info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

2024 m. rugpjūčio 11-18 d. 

Išskirtinis ne komercinis maršrutas;

Keliausime į atokų Tušetijos kalnų regioną, kuris keliautojams pasiekiamas tik kelis mėnesius per metus;

Degustuosime tikrą Sakartvelo vyną ir čia-čią;

Dievinantiems gamtos grožį ir nuoširdų bendravimą;

Vertinantiems autentišką šalies pažinimą;

Su šarmingu vietiniu gidu;

Kelionė džipais į kalnus;

Nedidelė iki 17 asm. grupė.

Gruzija keliautojus vilioja savo pasakiško grožio gamta. Didingi Kaukazo kalnai, sraunios upės, ežerai, pušynai, žaliuojantys slėniai, didžiuliai vynuogynų plotai – Gruzijos kraštovaizdžio neįsimylėti tiesiog neįmanoma.

Tačiau ne ką mažiau patrauklus ir Gruzijos kultūrinis paveldas. Keliautojus žavi jaukios senamiesčių gatvelės, ne vieną šimtmetį menantys vienuolynai ir bažnyčios, Viduramžių dvasią saugančios pilys.
O kur dar be galo draugiški vietiniai gyventojai ir nuostabi tradicinė virtuvė. Ši šalis abejingų nepalieka.

 

Kelionės programa:

1 diena.

Skrydis Vilnius – Kutaisi. Važiuojame į Tbilisį

Po pusryčių važiuojame į Mschetą vienuolyną. Gruzinams ši vieta labai svarbi ir simbolinė, kaip lietuviams Kernavė ir Trakai, tik dar pridėjus stiprų religinį užtaisą. Mtskheta buvo senoji Gruzijos karalystės sostinė dar prieš Tbilisį, o religine prasme ji svarbi gruzinams, nes būtent čia krikščionybė 317 m. buvo paskelbta valstybės religija. Beje, Gruzija tai padarė trečioji pasaulyje – po Armėnijos ir Romos imperijos.

Ekskursija po vakarinį Tbilisį. Tbilisis – įdomus, senovinis, gražus ir išlaikytas miestas. Dauguma lankytinų jo vietų susispietė nedideliame slėnyje tarp kalnų. Tbilisis – tai gyvenimo būdas ir žmonių svetingumas, akimirkos ir skonis. Gruzijos sostinė, išsidėsčiusi kalnų slėnyje ir ant jų abipus Kuros (Mtkvari) upės, dieną atskleidžia spalvingą istorinę architektūros įvairovę ir modernaus pasaulio simbolius. Čia pamatysite Azijos, Rytų ir Vakarų kultūros pėdsakų. Miestas pasikeitė pastaraisiais dešimtmečiais: pridygo postmodernistinių formų pastatų, buvo įrengtas lyno keltuvas. Ekskursijos po Tbilisį metu pamatysite Narikalos tvirtovės griuvėsius, Motinos Gruzijos skulptūrą, Baltuosius rūmus primenančią prezidentūrą. Nusileisime į istorinį Tbilisio rajoną Abanotubani, būtent čia stūkso patys seniausi miesto pastatai ir atsiskleidžia jo tarpkultūriškumą. Vietos virtuvė – vienas didžiausių gruzinų pasididžiavimų. Ir kas nėra girdėjęs apie gruziniškus šašlykus ir arbūzus ar sūrio pyragą chačapurį. Visi produktai natūralūs ir švieži. Todėl nenuostabu, kad būtent gruzinų patiekalai dažnai yra vienas iš kelionės į šią šalį tikslų. Visos kelionės metu valgysime vietinį autentišką maistą, ragausime nacionalinių patiekalų.

Vakarienė ir nakvynė Tbilisyje.

 

2 diena.

Tbilisi – Kazbeki – Tbilisi.

