijų, kurią pajausime kelionės metu – užstalė. Supra – taip gruzinai vadina užstalę. Tačiau tai ne tik stalas, gėrimai ir valgiai – pagrindinis supros atributas – geras tamada (vadinamasis užstalės vadovas) ir galybė tostų. Pagrindinių tostų, kuriuos būtina pasakyti kaskart atsisėdus prie stalo, yra 10–15. Už taiką, už šalį, už Dievą, už moterį, už motiną, už tėvus, už vaikus, už visus išėjusius anapilin, už meilę, už draugystę, už ištikimybę ir pasiaukojimą, už šią užstalę, už šeimininkus…

Nakvynė Šatili.

 

4 diena.

Chevsurija driekiasi pačia Kaukazo kalnagūbrio ketera ir ribojasi su Čečėnija. Tai nėra ir niekuomet nebuvo turistinis regionas. Vietiniai gyventojai chevsurai vis dar gyvena tradicinį, uždarą gyvenimą. Čia iki šiol laikomasi paprotinės teisės, garbės kodekso ir žodžio.

Esant palankiom oro sąlygom, raftingas Aragvi upe.

Nakvynė Šatili.

 

5 diena.

Važiuojame į Tbilisį.

Vakarieniausime restorane, kur grožėsimės nacionaliniais gruzinų šokiais ir folkloro programa.

Nakvynė Tbilisyje.

 

6 diena.

Po pusryčių važiuosime į Vardziją.

Vardzija – viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietų įsikūrusi Kuros upės ištakose. Kitaip ir negali būti – uolose iškaltas 13 aukštų miestas su 6000 gyvenamųjų patalpų. Ir viso šio įspūdingo miesto kaltininkas net ne koks pakvaišęs viduramžių architektas ar ambicingas karvedys. Kregždžių lizdus primenanti gyvenvietė atsirado karalienės Tamaros įsaku, o pasiteisinimas paprastas – kažkaip juk reikėjo apsiginti nuo mongolų. Geresnės tvirtovės nė nesugalvosi. Kas norės, galės pasilepinti Spa centre ir išsimaudyti šiltame sūraus vandens baseine.

Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje.

 

7 diena.

Vardzija.

Jūsų laukia nuostabi diena, su nesunkiais pasivaikščiojimais ir aplankymu Vardzijos šventyklos ir vienuolyno. Šiandien šią paslaptingą vietą prižiūri nedidelė vienuolių grupelė. Galėsite pamatyti išlikusius kambarius, apžiūrėti senovinę drėkinimo sistemą, įrengtą to meto vienuolių. 1983 m. Vardzija paskelbta muziejumi po atviru dangumi, o 1999-aisiais vienuolynas vėl pradėjo veikti.

Važiuosime į Kutaisį, nakvynė Kutaisyje.

 

8 diena.

Po pusryčių ekskursija Kutaisyje, skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 749 eur/asm + lėktuvo bileitai

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

Nakvynės viešbučiuose / svečių namuose;

Pusryčiai ir vakarienės;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su  vietiniu gidu;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Registruotas bagažas, vietos lėktuve (pagal poreikį);

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų, pramogų paslaugos, raftingas (130 Eur);

Arbatpiniagiai, asmeninės išlaidos;

Pietūs;

Alkoholiniai gėrimai;

Vienviečiai numeriai 100 Eur / asm.

 

Skrydžio informacija:

Skrendame su „Wizzair“ oro linijomis, skrydis tiesioginis.

 

Pastabos:

Keliaujančių skaičius – 10-17 asm.,

Objektų lankymo tvarka gali keistis;

Apgyvendinimas Šatilyje -visai kompanijai Šatilyje 3 dušai ir 3 tualetai;

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti. Privaloma patogi avalynė Kazbeki kalnuose ir raftingo metu.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose gali prireikti šiltesnės aprangos (striukė, šiltos kojinės, pirštinės).

Ir dar – pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų  tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirkite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šitoj kelionėj tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Gruziją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

**Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Papildoma informacija ir patarimai:

Papildomos išlaidos:

Medicininių išlaidų kelionių draudimas užsienyje. Mes bendradarbiaujame su „BTA“ draudimo bendrove, galite draudimą įsigyti pas mus. Kaina priklauso nuo keliautojų amžiaus, krypties, kiekvieną kartą skaičiuojame individualiai.

Skrendant „Ryanair“, „Wizzair“ oro linijomis: pirmenybinis įlaipinimas + 10 kg svorio bagažas (55x40x20 cm) – kaina nuo 80 EUR/ASM (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg svorio bagažas – kaina nuo 120 EUR/ASM, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 EUR/ASM (pirmyn-atgal).

Bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos papildomos išlaidos.

 

Svarbi informacija:

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el. paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvo bilietus, registruotus į skrydį atsiųsime maždaug likus 20 val. iki skrydžio, prieš dieną. Jeigu skrydis vėlai vakare/naktį, atsiųsime išvykimo dienos ryte.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas galimas už papildomą mokestį.

Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko keitimo arba šalyje pasikeitusių aplinkybių.

Papildoma informacija:

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Litaura“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Data tikslinama

TRUKMĖ 8 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Sakartvelas su kalningu Šatilio regionu
Monika 34m.

Sakartvelas su kalningu Šatilio regionu

Laba diena, kelionė buvo nepakartojamai nuostabi ir tokia ji buvo labiausiai Tengizo dėka. Nepriekaištingas organizuotumas, puikiai apgalvotos pramogos, dėmesys, tai didžiulis jo indėlis į mūsų gerą...

Daugiau apie kelionę >>