SAKARTVELAS ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – TUŠETIJA | JazzTravel SAKARTVELAS ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – TUŠETIJA | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

SAKARTVELAS ir magiškasis Kaukazo kalnų regionas – TUŠETIJA

 2022.08.27- 09.04 d.

 

Išskirtinis ne komercinis maršrutas;

Keliausime į atokų Tušetijos kalnų regioną, kuris keliautojams pasiekiamas tik kelis mėnesius per metus;

Degustuosime tikrą Sakartvelo vyną ir čia-čią;

Dievinantiems gamtos grožį ir nuoširdų bendravimą;

Vertinantiems autentišką šalies pažinimą;

Su šarmingu vietiniu gidu;

Raftingas – plaukimas upe;

Kelionė džipais į kalnus;

Nedidelė iki 18 asm. grupė.

 

Gruzija keliautojus vilioja savo pasakiško grožio gamta. Didingi Kaukazo kalnai, sraunios upės, ežerai, pušynai, žaliuojantys slėniai, didžiuliai vynuogynų plotai – Gruzijos kraštovaizdžio neįsimylėti tiesiog neįmanoma.

Tačiau ne ką mažiau patrauklus ir Gruzijos kultūrinis paveldas. Keliautojus žavi jaukios senamiesčių gatvelės, ne vieną šimtmetį menantys vienuolynai ir bažnyčios, Viduramžių dvasią saugančios pilys. O kur dar be galo draugiški vietiniai gyventojai ir nuostabi tradicinė virtuvė. Ši šalis abejingų nepalieka.

 

Kelionės programa:

1 DIENA

Skrydis Vilnius -Kutaisi. Pervežimas į svečių namus, nakvynė Kutaisyje.

2 DIENA

Kutaisi – Tbilisis.

Pakeliui aplankome „Borjomi“ nacionalinį parką, pasivaikštome, atsigeriame natūralaus mineralinio vandens iš gelmių ir toliau tęsiame kelionę. Ekskursija po vakarinį Tbilisį. Tbilisis – įdomus, senovinis, gražus ir išlaikytas miestas. Dauguma lankytinų jo vietų susispietė nedideliame slėnyje tarp kalnų. Tbilisis – tai gyvenimo būdas ir žmonių svetingumas, akimirkos ir skonis. Gruzijos sostinė, išsidėsčiusi kalnų slėnyje ir ant jų abipus Kuros (Mtkvari) upės, dieną atskleidžia spalvingą istorinę architektūros įvairovę ir modernaus pasaulio simbolius. Čia pamatysite Azijos, Rytų ir Vakarų kultūros pėdsakų. Miestas pasikeitė pastaraisiais dešimtmečiais: pridygo postmodernistinių formų pastatų, buvo įrengtas lyno keltuvas. Ekskursijos po Tbilisį metu pamatysite Narikalos tvirtovės griuvėsius, Motinos Gruzijos skulptūrą, Baltuosius rūmus primenančią prezidentūrą. Nusileisime į istorinį Tbilisio rajoną Abanotubani, būtent čia stūkso patys seniausi miesto pastatai ir atsiskleidžia jo tarpkultūriškumą. Vietos virtuvė – vienas didžiausių gruzinų pasididžiavimų. Ir kas nėra girdėjęs apie gruziniškus šašlykus ir arbūzus ar sūrio pyragą chačapurį. Visi produktai natūralūs ir švieži. Todėl nenuostabu, kad būtent gruzinų patiekalai dažnai yra vienas iš kelionės į šią šalį tikslų. Visos kelionės metu valgysime vietinį autentišką maistą, ragausime nacionalinių patiekalų. Vakarieniausime restorane, kur grožėsimės nacionaliniais gruzinų šokiais ir folkloro programa.

Nakvynė Tbilisyje.

3 DIENA

Tbilisi – Telavis

Ryte eisime išsimaudyti į žymiąsias Tbilisio pirtis, kurios čia įsikūrusios nuo seno ir yra tapusios neatsiejama Tbilisio kultūros dalimi. Po pirties procedūrų pusryčiausime ir važiuosime į Telavi. Raftingas kalnų upe. Ekskursija po Telavi. Telavi – nedidelis, gana senas miestas Alazani slėnyje, ir Gombori kalnagūbrio šiaurės rytinių šlaitų apačioje, nuo XVII amžiaus Kachetijos sostinė, srities ir municipaliteto administracinis centras. 2014 metais miestas atskirtas nuo municipaliteto. Miestas yra 550-800 m aukštyje, per jį teka Telavisrike upė, jo pakraščiuose – Chrukiaschevi ir Macancara upės.

Vakarienė ir nakvynė Telavyje.

