Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija | JazzTravel Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

 

Išskirtinis ne komercinis maršrutas;

Keliausime į atokų Tušetijos kalnų regioną, kuris keliautojams pasiekiamas tik kelis mėnesius per metus;

Degustuosime tikrą Sakartvelo vyną ir čia-čią;

Dievinantiems gamtos grožį ir nuoširdų bendravimą;

Vertinantiems autentišką šalies pažinimą;

Su šarmingu vietiniu gidu;

Kelionė džipais į kalnus;

Nedidelė iki 18 asm. grupė;

Netinka lepiems turistams, ieškantiems  5* komforto.

Gruzija keliautojus vilioja savo pasakiško grožio gamta. Didingi Kaukazo kalnai, sraunios upės, ežerai, pušynai, žaliuojantys slėniai, didžiuliai vynuogynų plotai – Gruzijos kraštovaizdžio neįsimylėti tiesiog neįmanoma.

Tačiau ne ką mažiau patrauklus ir Gruzijos kultūrinis paveldas. Keliautojus žavi jaukios senamiesčių gatvelės, ne vieną šimtmetį menantys vienuolynai ir bažnyčios, Viduramžių dvasią saugančios pilys.
O kur dar be galo draugiški vietiniai gyventojai ir nuostabi tradicinė virtuvė. Ši šalis abejingų nepalieka.

 

Kelionės programa:

1 diena.

Skrydis Vilnius-Kutaisi.

Pervežimas į Tbilisį, pakeliui stosime pasimėgauti gamtovaizdžiais, pietausime. Ekskursija po vakarinį Tbilisį. Tbilisis – įdomus, senovinis, gražus ir išlaikytas miestas. Dauguma lankytinų jo vietų susispietė nedideliame slėnyje tarp kalnų. Tbilisis – tai gyvenimo būdas ir žmonių svetingumas, akimirkos ir skonis. Gruzijos sostinė, išsidėsčiusi kalnų slėnyje ir ant jų abipus Kuros (Mtkvari) upės, dieną atskleidžia spalvingą istorinę architektūros įvairovę ir modernaus pasaulio simbolius. Čia pamatysite Azijos, Rytų ir Vakarų kultūros pėdsakų. Miestas pasikeitė pastaraisiais dešimtmečiais: pridygo postmodernistinių formų pastatų, buvo įrengtas lyno keltuvas. Ekskursijos po Tbilisį metu pamatysite Narikalos tvirtovės griuvėsius, Motinos Gruzijos skulptūrą, Baltuosius rūmus primenančią prezidentūrą. Nusileisime į istorinį Tbilisio rajoną Abanotubani, būtent čia stūkso patys seniausi miesto pastatai ir atsiskleidžia jo tarpkultūriškumą. Vietos virtuvė – vienas didžiausių gruzinų pasididžiavimų. Ir kas nėra girdėjęs apie gruziniškus šašlykus ir arbūzus ar sūrio pyragą chačapurį. Visi produktai natūralūs ir švieži. Todėl nenuostabu, kad būtent gruzinų patiekalai dažnai yra vienas iš kelionės į šią šalį tikslų. Visos kelionės metu valgysime vietinį autentišką maistą, ragausime nacionalinių patiekalų.

Vakarienė ir nakvynė Tbilisyje.

 

2 diena.

Tbilisis – Tušetijos regionas.

Ryte eisime išsimaudyti į žymiąsias Tbilisio pirtis, kurios čia įsikūrusios nuo seno ir yra tapusios neatsiejama Tbilisio kultūros dalimi.

Po pusryčių važiuojame į Tušetiją, sunkiausiai pasiekiamą sritį Sakartvele. Tai – kalnų regionas, kuris yra prieinamas tik 3 – 4 mėnesius per metus. Bus įveikiamos 3000 metrų aukščio kalnų perėjos, atsivers nepakartojamo grožio vaizdai! Pakeliui užsuksime į Alaverdžio vienuolyną, įkurtą Asirų vienuolio Yoseb Alaverdeli. Vėliau tęsime savo kelionę kalnų perėjomis, kurios mums paliks nepamirštamą įspūdį, ir galiausiai pasieksime Omalą. Čia mūsų lauks poilsis, vakarienė ir nakvynė svečių namuose.

 

3 – 4 dienos bus skirtos Tušetijai – nuostabiam Kaukazo kalnų regionui.

Po pusryčių  lankysime Dartlo kaimą, kuris kaip muziejus, kuriame gyvenama. Pastatai čia suręsti iš uolienos, vadinamos sip. Tai plokščias juodas akmuo, kurį galima skaldyti, nors tai nėra lengva. Statant ar restauruojant pastatus nenaudojama jokios rišamosios medžiagos, tradiciniu būdu akmenys tiesiog kraunami vieni ant kitų. Vaikščiosim kalnuose, tyrinėdami mažus kalnų kaimus, kurių gyvenimo būdas primins mums gilią senovę, ragausime pačių  skaniausių vietinių chinkalių, eisme į senovinius bokštus. Vakare grįšime į Omalą, vakarienė ir nakvynė.

 

5 diena

Telavi – Signaki

Važiuosime į Telavi.

Ekskursija po Telavi. Telavi – nedidelis, gana senas miestas Alazani slėnyje, ir Gombori kalnagūbrio šiaurės rytinių šlaitų apačioje, nuo XVII amžiaus Kachetijos sostinė, srities ir municipaliteto administracinis centras. 2014 metais miestas atskirtas nuo municipaliteto. Miestas yra 550-800 m aukštyje, per jį teka Telavisrike upė, jo pakraščiuose – Chrukiaschevi ir Macancara upės.

Kachetijos regionas visoje Gruzijoje garsėja darbščiais žmonėmis ir vynu. Tad pakeliui nuolat matome vynuogynus, šalia kelio iš senų sovietinių automobilių ar net sunkvežimių bagažinių pardavinėjamus arbūzus, melionus ir kitas gėrybes. Pakeliui degustuosime gruzinišką vyną, taip pat  užvažiuosime aplankyti vieną garsiausių vienuolynų – Bodbės vienuolyną. Šalia Bodbės vienuolyno yra antram gyvenimui atgimęs Signachio miestelis. Čia įžengus galima žado netekti, nes atrodo, kad tai ne Gruzija, o kokia Vakarų Europos šalis. Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukiantys dailūs balkonėliai. Vakarop atvyksime į meilės miestelį – Signaki. Neoficialiai Signaki vadinamas Kachetijos regiono sostine, taip pat meilės miestu, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signakis garsėja ir tuo, kad ten kuriasi gausi užsieniečių bendruomenė – lenkai, latviai, amerikiečiai, olandai ir t.t., o viena gatvelė net gali būti vadinama lietuviška, nes ten įsikūrę kelios lietuvių šeimos. Signakyje turėsime pažintinę ekskursiją po miestą.

Vakarienė ir nakvynė Telavyje arba Signakyje.

 

6 diena.

Vardzia

Po pusryčių važiuosime į Vardziją. Jūsų laukia nuostabi diena, su nesunkiais pasivaikščiojimais ir aplankymu Vardzijos šventyklos ir vienuolyno. Šiandien šią paslaptingą vietą prižiūri nedidelė vienuolių grupelė. Galėsite pamatyti išlikusius kambarius, apžiūrėti senovinę drėkinimo sistemą, įrengtą to meto vienuolių. 1983 m. Vardzija paskelbta muziejumi po atviru dangumi, o 1999-aisiais vienuolynas vėl pradėjo veikti. Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje. Vardzija – viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietų įsikūrusi Kuros upės ištakose. Kitaip ir negali būti – uolose iškaltas 13 aukštų miestas su 6000 gyvenamųjų patalpų. Ir viso šio įspūdingo miesto kaltininkas net ne koks pakvaišęs viduramžių architektas ar ambicingas karvedys. Kregždžių lizdus primenanti gyvenvietė atsirado karalienės Tamaros įsaku, o pasiteisinimas paprastas – kažkaip juk reikėjo apsiginti nuo mongolų. Geresnės tvirtovės nė nesugalvosi.

Kas norės, galės pasilepinti Spa centre ir išsimaudyti šiltame sūraus vandens baseine. Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje.

 

7 diena.

Kutaisi

Po pusryčių važiuojame į Kutaisį.

Pakeliui aplankome „Borjomi“ nacionalinį parką, pasivaikštom, atsigeriam natūralaus mineralinio vandens iš gelmių ir toliau tęsiame kelionę. Vėliau lankysime Prometėjo urvus, ekskursija po Kutaisį.

Atsisveikinimo vakarienė ir nakvynė Kutaisyje.

 

8 diena.

Pervežimas iki oro uosto. Skrydis Kutaisi – Vilnius.

 

Kelionės kaina: 759 Eur ir avia bilietas.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

Nakvynės viešbučiuose / svečių namuose;

Pusryčiai ir vakarienės;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su vietiniu gidu;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų, muziejų paslaugos, pietūs (170 Eur);

Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Vienviečiai numeriai 100 Eur/asm.

 

Skrydžių informacija: Tiesioginis skrydis, „Wizzair“ oro linijos 

Skrydis pirmyn Vilnius-Kutaisi: 14:40-19:30 val.

Skrydis atgal Kutaisi-Vilnius: 20:05-23:15 val.

 

Pastabos:

Keliaujančių skaičius – iki 17 asm.;
Objektų lankymo tvarka gali keistis;

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti. Privaloma patogi avalynė kalnuose ir raftingo metu.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose  gali prireikti šiltesnės aprangos (striukė, šiltos kojinės, pirštinės).

Ir dar – pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų  tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirkite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šitoj kelionėj tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Gruziją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

**Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2023-08-20 - 2023-08-27 - (liko 11 vietų)

TRUKMĖ 8 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Jovita 70m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Taip, bendrakelioniai buvo nuostabūs 😊 Kaip ir minėjau telefonu, niekaip nesuvokiu kaip Jazztravel pavyksta surinkti tokius puikius, nuostabiai bendraujančius keliautojus... Kas tai? Kompanijos...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Monika 45m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Įspūdžiai po kelionės yra patys nuostabiausi! Nežinau kaip reikės ateityje keliauti - bijau, kad neprilygs turėtai kelionei :) Šalis - puiki, grupė - neįtikėtina, Tengo - išskirtinis žmogus. Viskas...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Danutė, Tomas ir Gintaras 49m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Begalinis dėkui už puikiai organizuotą kelionę. Visa šeima grįžo laimingi ir tikrai pirmą kartą verkėme prie oro uosto atsisveikindami su gidu. Nieko naujo nepasakysiu, kad Tengo nuostabus visomis...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Aušra 49m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Tai buvo linksmiausia, ekstremaliausia mano gyvenimo kelionė. Visą savaitę patyrėme gilių įspūdžių, kalnai sužavėjo be galo, gamtos grožis neapsakomas, šalis nuostabi. Kelionės organizacija - puiki,...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Danguolė 44m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Ačiū už kelionę! Seniai nebuvau patyrus tiek daug gerų emocijų, gera nuotaika lydėjo visos kelionės metu. Tušetija - tikrai ne lepiam, 5* išlepintam turistui. Tušetija - tik keliautojams,...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Arute 54m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Vakar visa mūsų šauni chebra susirašėme ir tikrai dar visi esam apgaubti nuostabios gruziniškos auros.Prisiminimai ir įspūdžiai patys geriausi 😀.Nuostabus gidas,kurį dauguma moterų,o ir vyrų...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Dalia 0m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Fantastiška Jazztravel.lt organizuota kelionė į Sakartvelą laikotarpiu rugpjūčio 30 d. -rugsėjo 6d., viršijusi visus lūkesčius. Šią kelionę vedęs gidas Tengo Nakopia- aukščiausio lygio profesionalas....

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Vilija 45m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Žodžiais neįmanoma papasakoti, perduoti kaip Tušetijoj gražu. Gidas Tengo - neįmanoma neįsimylėti jo, kaip jis perduoda meilę savo šaliai, kultūrai, vertybėms. Ačiū JazzTravel už suteiktą galimybę...

Daugiau apie kelionę >>