Po pusryčių keliausime į Kazbegį (oficialiai vadinamas Stepancminda) vadinamuoju „Karo keliu“. Tokių gražių, o gal net bauginančiai laukinių ir didingų kalnų, kaip Gruzijoje, tikrai nedaug kur pamatysite. Pakilus dar aukščiau – Gudauris. Tai slidinėjimo mėgėjų meka. Vasarą miestelis atrodo nelabai gyvai, nors vaizdai įspūdingi. Pakeliui lankysime vandens saugyklas , Anapuri tvirtovę, ir atvažiavę iki Kazbegio kalno papėdės, pakilsime džipais iki Gergeti vienuolyno – vieno iš būtinų pamatyti Gruzijos vietų. Būtent šis vienuolynas puošia naujausiojo kelionių vadovo „Lonely Planet“ apie visą Pietų Kaukazo regioną viršelį.

Vakarieniausime restorane, kur grožėsimės nacionaliniais gruzinų šokiais ir folkloro programa.

Nakvynė Tbilisyje.

 

3 diena.

Tbilisi – Omalo.

Po pusryčių važiuojame į Tušetiją, sunkiausiai pasiekiamą sritį Sakartvele. Tai – kalnų regionas, kuris yra prieinamas tik 3-4 mėnesius per metus. Bus įveikiamos 3000 m. aukščio kalnų perėjos, atsivers nepakartojamo grožio vaizdai! Pakeliui užsuksime į Alaverdžio vienuolyną, įkurtą Asirų vienuolio Yoseb Alaverdeli. Vėliau tęsime savo kelionę kalnų perėjomis, kurios mums paliks nepamirštamą įspūdį, ir galiausiai pasieksime Omalą. Čia mūsų lauks poilsis, vakarienė ir nakvynė svečių namuose.

 

4 diena.

Tušetija.

Po pusryčių lankysime Dartlo kaimą, kuris kaip muziejus, kuriame gyvenama. Pastatai čia suręsti iš uolienos, vadinamos „sip“. Tai plokščias juodas akmuo, kurį galima skaldyti, nors tai nėra lengva. Statant ar restauruojant pastatus nenaudojama jokios rišamosios medžiagos, tradiciniu būdu akmenys tiesiog kraunami vieni ant kitų. Vaikščiosim kalnuose, tyrinėdami mažus kalnų kaimus, kurių gyvenimo būdas primins mums gilią senovę, ragausime pačių skaniausių vietinių chinkalių, eisme į senovinius bokštus.

Vakare grįšime į Omalą, vakarienė ir nakvynė. 

 

5 diena.

Tušetija – Telavis.

Po pusryčių važiuosime į Telavi. Telavi – nedidelis, gana senas miestas Alazani slėnyje, ir Gombori kalnagūbrio šiaurės rytinių šlaitų apačioje, nuo XVII a. Kachetijos sostinė, srities ir municipaliteto administracinis centras. 2014 m. miestas atskirtas nuo municipaliteto. Miestas yra 550-800 m. aukštyje, per jį teka Telavisrike upė, jo pakraščiuose – Chrukiaschevi ir Macancara upės.

Vakarienė ir nakvynė Telavyje.

 

6 diena

Telavi – Signaki – Vardzia.

Po pusryčių važiuosime – į Kachetiją. Kachetijos regionas visoje Gruzijoje garsėja darbščiais žmonėmis ir vynu. Tad pakeliui nuolat matome vynuogynus, šalia kelio iš senų sovietinių automobilių ar net sunkvežimių bagažinių pardavinėjamus arbūzus, melionus ir kitas gėrybes. Pakeliui degustuosime gruzinišką vyną, taip pat užvažiuosime aplankyti vieną garsiausių vienuolynų – Bodbės vienuolyną. Šalia Bodbės vienuolyno yra antram gyvenimui atgimęs Signachio miestelis. Čia įžengus galima žado netekti, nes atrodo, kad tai ne Gruzija, o kokia Vakarų Europos šalis. Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukiantys dailūs balkonėliai. Neoficialiai Signaki vadinamas Kachetijos regiono sostine, taip pat meilės miestu, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signakis garsėja ir tuo, kad ten kuriasi gausi užsieniečių bendruomenė – lenkai, latviai, amerikiečiai, olandai ir t.t., o viena gatvelė net gali būti vadinama lietuviška, nes ten įsikūrę kelios lietuvių šeimos. Pasivaikščiojimas po jaukų Signaki. Po Signakio važiuosime į Vardziją. Kas norės, galės pasilepinti Spa centre ir išsimaudyti šiltame sūraus vandens baseine.

Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje.

 

7 diena.

Vardzia – Kutaisi.

Ekskursija Vardzijoje. Vardzija – viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietų įsikūrusi Kuros upės ištakose. Kitaip ir negali būti – uolose iškaltas 13 aukštų miestas su 6000 gyvenamųjų patalpų. Ir viso šio įspūdingo miesto kaltininkas net ne koks pakvaišęs viduramžių architektas ar ambicingas karvedys. Kregždžių lizdus primenanti gyvenvietė atsirado karalienės Tamaros įsaku, o pasiteisinimas paprastas – kažkaip juk reikėjo apsiginti nuo mongolų. Geresnės tvirtovės nė nesugalvosi. Pakeliui aplankome „Borjomi“ nacionalinį parką, pasivaikštom, atsigeriam natūralaus mineralinio vandens iš gelmių ir toliau tęsiame kelionę.

Atsisveikinimo vakarienė Kutaisyje, nakvynė Kutaisyje.

 

8 diena.

Po pusryčių ekskursija Kutaisyje, skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 799 eur/asm + lėktuvo bilietai

*lėktuvo bilietus galima įsigyti tiek savarankiškai, tiek per mus. Bilietų kainą tiksliname prieš perkant kelionę.

 

Skrydžio informacija:

Skrendame su „Wizzair“ oro linijomis, skrydis tiesioginis.

2024.08.11 d. Vilnius-Kutaisi 06:00-10:50 val. (skrydžio trukmė 3 val. 50 min.)

2024.08.18 d. Kutaisi-Vilnius 11:25-14:25 val. (skrydžio trukmė 4 val.)

 

 Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

Nakvynės viešbučiuose / svečių namuose;

Pusryčiai ir vakarienės;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su  vietiniu gidu;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Registruotas bagažas, sėdimos vietos lėktuve (pagal poreikį);

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų, pramogų paslaugos, raftingas (esant palankioms oro sąlygoms), kelionė kalnuose džipais (apie 150 Eur);

Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Pietūs (10-15 Eur/asm);

Vienviečiai numeriai 100 Eur / asm.

 

Pastabos:

Keliaujančių skaičius – iki 17 asm.;

Objektų lankymo tvarka gali keistis;

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti. Privaloma patogi avalynė kalnuose ir raftingo metu.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose gali prireikti šiltesnės aprangos (striukė, šiltos kojinės, pirštinės).

Ir dar – pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų  tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirkite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šitoj kelionėj tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Gruziją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

**Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Papildoma informacija ir patarimai:

Papildomos išlaidos:

Medicininių išlaidų kelionių draudimas užsienyje. Mes bendradarbiaujame su „BTA“ draudimo bendrove, galite draudimą įsigyti pas mus. Kaina priklauso nuo keliautojų amžiaus, krypties, kiekvieną kartą skaičiuojame individualiai.

Skrendant „Ryanair“, „Wizzair“ oro linijomis: pirmenybinis įlaipinimas + 10 kg svorio bagažas (55x40x20 cm) – kaina nuo 80 EUR/ASM (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg svorio bagažas – kaina nuo 120 EUR/ASM, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 EUR/ASM (pirmyn-atgal).

Bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos papildomos išlaidos.