4 DIENA

Telavi – Tušetija

Po pusryčių važiuojame į Tušetiją, sunkiausiai pasiekiamą sritį Sakartvele. Tai – kalnų regionas, kuris yra prieinamas tik 3 – 4 mėnesius per metus. Bus įveikiamos 3000 metrų aukščio kalnų perėjos, atsivers nepakartojamo grožio vaizdai! Pakeliui užsuksime į Alaverdžio vienuolyną, įkurtą Asirų vienuolio Yoseb Alaverdeli. Vėliau tęsime savo kelionę kalnų perėjomis, kurios mums paliks nepamirštamą įspūdį, ir galiausiai pasieksime Omalą. Čia mūsų lauks poilsis, vakarienė ir nakvynė svečių namuose.

5 DIENA

Tušetija

Po pusryčių lankysime Dartlo kaimą, kuris kaip muziejus, kuriame gyvenama. Pastatai čia suręsti iš uolienos, vadinamos sip. Tai plokščias juodas akmuo, kurį galima skaldyti, nors tai nėra lengva. Statant ar restauruojant pastatus nenaudojama jokios rišamosios medžiagos, tradiciniu būdu akmenys tiesiog kraunami vieni ant kitų. Vaikščiosim kalnuose, tyrinėdami mažus kalnų kaimus, kurių gyvenimo būdas primins mums gilią senovę, ragausime pačių skaniausių vietinių chinkalių, eisme į senovinius bokštus. Vakare grįšime į Omalą, vakarienė ir nakvynė.

6 DIENA

Tušetija – Signaki

Po pusryčių važiuosime į Kachetiją. Kachetijos regionas visoje Gruzijoje garsėja darbščiais žmonėmis ir vynu. Tad pakeliui nuolat matome vynuogynus, šalia kelio iš senų sovietinių automobilių ar net sunkvežimių bagažinių pardavinėjamus arbūzus, melionus ir kitas gėrybes. Pakeliui degustuosime gruzinišką vyną, taip pat  užvažiuosime aplankyti vieną garsiausių vienuolynų – Bodbės vienuolyną. Šalia Bodbės vienuolyno yra antram gyvenimui atgimęs Signachio miestelis. Čia įžengus galima žado netekti, nes atrodo, kad tai ne Gruzija, o kokia Vakarų Europos šalis. Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukiantys dailūs balkonėliai. Vakarop atvyksime į meilės miestelį – Signaki. Neoficialiai Signaki vadinamas Kachetijos regiono sostine, taip pat meilės miestu, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signakis garsėja ir tuo, kad ten kuriasi gausi užsieniečių bendruomenė – lenkai, latviai, amerikiečiai, olandai ir t.t., o viena gatvelė net gali būti vadinama lietuviška, nes ten įsikūrę kelios lietuvių šeimos. Signakyje turėsime pažintinę ekskursiją po miestą. Vakarienė ir nakvynė Signakyje.

7 DIENA

Signaki – Kutaisi

Po pusryčių važiuosime į Kutaisį, pakeliui lankysime Katschi vienuolyną,- senovėje ant stulpo stovėjo dvi nedidelės cerkvės – viena pastatyta V amžiuje, kita – VI amžiuje. Nėra žinoma kada jas apleido, bet kaip XVIII amžiuje rašė Vachušti Bagrationi, vienuolių čia nebuvo. 1944 metais į stulpą užlipo alpinistų grupė. Iki nesenų laikų į stulpo viršų buvo galima patekti tik turint alpinistinę įrangą. Stulpo papėdėje stovi nedidelė cerkvė, šalia jos nedidelis ūkinis pastatas, į stulpo viršų galima pakilti prie stulpo sienos pritvirtintomis kopėčiomis.

Atsisveikinimo vakarienė Kutaisyje ir naktinis skrydis Kutaisi – Vilnius.

 

Kelionės kaina: 549 Eur ir avia bilietas.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

Nakvynės viešbučiuose / svečių namuose;

Pusryčiai ir vakarienės;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su vietiniu gidu;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.


Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų, pramogų paslaugos, raftingas, kelionė kalnuose džipais, pirtis (apie 50Eur);

Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Pietūs (5-7 Eur/1);

Vienviečiai numeriai 100Eur / 1 asm.

 

Pastabos:

Keliaujančių skaičius – iki 18 asm.;

Objektų lankymo tvarka gali keistis;

 

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti. Privaloma patogi avalynė kalnuose ir raftingo metu.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba turkiška. Avėti patogią avalynę.

Kalnuose gali prireikti šiltesnės aprangos (striukė, šiltos kojinės, pirštinės).

Ir dar – pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų  tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirkite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šitoj kelionėj tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

**Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2022-08-27 - 2022-09-04 (grupė renkama)

TRUKMĖ 8 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia