info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Sakartvelas – magiškasis Svanetijos regionas

Kalnai, gamta ir begalinis kartvelų vaišingumas

Su šarmingu vietiniu gidu

2024 m. liepos 28 – rugpjūčio 4 d.

Kelionės programa:

1 diena.

Atskrendam į Kutaisį.

Sutikimas oro uoste, eksursija  po Kutaisį  ir jo apylinkes. Kutaisis, Prometėjo požeminiai urvai su daugybe stalaktitų, stalagmitų ir požemine upe. Urvai atrasti tik 1984 m. Iki dabar yra atrasta 17 šių urvų salių. Pats maršrutas tęsiasi 1050 m ir pakeri turistus šio nuostabaus požemių pasaulio įvairiaspalviu apšvietimu. Gelačio soboras-vienuolynas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, pastatytas ant kvapą gniaužiančios uolos. Apžiūrime  Kutaisi miestą – neseniai restauruotą Bagrato šventyklą, pastatytą 1003 m. kaip pagrindinis šalies soboras, tiltą per Rioni upę. Einame pajusti vietinio kolorito į turgų.

Šventinė pasitikimo vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

 

2 diena.

Važiuojame į Račos regioną.

Rača-Lečchumi – tai Gruzijos Šveicarija. Oficialiai sritis vadinama Raėa-Lečchumi ir Kvemo Svaneti. Sritis kalnuota, jai priklauso du Rača municipalitetai ir po vieną Lečchumi ir Svaneti municipalitetą. Kvemo (žemutiniai) svanai pagal kultūrą truputį skiriasi nuo zemo (aukštutinių) svanų, istoriškai jie buvo arčiau civilizacijos. Račos ir Lečchumi, atrodo, mažiausiai žinomos Gruzijos etninės grupės. Apie chevsurus ir svanus girdėjo dauguma, o kas žinoma apie račiečius? Rača-Lechhumi daug žalumos – beveik visi kalnai apaugę mišku. Gruzinai mėgsta čia lankytis. Labai mėgstamas kalnų kurortas Šovi. Už Gruzijos ribų Rača kalnai mažiau žinomi – turistų dėmesį patraukia daugiau išreklamuota Aukštutinė Svanetija.

Rača kalnai gerai matomi iš Imeretijos. Jie matosi iš Čiatura, Tkibuli, Gelati, nuo Bagrati katedros Kutaisyje. Važiuojame prie nuostabaus ežero kalnų apsuptyje – Shaori. Vėliau lankome 10 a. Nikortcmindos cerkvę.

Užvažiuojame į Ambrolauri degustuoti tikro Chvančkara vyno.

Rača vienintelis Vakarų Gruzijos regionas į kurį organizuojami vyno turai. Tai yra garsiosiojo Chvančkara vyno nuopelnas, kurį gamina Ambrorauri municipalitete. O egzotiški Lentechi municipaliteto vynai iš viso mažai žinomi.

Nakvynė Račoje.

 

3 diena.

Po pusryčių tęsiame kelionę po Račos regioną. Rača yra pats prestižiškiausias gydomasis kurortas turtingas mineraliniais vandenimis, kuriuos galėsime ragauti besigrožėdami nuostabia gamta. Vėliau galėsime Rioni upe nusileisti valtelėmis ir surengti raftingą (15 arba 35 km pagal bendrą susitarimą). Po raftingo kalnuose kepame šašlyką ir maudomės upėje. Jeigu liks laiko, galėsime nueiti iki krioklio ir išsimaudyti mineraliniuose vandenyse.

Vakarienė ir nakvynė Tckhaltubo.

 

4 diena.

Po pusryčių keliaujame apžiūrėti Martvili kanjoną, Dadiani muziejų ir Kaukaze didžiausią vandens saugyklą.

Vakarienė ir nakvynė Mestijoje.

 

5 diena.

Po pusryčių tęsiame savo kelionę į kalnuotąją Svanetiją.

Svanetija – aukščiausiai Europoje žmonių gyvenama vieta, esanti Gruzijos šiaurėje prie didžiojo Kaukazo kalnagūbrio. Ji skirstoma į Aukštutinę ir Žemutinę. Daugelis kaimų ir miestelių glaudžiasi Inguri ir Rioni  upių slėniuose. Slėnius supa statūs didžiojo Kaukazo kalnagūbrio viršūnių šlaitai. Žymiausia iš jų – Ušba (4710 m.), kurios du „dantys“ matomi iš daugelio vietų.

Maždaug VI a. svanai apsikrikštijo, netrukus buvo prijungti prie Gruzijos karalystės. Gruzija galutinai susivienijo ir itin suklestėjo caro Davido laikais. Šis klestėjimas tęsėsi ir apogėjų pasiekė Davido proanūkės carienės Tamaros (XII a. pab. – XIII a. pr.) valdymo metu. Tuo metu suklestėjo (buvo statomi bokštai, cerkvės, pilys) Svanetija.

Lankysime Zugdidi, tai toks nedidelis Vakarų Gruzijos miestukas Abchazijos pasienyje, Svanetijos kalnų papėdėje. Jame pusę gyventojų sudaro pabėgėliai iš Abchazijos, auga mandarinai ir kvepia kalnais. Tai Vakarų Gruzijos Samegrelo regiono sostinė, legendinės Kolchidės, į kurią aukso vilnos ieškoti plaukė Jasonas. Per Zugdidį eina Suchumio-Tbilisio kelias. Sovietmečiu čia klestėjo celiuliozės, porceliano, šilko, maisto pramonė.

Lankome Dadiano rūmus. Dadianių rūmų muziejus įsikūręs aristokratiškos megrelų kunigaikščių Dadianių giminės rezidencijoje. Ji lyginama su garsiais to meto architektūros paminklais, pavyzdžiui, Voroncovų rūmais Kryme. Muziejuje galima susipažinti su krašto etnografija bei istorija. Jame saugomi unikalūs eksponatai, anot vietos žmonių, turintys ne tik vietinės, bet ir pasaulinės reikšmės: gruzinų bei europiečių tapybos darbai, rinktiniai baldai, namų apyvokos daiktai. Čia yra ir keletas imperatoriaus Napoleono asmeninių daiktų (Dadianių kunigaikščiai turėjo giminystės ryšių su Napoleonu Bonapartu). Muziejuje saugoma ir viena iš trijų jo pomirtinių kaukių (kitos dvi – Anglijoje bei Prancūzijoje). Be to, muziejaus teritorijoje esančioje nedidelėje rūmų cerkvėje saugoma ir dar svarbesnė relikvija – Mergelės Marijos drobulė. Važiuojame į didžiausią vandens saugyklą visame Kaukaze, vakare lankome Svanetijos sostinę – Mestiją, dar vieną kalnų mėgėjų rojų. Viduramžiais Mestija buvo svarbus kultūros centras. Yra išlikusios kelios viduramžių bažnyčios, kurios kartu su fortais yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Nakvynė Svanetijoje Mestijoje.

 

6 diena.

Po pusryčių tęsiame savo kelionę į kalnuotąją Svanetiją. Diena kalnuose, gamtoje.

Nakvynė Svanetijoje.

 

7 diena.

Po pusryčių važiuojame į Batumi. Pakeliui užvažiuojame išsimaudyti į ypatingą kurortą su magnetinio paplūdimio smėliu, kuris susidaro dėl vietovėje esančio žemo intensyvumo magnetinio lauko. Ten ir pietaujame.

Apžvalginė ekskursija po Batumi. Batumi – tai miestas, kurį žmonės pamilsta iš pirmo žvilgsnio. Unikalus savo subtropine pakrante, apsuptas ryškiai žalių kalnų, garsėjantis naktiniu gyvenimu. Šalia driekiasi arbatos ir citrinų plantacijos. Batumi yra Gruzijos paplūdimio kurortas numeris vienas, pilnas viešbučių, kavinių bei restoranų. Juodoji jūra jungia Batumi su Rusijos, Turkijos ir Europos uostais. Batumi gatvės apstatytos architektūriniais stebuklais, tokiais kaip mečetės, sinagogos, bažnyčios. Batumi priklauso ilgiausia Europoje pakrantės alėja, su daugybe atrakcionų parkų, kavinių, restoranų, gatvės teatrų ir t.t. Kurortas vasaros metu tampa Gruzijos sostine. Po vakarienės pamatysime naktinį Batumį su dainuojančiais ir šokančiais fontanais.

Nakvynė viešbutyje Batumyje.

 

8 diena.

Pervežimas į Kutaisio oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 764 Eur/Asm + lėktuvo bilietai.

*lėktuvo bilietus galima įsigyti tiek savarankiškai, tiek per mus. Bilietų kainą tiksliname prieš perkant kelionę.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

7 nakvynės svečių namuose ir viešbutyje Batumyje;

Pusryčiai ir vakarienės;

Vakarienė restorane;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su vietiniu gidu;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Registruotas bagažas, vietos lėktuve (pagal poreikį);

Džipų nuoma kalnuose;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų paslaugos, ir pietūs apie 100 Eur,

Raftingas 35 Eur;

Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Alkoholiniai gėrimai;

Vienviečiai numeriai 105 Eur / 1 asm.

 

Skrydis:

Vilnius – Kutaisi-Vilnius/ tiesioginis. Vykdomas „Wizazair“ avia linijų.

2024.07.28 d. Vilnius-Kutaisi 06:00-10:50 val. (skrydžio trukmė 3 val. 50 mim.)

2024.08.04 d. Kutaisi-Vilnius 11:25-14:25 val. (skrydžio trukmė 4 val.)

 

Pastabos:
Keliaujančių skaičius – min 10 asm., max 17 asm.

Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba  turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose gali prireikti šiltesnės  aprangos, priklausomai nuo keliavimo sezono.

Ir dar – pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų  tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirškite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šitoj kelionėj tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Gruziją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti  draudžiama.

 

Papildoma informacija ir patarimai:

Papildomos išlaidos:

Medicininių išlaidų kelionių draudimas užsienyje. Mes bendradarbiaujame su „BTA“ draudimo bendrove, galite draudimą įsigyti pas mus. Kaina priklauso nuo keliautojų amžiaus, krypties, kiekvieną kartą skaičiuojame individualiai.

Skrendant „Ryanair“, „Wizzair“ oro linijomis: pirmenybinis įlaipinimas + 10 kg svorio bagažas (55x40x20 cm) – kaina nuo 80 EUR/ASM (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg svorio bagažas – kaina nuo 120 EUR/ASM, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 EUR/ASM (pirmyn-atgal).

Bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos papildomos išlaidos.

 

Svarbi informacija:

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el. paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvo bilietus, registruotus į skrydį atsiųsime maždaug likus 20 val. iki skrydžio, prieš dieną. Jeigu skrydis vėlai vakare/naktį, atsiųsime išvykimo dienos ryte.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas galimas už papildomą mokestį.

Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko keitimo arba šalyje pasikeitusių aplinkybių.

Papildoma informacija:

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Litaura“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2024-07-28 - 2024-08-04 - (liko 5 vietos)

TRUKMĖ 8 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia