Pažintinė kelionė į Japoniją, tekančios saulės šalį, su lietuviškai kalbančia ir jau 20 metų Japonijoje gyvenančia gide
Maršrutas: Tokijas – Yokohama – Hakonas – Kijotas – Nara – Hirošima – Miyajima – Osaka
2025 m. lapkričio 16 – 30 d.
15 d. kelionė
Ruduo – ko gero pats tinkamiausias sezonas kelionei į Japoniją. Vaizdingi parkai, užsnigta Fudzijamos viršūnė, klevo lapų šnaresys ir bronzinio Budos legendos.
Japonija – tai šalis, kurioje rasite viską. Yra sakoma, kad jeigu sugalvojai kažką naujo, tai Japonijoje bus išrasta seniai. Todėl nenuostabu, kad gyvenimas Tekančios Saulės šalyje bėga kitu ritmu, o pirmą kartą atvykę užsieniečiai kiekviename žingsnyje atranda kažką netikėto, keisto arba paprasčiausiai žavaus.
Ekskursijos į Japoniją – nepaprasta galimybė patekti į visiškai kitokį pasaulį! O pažintinės ekskursijos – geriausia galimybė per trumpą laiką pasisemti maksimalių įspūdžių. Tokijas, Osaka, Hakonas, Hirošima, Jokohama ir kt.,– visi šie senoviniai ir ypatingi senovės kultūros ir pažangių technologijų šalies miestai padarys neišdildomą įspūdį bet kuriam iš jūsų!
Lapkritis puikus laikas pažinti Japoniją, kai medžių lapai pasipuošia kontrastingomis spalvomis, o žmonės dėkoja gamtai už derlių, organizuodami miestelių šventes ir atlikdami šinto ritualus šventyklose. Oro temperatūra lapkritį būna apie +15 C.
Maža ir jauki grupė iki 15 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį.
Japonijoje kelionės metu ekskursijas ves lietuviškai kalbanti gidė jau daug metų gyvenanti Japonijoje.
Kelionės programa:
1 diena.
Atskrendame į Tokijo oro uostą. Pervežimas autobusu iki viešbučio.
Nakvynė Tokijuje viešbutyje.
2 diena.
Tokijas – Japonijos sostinė ir vienas didžiausių pasaulio miestų.
Dangoraižių džiunglės, neaprėpiami parkai, milžiniški prekybos centrai, dirbtinės salos – viskas harmoningai dera viename iš sėkmingiausių ir dinamiškiausių miestų pasaulyje.
Imperatoriškieji rūmai – netoliese Ginzos įsikūrę rūmai, užima 3,41 km² plotą ir susideda iš centrinių rūmų, imperatoriškosios šeimos gyvenamųjų namų, archyvo, muziejaus, administracinių pastatų, parkų, sodų. Tai milžiniška teritorija pačiame Tokijo centre.
Ginza gatvė – prabangos ir elegancijos sostinė. Ginza buvo pastatyta ant buvusios pelkės, kuri buvo užpilta XVI a. Ginzos pavadinimas kilo nuo 1612 m., Edo laikotarpiu, čia įkurtos sidabrinių monetų kalyklos. Po 1872 m. kilusio niokojančio gaisro, per kurį sudegė didžioji dalis rajono, Meidži vyriausybė paskyrė Ginzos rajoną “modernizacijos pavyzdžiu”. Vyriausybė planavo statyti ugniai atsparius mūrinius pastatus ir didesnes gatves, jungiančias Shimbashi stotį iki pat Tsukiji rajono kuriame dar visai neseniai lankytojų minias viliojo didžiausias pasaulyje žuvų turgus.
Rajonas suklestėjo kaip “civilizacijos ir apšvietos” simbolis dėl laikraščių ir žurnalų kompanijų, kurios padėjo skleisti naujausias to meto tendencijas. Rajonas taip pat garsėjo savo vitrinomis.
Dauguma šių europietiško stiliaus pastatų išnyko, tačiau kai kurie senesni pastatai išliko, iš kurių garsiausias yra Wakō pastatas su dabar jau ikonišku Hattori laikrodžio bokštu. Pastatą ir laikrodžio bokštą iš pradžių pastatė Kintaro Hattori, “Seiko” įkūrėjas. Kitoje pusėje stovi nuostabaus grožio Mitsukoshi universalinė parduotuvė. Kalbama, kad pati sankryža o tiksliai po jūsų kojomis esanti žemė yra pati brangiausia vieta visoje Japonijoje.
Tokijo žuvų turgus Tsukiji garantuoja geras emocijas ir naujų skonių atradimą.
Hamarikyu sodas – Nepaprasto grožio gamtos oazė.
Vėliau lankysime Asakusa rajoną.
Nakvynė Tokijuje viešbutyje.
3 diena.
Tokijas
Miestas be galo kontrastingas – dangoraižių džiunglės, juodais kostiumais nusėtos gatvės ir į šaligatvių kraštus kaukšintys biuro tarnautojų kulniukai atskleidžia dinamiškąją Tokijo pusę, o visai netoliese stūksančios šventyklos alsuoja senove ir ramybe.
Asakusa išliko pagrindiniu Tokijo seniausiu istoriniu pramogų rajonu. XVII- XIX a. šioje vietoje linksminosi samurajai, čia pat gyveno ir dirbo gražiausios geišos ir kurtizanės.
Akihabara – elektronikos ir japoniškos animacijos rojus. Akihabara klesti įvairios subkultūros, spalvingos kavinės ir parduotuvės.
Odaiba – pajūrio rajonas, kuriame įsikūrę daugybė parduotuvių ir pramogų vietų.
Šibujos rajonas. Šibujos verslo kvartalas – futuristinė Tokijo vitrina. Milžiniški ekranai supa Šibują, vieną žymiausių sankryžų pasaulyje. Viskas veikia kaip iš natų, pėsčiųjų perėjos – it pianino klavišai. Vos įsižiebus žaliam signalui į sankryžą pabyra pėstieji. Nesiliesdami vienas prie kito jie skubiai skinasi kelią per tankią minią. Žioplinėti laiko nėra, nes gatvę pereiti skirta tik 55 sek.
Šibuja pasaulio žmonėms gerai žinoma ir dėl jautrios istorijos apie šunį Hačiką, kurio atsidavimas pakerėjo ne vieno širdį. Trečiajame dešimtmetyje žemės ūkio profesorius išdresavo šunį kasryt palydėti jį į stotį ir kas vakarą pasitikti. Deja, 1925 m. gegužės 21-osios vakarą profesorius nepasirodė – jis mirė darbe, o, kaip įpratęs, ištikimas Hačikas laukė įprastoje vietoje. 10 metų, iki pat mirties, šuo kas vakarą grįždavo į stotį tikėdamasis vėl išvysti bičiulį.
Šindžiuku– dangoraižių džiunglės, ryškios reklamos ir iškabos, viena didžiausių Tokijuje, užimtumu nesiskundžianti stotis ir vis skubantys spalvingi praeiviai. Čia daugybė viešbučių, restoranų, parduotuvių, verda naktinis gyvenimas. Rytinėje miesto dalyje gyvuoja raudonųjų žibintų gatvės.
Nakvynė Tokijuje viešbutyje.
4 diena.
Jokohama ir „Team lab“ muziejus.
Yokohama – antras pagal dydį Japonijos miestas, esantis į pietus nuo Tokijo, kurio uostas buvo atidarytas užsienio prekybai 1859 m. Jis garsėja dideliu kinų kvartalu, kuriame veikia šimtai restoranų ir parduotuvių, bei Sankei-en botanikos sodu, kuriame galima pamatyti įvairioms epochoms priklausančius japoniškus namus.
Ekskursiją pradėsime aplankydami Yokohamos perlą – dangoraižį Landmark Tower, kurio aukštis siekia 296 m., o jo viršuje yra Sky Garden apžvalgos aikštelė.
Taip pat ekskursijos metu pamatysime “Yokohama Bay Bridge” – gražų ~860 m. ilgio kabantį tiltą, pastatytą 1989 m. Tiltas jungia Hommoku ir Daikoku prieplaukas ir yra vienas ilgiausių tiltų pasaulyje. Lankysime Jamašita parką.
Lankysimės Jokohamos kinų kvartale – didžiausiame kinų kvartale ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje. Čia yra apie 600 kiniškų teminių parduotuvių, restoranų ir užkandinių. Jo istorija siekia apie 160 m.
Lankysime skaitmeninio meno muziejų Team Lab. Skaitmeninio meno muziejus „teamLab Borderless“ Tokijuje, garsėjantis įspūdingomis skaitmeninėmis meno instaliacijomis.
Nakvynė Tokijuje viešbutyje.
5 diena.
Tokijas – Hakonas.
Terminis kurortas Hakone, kuris įsikūręs į pietus nuo Tokijo, labai pasikeičia lapkritį. Puošniausias tampa parkas prie Menų muziejaus Gora rajone, kurį puošia du šimtai japoniškų klevų. Be to, pasivaikščiosime palei vulkaninį ežerą Ašino. Iš čia atsiveria nepakartojamas vaizdas į Fudzijamos viršūnę. Beje, šio žymaus vulkano sniego kepurė pasirodo būtent rudens pradžioje; skirtingai nuo, pavyzdžiui, Kilimandžaro, sniegas ant Fudzijamos vasarą visiškai ištirpsta.
Lankysime „Open Air“ muziejų. Tarp Tokijo ir aukšto Fudži kalno įsikūręs mažas Hakonės miestelis gali pasigirti dideliu ir įspūdingu muziejumi po atviru dangumi, kuriame turistai ir vietos gyventojai turi unikalią galimybę susipažinti su daugybės garsių skulptorių darbais, pateiktais vaizdingame gamtiniame fone arba originaliuose statiniuose.
Poilsis karštųjų versmių vonioje japoniško stiliaus viešbutyje.
Nakvynė Hakone viešbutyje.
6 diena.
Hakonas.
Sekišo – viena žymiausių ir svarbiausių muitinių visoje Japonijoje.
Mini kruizas (25 min) Aši ežeru. Aši – ežerasmugnikalnio krateryje, įkvepiančios erdvės, vaizdingiausi Rytų Azijos gamtos fragmentai ir Fudži kalno peizažas. Atsiduosime aikui bei naujojo tūkstantmečio civilizacijai nepavaldžiai kraštovaizdžio magijai. Ji Jūsų nepaleis ir plaukiant laivu 723 m. virš jūros lygio telkšančiu Aši ežeru, kuris susiformavo išsiveržusio ugnikalnio vietoje daugiau nei prieš 400 000 m. Jo pakrantės – tai dar viena terapija Jūsų sielai, dar daugiau prabangos Jūsų akims ir pojūčiams. Gėrėsitės pakrantės miškelius puošiančiomis šventyklomis, stebėsite žvejus, traukiančius laimikį. Vėliau lankysime geizeriu šlaita Owakudani ir Hakono šventyklą.
Nakvynė Hakone viešbutyje.
7 diena.
Hakonas – Kijotas.
Važiuosime šinkasenais, moderniausiais pasaulio traukiniais. Šinkansenai – pirmieji pasaulio greitieji traukiniai, paleisti į specialiai jiems pastatytas trasas dar 1964 m., šiandien laksto 300 km/val. ir didesniais greičiais. Ir nors pastarąjį dešimtmetį greitųjų traukinių linijų nutiesta daug kur (Europoje, Kinijoje), reta kuri prilygsta Šinkansenams.
Kijotas – vienas pačių gražiausių japonų miestų, todėl jis ypač mėgstamas vietinių ir turistų. Rudenį patraukliausias parkas prie Imperatoriaus rūmų, kur auga daugiau nei dešimtis tūkstančių ginkmedžių ryškiai geltonos spalvos lapais; taip pat nuostabiai vakarais apšviečiamas budistinis Kiyomizu-dera kompleksas.
Kyomizu šentykla – budistų šventykla rytinėje Kijoto dalyje. Šventykla priklauso UNESCO pasaulio paveldo vietovei. Jo pavadinimas kilo nuo komplekso viduje esančio krioklio, kuris teka nuo netoliese esančių kalvų. Kiyomizu reiškia skaidrų vandenį arba tyrą vandenį. Senasis miesto pavadinimas – Chejanas. VII-XII a. Kijotas buvo Japonijos sostinė. Dabar Kijotas laikomas pagrindiniu Japonijos kultūriniu centru. Antrojo pasaulinio karo metais, kai Japonija buvo smarkiai bombarduojama, Kijotas su jo tūkstančiu šešiais šimtais budistinių šventyklų ir keturiais šimtais šintoistinių šventviečių, sodų ir dvarų nebuvo paliestas.
Gion’as – geišų kvartalas senajame Kijote. Gionas – yra ypatingas Kijoto rajonas, atsiradęs Sengoku laikotarpiu kaip pramogų rajonas priešais Yasaka šventyklą. Rajonas buvo pastatytas keliautojų ir šventovės lankytojų poreikiams tenkinti. Ilgainiui jis tapo vienu išskirtiniausių ir žinomiausių geišų rajonų visoje Japonijoje. Šiandien tai yra vienas iš nedaugelio tikros autentiškos Japonijos reliktų. Karo metais Japonija degė nesustodama, tad jeigu esate turistas kuris nori išvysti autentišką Japonijos dalelę Gionas yra ta nuostabi vieta.
Nakvyne viešbutyje Kijote.
8 diena.
Kijotas.
Sostinių sostinė. Kultūros lopšys. Tūkstančių šventyklų miestas. Imperatorių miestas. Japonijos širdis ir siela. Tekančios saulės šalies alfa ir omega. Apie senąją Japonijos sostinę galima surasti šimtus epitetų. Tačiau kalbant labai paprastai jeigu jūs keliavote Japonijoje ir neužsukote į Kijotą tai jūs nebuvote tikroje Japonijoje.
Golden Pavilion (auksinis paviljonas).
Ryoanji Šventykla. Ryoanji (Taikos drakono šventykla) – dzen šventykla šiaurės vakarų Kiote. Ji priklauso Rinzai dzenbudizmo atšakos Myošin mokyklai. Ryoan-ji sodas laikomas vienu geriausių išlikusių kare-sansui (“sauso kraštovaizdžio”) pavyzdžių – rafinuoto japonų dzen šventyklų sodų dizaino tipo, kuriam paprastai būdingi išskirtiniai didesni uolų dariniai, išdėstyti tarp lygių akmenukų (mažų, kruopščiai atrinktų poliruotų upės akmenų), sugrėbtų į linijinius raštus. Šventykla ir jos sodai įtraukti į senojo Kijoto istorinių paminklų sąrašą ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Vėliau lankysime Arashiyama – bambukų mišką, Tenryuji šventyklą Arashiyama rajone.
Nakvynė viešbutyje Kijote.
9 diena.
Nara.
Kijotas – Nara traukiniu 1 val.
Nara – dar vienas senas su Osaka suaugęs miestas. Jis buvo Japonijos sostinė iki Kijoto (710-794 m.). Garsiausia ten – Todaidzi šventykla, su milžiniška sėdinčio Budos statula.
Pasivaikščiosime po patį autentiškiausią miestelį link didžiojo nacionalinio Nara parko, kuriame gyvena daugiau kaip 1200 šventųjų elnių.
Aplankysime Todaiji šventyklą.
Fushimi Inari – šventykla garsėjanti oranžiniais tori vartais vingiuojančiais po visą kalną neabejotinai yra labiausiai užsienio turistų lankoma Kioto atrakcija. Fušimi Inari tajša – pagrindinė Inari kami šventovė. Šventykla yra kalno, taip pat pavadinto Inari vardu, kuris yra 233 m virš jūros lygio, papėdėje, o į kalną veda takai, vedantys į daugybę mažesnių šventyklų.
Inari iš pradžių buvo ir tebėra visų pirma ryžių ir žemės ūkio dievybė, tačiau prekybininkai ir gamintojai taip pat garbina Inari kaip verslo globėją. Kiekvieną iš maždaug tūkstančio Fušimio Inari-taišos torii, t.y. oranžinių vartų, padovanojo Japonijos verslas ir paprasti žmonės.
Šventyklos akcentas – toriu vartai. Paprotys dovanoti torii pradėjo plisti nuo Edo laikotarpio (1603-1868 m.), kad išsipildytų noras arba kaip padėka už išsipildžiusį norą. Palei pagrindinį kelią yra apie 1000 torii vartų.
Dar vienas labai svarbus Inari šventyklų akcentas yra lapės statulos.
Nakvynė viešbutyje Kijote.
10 diena.
Kijotas – Hirošima.
Su Shinkansen greituoju traukiniu važiuojame į Hirošimą.
Pusės dienos ekskursija po Hirošimą, Hirošimos parką, muziejų, paskui laisvas laikas.
Važiuojame į Mazdą automobilių gamyklą.
Nakvynė Hirošimoje viešbutyje.
11 diena.
Miyajima sala.
Lankome Itskushima šventyklą ir vaikštome po salą, grožimės gamta.
Nakvynė Hirošimoje viešbutyje.
12 diena.
Hirošima- Osaka.
Važiuojame iš Hirošimos su Shinkansen greituoju traukiniu į Osaką.
Osaka – trečias pagal dydį miestas šalyje. Tai didelis prekybos ir finansų centras: daug akcinių bendrovių, fondų birža, medvilnės, ryžių biržos, bankai, 2 universitetai, didelis uostas, taip pat čia įsikūrę dailės, amatų muziejai ir Shitennozi budistų šventykla, menanti dar VI a.
Ekskursija Osakoje, kurios metu aplankome Osakos pilį, istorijos muziejų. Vėliau kylame į 300m aukščio pastatą Abeno Harukas pasigrožėti miestu iš viršaus, kur įrengta įspūdinga apžvalgos aikštelė.
Tęsiame ekskursiją ir po vakarinę Osaką – lankysime žymiausią rajoną Dotonbori, kur įspūdingos reklamos sukuria pramogų parko įspūdį.
Nakvynė Osakoje viešbutyje.
13 diena.
Laisvas pusdienis Osakoje. Galėsite nueiti į muziejų, pasivaikščioti po pačią Osaką arba apsipirkti prieš skrydį.
Skrydis iš Osakos į Vilnių.
Kelionės kaina: 3499 Eur/asm + 1170 Eur/asm lėktuvo bilietai.
Skrydžio informacija:
Skrisite su „Turkish Airlines“
2025.11.16 d./17 d. Vilnius – Tokijas (skrydžių trukmė 16 val. 45 min)
Vilnius 20:00 – Stambulas 00:05 val.
2 val. 30 min. persėdimas
Stambulas 02:35 – Tokijas 19:45 val.
2025.11.29 d./30 d. Osaka – Vilnius (skrydžių trukmė 19 val. 35 min)
Osaka 22:30 – Stambulas 05:40 val.
3 val. 20 min. persėdimas
Stambulas 09:00 – Vilnius 11:05 val.
Įskaičiuotas bagažas:
1 vnt. iki 8kg rankinis bagažas į lėktuvo saloną.
2 vnt. iki 23kg registruoti bagažai (rekomenduojame imti 1 bagažą, nes kelionės metu keisime viešbučius).
Į kelionės kainą įskaičiuota:
Lietuviškai kalbančios, Japonijoje gyvenančios gidės paslaugos;
Nakvynės 3-4* viešbučiuose su pusryčiais;
Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Lankomi objektai ir transporto išlaidos apie 200 Eur;
JR pasas (traukinių kortelė, kuri galios 7 d. šalyje ir mums jos užteks) – apie 350 Eur;
Miesto mokestis, mokamas viešbutyje;
Asmeninės išlaidos pietums, vakarienėms, suvenyrams;
Arbatpinigiai gidui, vairuotojui (3-5 Eur už dieną);
Vienvietis kambarys – 800 Eur.
Papildoma informacija ir patarimai:
Papildomos išlaidos:
Medicininių išlaidų kelionių draudimas užsienyje. Mes bendradarbiaujame su „BTA“ draudimo bendrove, galite draudimą įsigyti pas mus. Kaina priklauso nuo keliautojų amžiaus, krypties, kiekvieną kartą skaičiuojame individualiai.
Svarbi informacija:
Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el. paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.
Lėktuvo bilietus, registruotus į skrydį atsiųsime maždaug likus 20 val. iki skrydžio, prieš dieną. Jeigu skrydis vėlai vakare/naktį, atsiųsime išvykimo dienos ryte.
Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas galimas už papildomą mokestį.
Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko keitimo arba šalyje pasikeitusių aplinkybių.
Papildoma informacija:
LR pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.
KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Litaura“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.
Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).
Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.
Saugaus keliavimo informacija:
Informacija keliaujantiems į Japoniją.
Kelionių organizatorius „Litaura“
Žalgirio 88-403, Vilnius
Mob. tel. 860184477
El. paštas: vilnius@litaura.lt
2025-11-16 – 2025-11-30 - (liko 10 vietų)
TRUKMĖ 15 d.