 

Svarbi informacija:

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el. paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvo bilietus, registruotus į skrydį atsiųsime maždaug likus 20 val. iki skrydžio, prieš dieną. Jeigu skrydis vėlai vakare/naktį, atsiųsime išvykimo dienos ryte.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas galimas už papildomą mokestį.

Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko keitimo arba šalyje pasikeitusių aplinkybių.

Papildoma informacija:

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Litaura“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2024-08-11 - 2024-08-18 - (liko 4 vietos) 

TRUKMĖ 8 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Monika 45m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Įspūdžiai po kelionės yra patys nuostabiausi! Nežinau kaip reikės ateityje keliauti - bijau, kad neprilygs turėtai kelionei :) Šalis - puiki, grupė - neįtikėtina, Tengo - išskirtinis žmogus. Viskas...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Aušra 49m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Tai buvo linksmiausia, ekstremaliausia mano gyvenimo kelionė. Visą savaitę patyrėme gilių įspūdžių, kalnai sužavėjo be galo, gamtos grožis neapsakomas, šalis nuostabi. Kelionės organizacija - puiki,...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Jovita 70m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Taip, bendrakelioniai buvo nuostabūs 😊 Kaip ir minėjau telefonu, niekaip nesuvokiu kaip Jazztravel pavyksta surinkti tokius puikius, nuostabiai bendraujančius keliautojus... Kas tai? Kompanijos...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Danguolė 44m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Ačiū už kelionę! Seniai nebuvau patyrus tiek daug gerų emocijų, gera nuotaika lydėjo visos kelionės metu. Tušetija - tikrai ne lepiam, 5* išlepintam turistui. Tušetija - tik keliautojams,...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Dalia 0m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Fantastiška Jazztravel.lt organizuota kelionė į Sakartvelą laikotarpiu rugpjūčio 30 d. -rugsėjo 6d., viršijusi visus lūkesčius. Šią kelionę vedęs gidas Tengo Nakopia- aukščiausio lygio profesionalas....

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Arute 54m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Vakar visa mūsų šauni chebra susirašėme ir tikrai dar visi esam apgaubti nuostabios gruziniškos auros.Prisiminimai ir įspūdžiai patys geriausi 😀.Nuostabus gidas,kurį dauguma moterų,o ir vyrų...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Vilija 45m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Žodžiais neįmanoma papasakoti, perduoti kaip Tušetijoj gražu. Gidas Tengo - neįmanoma neįsimylėti jo, kaip jis perduoda meilę savo šaliai, kultūrai, vertybėms. Ačiū JazzTravel už suteiktą galimybę...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Regina 57m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Laba diena. Ačiū už puikiai suorganizuotą kelionę į Sakartvelą 2023.08.20-08.27. Patyrėme daug nuostabių įspūdžių ir smagių emocijų. Gidas Tengizas puikus, nuoširdus, linksmas, profesionalus ir...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Dainė 0m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Giedre ir Tengo, didelis AČIŪ už nuostabią kelionę po Sakartvelą/Tušetiją. Viskas "nuo iki" suorganizuota TOBULAI. Su Jazz travel keliaujame trečią kartą. Tikrai keliausime ir ateityje.

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Danutė, Tomas ir Gintaras 49m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Begalinis dėkui už puikiai organizuotą kelionę. Visa šeima grįžo laimingi ir tikrai pirmą kartą verkėme prie oro uosto atsisveikindami su gidu. Nieko naujo nepasakysiu, kad Tengo nuostabus visomis...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija
Daine 54m.

Sakartvelas ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – Tušetija

Didelis AČIŪ už nuostabią kelionę. Viskas "nuo iki" suorganizuota TOBULAI. Nesuprantu iš kur Tengo semiasi tiek energijos, nuoširdumo. Negaliu patikėti, kad žmogus dirba non stopu, o atrodo, kad jis...

Daugiau apie kelionę >>