Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu | JazzTravel Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Gruzija su šarmingu vietiniu gidu

2023 m. spalio 15-22 d.

 

Kelionės programa:

1 diena.

Atskrendame į Kutaisį. Keliausime į Tbilisį.

Vakare atvažiuosime į Tbilisį, įsikursime viešbutyje, poilsis po kelionės.

2 diena.

Dieną pradedame maudynėmis Armėnų kvartale Tbilisyje, pirtyje. Po pusryčių bus ekskursija po Tbilisį, vėliau važiuosime lankyti senąją Gruzijos sostinę Mtskhetą. Gruzinams ši vieta labai svarbi ir simbolinė, kaip lietuviams Kernavė ir Trakai, tik dar pridėjus stiprų religinį užtaisą. Mtskheta buvo senoji Gruzijos karalystės sostinė dar prieš Tbilisį, o religine prasme ji svarbi gruzinams, nes būtent čia krikščionybė 317 m. buvo paskelbta valstybės religija. Beje, Gruzija tai padarė trečioji pasaulyje – po Armėnijos ir Romos imperijos. Mtskheta ir jos kalnuotos apylinkės geriausiai atsiveria nuo didelio kalno, ant kurio stovi V-VI a. statytas didingas Džvari (Kryžiaus) vienuolynas, kurį lankysim.

Vakarienė restorane Tbilisyje su folkloro programa. Nakvynė Tbilisyje.

3 diena.

Po pusryčių keliausime į Kazbegį (oficialiai vadinamas Stepancminda) vadinamuoju „Karo keliu“. Tokių gražių, o gal net bauginančiai laukinių ir didingų kalnų, kaip Gruzijoje, tikrai nedaug kur pamatysite. Pakilus dar aukščiau – Gudauris. Tai slidinėjimo mėgėjų meka. Vasarą miestelis atrodo nelabai gyvai, nors vaizdai įspūdingi. Pakeliui lankysime vandens saugyklas , Anapuri  tvirtovę, ir  atvažiavę iki Kazbegio kalno papėdės, pakilsime džipais iki Gergeti vienuolyno – vieno iš būtinų pamatyti Gruzijos vietų. Būtent šis vienuolynas puošia naujausiojo kelionių vadovo „Lonely Planet“ apie visą Pietų Kaukazo regioną viršelį.

Vakarienė ir nakvynė Kazbegyje.

4 diena.

Po pusryčių važiuosime į Kachetijos sostinę – Telavį miestą ir vaizdingą Gomborskio perėją. Pakeliui aplankysime XVI a. vyno rūsį, XVI a. Gremi pilį. Iš tikro tai ne pilis, o cerkvių kompleksas. Gremi – Kachetijos vizitinė kortelė, ji konkuruoja su Ananuri dėl garsiausios Gruzijos pilies vardo. Lankysime seną vyno gamyklą Granneli, matysime seniausią, 900-ų  metų medį Gruzijoje, vakare pasimėgausime vaikščiodami senonis Telavi gatvelėmis ir būtinai užsuksime į vietinį turgų nusipirkti gruziniškų lauktuvių.

Gruzijos regionas – Kachetija garsėja darbščiais žmonėmis ir vynu. Tad pakeliui nuolat matome vynuogynus, šalia kelio iš senų sovietinių automobilių ar net sunkvežimių bagažinių pardavinėjamus arbūzus, melionus ir kitas gėrybes. Pakeliui degustuosime gruzinišką vyną, taip pat užvažiuosime aplankyti vieną garsiausių vienuolynų – Bodbės vienuolyną. Šalia Bodbės vienuolyno yra antram gyvenimui atgimęs Signachio miestelis. Čia įžengus galima žado netekti, nes atrodo, kad tai ne Gruzija, o kokia Vakarų Europos šalis. Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukiantys dailūs balkonėliai. Vakarop atvyksime į meilės miestelį – Signachi. Neoficialiai Signachi vadinamas Kachetijos regiono sostine, taip pat meilės miestu, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signachis garsėja ir tuo, kad ten kuriasi gausi užsieniečių bendruomenė – lenkai, latviai, amerikiečiai, olandai ir t.t., o viena gatvelė net gali būti vadinama lietuviška, nes ten įsikūrę kelios lietuvių šeimos. Signachije turėsime pažintinę ekskursiją po miestą.

Vakarienė ir nakvynė Telavyje arba Signakyje.

5 diena.

Po pusryčių važiuosime į Vardziją. Jūsų laukia nuostabi diena, su nesunkiais pasivaikščiojimais ir aplankymu Vardzijos šventyklos ir vienuolyno. Šiandien šią paslaptingą vietą prižiūri nedidelė vienuolių grupelė. Galėsite pamatyti išlikusius kambarius, apžiūrėti senovinę drėkinimo sistemą, įrengtą to meto vienuolių. 1983 m. Vardzija paskelbta muziejumi po atviru dangumi, o 1999-aisiais vienuolynas vėl pradėjo veikti. Vakare bus laisvas laikas, galėsite ilsėtis prie upės, pasivaikščioti kalnuose, pažvejoti lašišos.

Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje.

6 diena.

Vardzija – viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietų įsikūrusi Kuros upės ištakose. Kitaip ir negali būti – uolose iškaltas 13 aukštų miestas su 6000 gyvenamųjų patalpų. Ir viso šio įspūdingo miesto kaltininkas net ne koks pakvaišęs viduramžių architektas ar ambicingas karvedys. Kregždžių lizdus primenanti gyvenvietė atsirado karalienės Tamaros įsaku, o pasiteisinimas paprastas – kažkaip juk reikėjo apsiginti nuo mongolų. Geresnės tvirtovės nė nesugalvosi. Kas norės, galės  pasilepinti Spa centre ir išsimaudyti  šiltame sūraus vandens baseine.

Nakvynė Vardzijoje.

7 diena.

Po pusryčių važiuojame į „Borjomi“ nacionalinį parką, pasivaikštom, atsigeriam natūralaus mineralinio vandens iš gelmių ir toliau tęsiame kelionę. Užvažiuojame apžiūrėti Rabato ir Xertvisi tvirtovių.

Kutaisis, Prometėjo požeminiai urvai su daugybe stalaktitų, stalagmitų ir požemine upe. Urvai atrasti tik 1984 m. Iki dabar yra atrasta 17 šių urvų salių. Pats maršrutas tęsiasi 1050 m ir pakeri turistus šio nuostabaus požemių pasaulio įvairiaspalviu apšvietimu. Gelačio soboras-vienuolynas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, pastatytas ant kvapą gniaužiančios uolos. Apžiūrime Kutaisi miestą – neseniai restauruotą Bagrato šventyklą, pastatytą 1003 m. kaip pagrindinis šalies soboras, tiltą per Rioni upę. Nakvynė Kutaisyje.

8 diena.

Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 749  eur/asm + lėktuvo bilietai

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

7 nakvynės viešbučiuose ir svečių namuose;

Pusryčiai ir vakarienės;

Gruziniška folkloro programa ir gruziniški šokiai su vakariene restorane;

Džipų  nuoma kalnuose;

Gruziniško vyno degustacija vyninėj;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su vietiniu gidu;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų, muziejų paslaugos, pietūs (170 Eur);

Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Alkoholiniai gėrimai;

Vienviečiai numeriai 105 Eur/asm

 

Skrydžių informacija: Tiesioginis skrydis, „Wizzair“ oro linijos

2023 m. spalio 15-22 d.

Skrydis pirmyn Vilnius-Kutaisi: 14:40-19:30 val.

Skrydis atgal Kutaisi-Vilnius: 20:05-23:15 val.

 

Pastabos:

Keliaujančių skaičius – iki 17 asm.,

Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose gali prireikti šiltesnės aprangos, priklausomai nuo keliavimo sezono.

Ir dar – pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirškite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šitoj kelionėj tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Gruziją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

Žemiau pateiktos nuotraukos yra iš mūsų keliautojos Astos asmeninio albumo.

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti  draudžiama.

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2023-10-15 - 2023-10-22 (liko 12 vietų)

TRUKMĖ 8 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Romas 57m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Ne. Nu... neįmanoma. Nuo šiol važiuosiu tik į Sakartvelą, nes po šios kelionės ten turiu daugiau giminių negu Lietuvoj !!!

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Gintare 36m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Esame individualūs keliautojai, ir, didžiąją dalį kelionių planuojamės savarankiškai. Tačiau pasiklausiau draugų,nesėkmingai keliavusių savarankiškai Gruzijoje, kad tik ne čia. Individualiai keliauti...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Galina 0m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Gruzija- tai viena is nuostabiausiu ir ispudingiausiu mano kelioniu. Tai salis uzburianti savo istorija, gamta, zmoniu svetingumu, dainomis, sokiais, gurmanisku maistu ir ,zinoma, ciacia. Ir visa tai...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Audronė 55m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Jazz travel kelionės - iš kurių nesinori sugrįžti...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Auksė 46m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Kelionė į Gruziją/Sakartvelą buvo tobula: puikiai apgalvotas maršrutas, viskas suplanuota minučių tikslumu, nereikėjo niekada nieko laukti, kas dažnai pasitaiko keliaujant su kitomis agentūromis,...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Rima 58m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Fantastiška kelionė. Rekomenduoju. Tikrai nepasigailėsit :)

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Vida 46m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Norėtume Jums padėkoti už puikiai suorganizuotą kelionę. Kelionės įspūdžiai užpildė visas sielos kerteles, o ausyse dar vis skamba gruziniškos melodijos. Išskirtiniai padėkos žodžiai yra skirti gidui...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Audronė 59m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Iki kelionės daug gero buvau girdėjusi apie Sakartvelą, tačiau tai, ką teko patirti, su kaupu viršijo lūkesčius. Didžiausias kelionės „katalizatorius“ - vietinis gidas Tengiz, kuris nuo pat pirmos...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Violeta 0m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Pralėkė savaitė po kelionės į Gruziją, o mes mintyse vis dar keliaujam su Tengo 😊 Visų pirma noriu jums padėkoti už nuostabiai organizuotą kelionę. Manau ne vienas jums rašo ir dėkoja. Mūsų visa...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Ramunė 0m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Po Gruziją keliavau rugsėjo pabaigoje. Ši kelionė nepaliks abejingo nei vieno. Gruzija tai šalis kuri pakerės savo gamta, žmonių svetingumu, dainomis is šokiais. Visa kelionės laiką (24/7) mus lydėjo...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Daiva 45m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Įspūdinga kelionė ! Bet tai reikia pamatyti ir patirti, žodžiais sunku ir apsakyti... Nuoširdūs ir svetingi žmonės, turtinga ir įdomi istorija, dieviško grožio gamta su visais metų laikais per...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Giedre 42m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

S A K A R T V E L A S 🇬🇪🇬🇪 (Gruzija) - tai kelionė, po kurios grįžus dar ilgai šviečia šypsena veide, galvoje skamba gruziniški ritmai. Kai gamtos grožis jaudina iki sielos gelmių, kai gruziniški...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Dalia 56m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Labai patiko, džiausiuosi, kad važiavau.

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Asta M. 35m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Nuoširdžiai dėkoju p. Giedrei už tą nuostabiausią kelionę į Sakartvelos, kurią pajutome itin unikalaus vadovo Tengizo širdimi! Ne tik mėgavomės amą atimančiais vaizdais, klausėmės istorinių...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Svetlana 51m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Sveiki, Kelionė man buvo tobuliausia.Grupė buvo lyg pagal užsakymą sulipdyta. Pavyko labai gerai atsipalaiduoti, pailsėti, pažinti šalies kultūrą, bei žmones.Tobuliausia...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Rima 58m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Aš tą kelionę pavadinčiau emocijų kelione. Patyriau daugybę nepakartojamų, nuostabių emocijų organizatorių, šarmingojo gido Tengizo ir nuostabių bendrakeleivių dėka. Ačiū jiems :)

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Asta 35m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Šiai dienai tai buvo mano gyvenimo kelionė! Pilna pačių geriausių, šilčiausių, maloniausių įspūdžių! Profesionalus Litaura/JazzTravel kolektyvas puikiai pasirūpino, kad kelionė vyktų kuo sklandžiau,...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Lijana 0m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Labai džiaugiuosi teisingai pasirinkusi Jazztravel agentūrą kelionei į nuostabų pasaulio kampelį Sakartvelo su šarmingu vietiniu gidu. Kelionė puikiai suorganizuota. Patirtų emocijų neįmanoma...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Zita ir Robertas 65m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Daug kur esame buvę, bet tokios šiltos, linksmos, puikiai organizuotos kelionės neteko matyti. Turininga programa, "superinis" vietinis gidas Tengizas, nuostabi gamta, gurmaniškas maistas ir gėrimai...

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Julija 41m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Ačiū labai už ispūdingą kėlionę!

Daugiau apie kelionę >>
Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu
Laura 36m.

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

Ačiū labai už kelionę iš tikrųjų, tai mano gyvenimo kelionė, bent kolkas :) Iki šiol gyvenu prisiminimais :)

Daugiau apie kelionę >>