info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Marokas – paslaptinga tūkstančio ir vienos nakties karalystė

Su vietiniu angliškai kalbančiu gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos

Pažintinė, intensyvi, turininga 12 dienų kelionė

2025.04.01- 04.12 d.

Maršrutas: Marakešas – Kasablanka – Rabatas – Šefšauenas – Fesas – Ifranas – Midletas – Merzuga – Saharos dykuma – Todra upės tarpeklis – Quarzazate – Ait Benhaddou – Tizin Ticha – Marakešas – Essaoria

Marokas – vartai į Afrikos žemyną. Tai spalvotų arabiškų miestų, Atlanto vandenyno skalaujamos pakrantės, Sacharos dykumos ir puikaus klimato žemė. Keliaudami į Maroką pasiruoškite kvapų, spalvų ir garsų gausai. Maroko miestai užburia siauromis gatvelėmis išraižytais arabiškais senamiesčiais, šurmuliuojančiais turgumis, mečečių garsais ir maisto įvairove. Keliauti į Maroką verta ir dėl puikios Atlanto vandenyno pakrantės, kurioje dygsta nauji kurortai, papildantys senus, tradicinius žvejų miestelius. Keliaudami po Maroką neišvengiamai pažinsite dykumą, jos žaliuojančias oazes ir aukštus Atlaso kalnus.

Marokas – lankytinos vietos šioje šalyje yra išties įspūdingos. Marokas yra net 10 kartų didesnis už Lietuvą, todėl pažinti šią egzotišką valstybę reikia laiko.

 

Kelionės programa:

1 diena.

Skrydis Vilnius – Marakešas.

Sutikimas ir pervežimas iki viešbučio, nakvynė viešbutyje Marakeše.

 

2 diena.

Marakešas – Kasablanka

Po pusryčių važiuosime iš Marakešo į Kasablanką pakeliui lankydami žymius objektus. Apžiūrėsite 44 m. aukščio Hasano bokštą – nebaigtos statyti mečetės minaretą.

 

3 diena.

Kasablanka – Rabatas – Šefšauenas

Po pusryčių Jūsų lauks apžvalginė ekskursija po Kasablanką – didžiausią ir kosmopolitiškiausią šalies miestą, bei vieną iš pagrindinių Šiaurės Afrikos verslo centrų ir uostų. VII – VIII a. Kasablankos vietoje buvo berberų gyvenvietė Anfa. XV a. atvykėliai šį, prie Atlanto vandenyno įsikūrusį miestą, praminė „baltuoju namu“. Ekskursijos metu aplankysime Mahometo V aikštę, kurioje grožėsitės maurų ir Art Deco architektūros simbioze. Neliksite abejingi išvydę Hasano II mečetę, kurioje gali melstis iki 25 tūkst. žmonių (prieigose – net iki 80 tūkst. žmonių). Tai vienas gražiausių religinių pastatų pasaulyje, dydžiu nusileidžiantis tik Charamo mečetei Mekoje. Pastatyta ant uolėto ir bangų daužomo Atlanto vandenyno kranto, ji stebina užmoju ir prabanga, o ypač – rekordinio 210 m. aukščio minaretu.

Pietūs vietiniame restorane. Po pietų važiuosite į Šefšaueną, pakeliui lankydami mažus miestelius.

Mėlynasis Maroko perlas – Šefšauenas. Šefšaueno senamiestis garsus savo mauriška architektūra. Tačiau keliautojus labiausiai stebina ne statinių linijos, o jų spalva. Pastatai nėra nei balti nei gelsvi, kaip įprasta Viduržemio jūros pakrantės miestams, o mėlyni. Mėlyna spalva nudažytos ne tik pastatų sienos, bet ir suoliukai, durys, laiptai. Toks mėlynumas mieste sukuria ypatingą atmosferą ir nepakartojamą jausmą.

Nakvynė viešbutyje.

 

4 diena.

Šefšauenas – Fesas

Po pusryčių turėsime laisvo laiko pasivaikščioti po Šefšaueną. Šefšauenas – turistų pamėgtas miestas šiaurės Maroke. Kelionės į Maroką metu būtų nuodėmė neaplankyti šio miesto, kuris dažnai įvardijamas „mėlynojo miesto“ vardu. Miestas garsėja ne tik išskirtine architektūra, tačiau ir įspūdingais ornamentais išmargintais audiniais, kilimais. O vienas iš lankomiausių objektų – senovinė tvirtovė, sudaryta iš 11 dantytų bokštelių. Važiuosime į Fesą.

 

5 diena.

Fesas

Trečias pagal dydį Maroko miestas Fesas – išsidėstęs Atlaso kalnų papėdėje. Šiame mieste galybė įspūdingų lankytinų objektų. Feso medina – viena seniausių islamo pasaulyje, o jos gatvelių labirintuose nesunku pasiklysti. Šiame mieste įsikūręs ir vienas seniausių universitetų pasaulyje – Al Karavinas. Pietūs vietiniame restorane. Fesas – miestas, turintis unikalų senamiestį. Jame galybė meno muziejų, architektūrinių šedevrų, vyksta daug kultūros renginių. Todėl, tai puiki vieta, pajusti tikrą marokietišką dvasią. Fesas – seniausias ir turtingiausias Maroko imperatoriškasis miestas – kultūrinė ir religinė šalies sostinė. Fesas – vienas iš geriausiai pasaulyje išlikusių arabų miestų, pirmoji arabų dinastijos sostinė, turinti unikalų senamiestį. Fes el Bali medina (senamiestis – UNESCO paveldas nuo 1981 m.) yra vienas didžiausių islamo pasaulyje – tikras gatvelių, kurių priskaičiuojama iki 9000, labirintas. XIII a. Fesas tapo vienu svarbiausių pasaulio miestų, kuriame klestėjo amatai ir mokslas. Matematikos, astronomijos, medicinos pasiekimai vėliau per maurų valdomą Ispaniją pasiekė ir Europą. Miestas buvo karavanų kelių sankirtoje tarp Viduržemio jūros pakrančių gyvenviečių ir Afrikos žemyno. Tai skatino prekybą ir amatų klestėjimą. Vakarienė vietinėje Maroko šeimoje.

Nakvynė Riade (marokietiško stiliaus viešbutyje).

 

6 diena.

Fezas – Ifranas – Midletas – Merzuga (Saharos dykuma)

Po pusryčių vyksite link Sacharos dykumos. Sustosime žavingame Ifrano miestuke, vadinamame „Maroko Šveicarija“. Tai prancūzų pamėgtas slidinėjimo kurortas didinguose, žaluma apaugusiuose kalnuose. Toliau maršrutas drieksis per Atlaso kalnus – didžiausią kalnų grandinę Šiaurės Afrikoje vadinamą „kalnų kalnais“. Besikeičiantis reljefas dovanos įspūdingus vaizdus į neaprėpiamus tolius, baltas kalnų viršūnes, kalnų slėniuose išsidėsčiusius berberų kaimus.

Pravažiuosime Zizo upės slėnį, kur stabtelėsime pasigrožėti palmių oazėmis. Būtent čia užauginamas didžiausias šalyje datulių derlius. Kraštovaizdis pamažu keisis – didingi kalnai užleis vietą bekraštei dykumai. Paskutinioji žalioji oazė prieš dykumą yra Erfudo miestas, kuris vadinamas vartais į Sacharą. Marso paviršių primenančios dykumos apylinkės nuo seno žavi ne tik keliautojus, bet ir kino kūrėjus. Čia buvo filmuojamos kai kurios scenos iš tokių filmų kaip „Mumija“, „Žygiuok arba mirk“, „Persijos princas: laiko smiltys“. Atvykę į dykumų perlu vadinamą Merzougos miestelį, įsikursite dykumos viešbutyje. Merzouga puikiausia vieta mėgautis dykumos grožiu, didžiulėmis kopomis, kurias besileidžianti saulė nudažo raudonais, geltonais, rudais ir pilkais atspalviais.

Vakarienė ir nakvynė Merzougoje dykumos viešbutyje.

 

7 diena.

Ekskursija Saharos dykumoje (Merzuga) džipais

Pusryčiai. Visa diena skirta pažinčiai su Sacharos dykuma, jos gyventojais klajokliais berberais ir tuaregais. Juk ne kasdien pasitaiko galimybė keliauti po didžiausią pasaulio dykumą. Pati dykuma stulbina savo dydžiu – naktį, kada oras gaivus, atrodo jog žvaigždės yra taip arti, kad galėtum paliesti, o tyla – nesudrumsčiama. Dykumos gyventojai sako, jog, nutilus vėjui, Sacharoje galima išgirsti, kaip sukasi žemė. Po pusryčių sėdę į džipus pusdieniui vyksime patyrinėti dykumos ir susipažinti su jos gyventojais. Aplankysime Khemliya kaimelį, kuriame gyvena juodaodžių vergų palikuonys. Pasimėgavę puodeliu mėtų arbatos ir Gnaoua muzika, įveikdami smėlio kopas, kelionę tęsite per Sacharos dykumą link Alžyro sienos. Čia lankysite klajoklių šeimą, įsikūrusią berberų palapinėse bei prižiūrinčią galvijų, ožkų ir kupranugarių bandas. Gyvendami dykumoje labai rūsčiomis sąlygomis jie išmoko išlikti, apsisaugoti nuo ligų, apsirūpinti maistu, augindami gyvulius ir datulines palmes. Kaip Alachas apgyvendino žemę pasakojama vienoje beduinų, dykumų gyventojų legendoje: „Kurdamas žmogų, Alachas naudojo minkštą molį, kuriam įkvėpė gyvybę. Baigęs darbą pamatė, kad molio šiek tiek liko. Tada padalino tą molį į dvi dalis ir iš vienos nulipdė datulių palmę, iš kitos – kupranugarį. Todėl palmė yra žmogaus sesuo, o kupranugaris – brolis.“

Vienos seniausių tautų žemėje, laisvos ir išdidžios genties žmonės tuaregai vyrai dėvi indigu dažytą veido apdangalą, siekdami apsisaugoti nuo dykumų smėlio. Šio apdangalo dažai per ilgą laiką įsigerdavo į veido odą, todėl tuaregai dar vadinami mėlynaisiais žmonėmis, kurie keliautoją užburia ne tik išmoningais žydros spalvos apdarais – ir jų mene vyrauja ši gaivi spalva, simbolizuojanti giedrą dangų. Pabendravę su klajoklių šeima, iš arti pamatę jų gyvenimo būdą, sugrįšite į viešbutį poilsiui ir pasiruošimui kelionei į dykumą kupranugariais.

Kad kupranugaris tikras „dykumų laivas“ įsitikinsite, kai, lydimi dykumų klajoklių, linksmai linguosite ant jo nugaros per begalinę, absoliučią tylą, saulei slepiantis už horizonto, o dangui ir smėlynams nusidažant raudona, ornažine , gelsva  spalva. Pasigėrėję saulėlydžiu, apsistosite berberų palapinėse (haimose), kur įrengti kambariai su lovomis. Ragausite tradicinio klajoklių maisto, paruošto ant gyvos ugnies. Po skanios vakarienės vyks šokiai aplink laužą skambant būgnams.

Nakvynė dykumos stovyklavietėje berberų palapinėse (haimose) po Afrikos dangumi yra ypač egzotiška.

 

8 diena.

Merzuga – Todra upės tarpeklis – Quarzazate

Kelionių vadovas pažadins mus anksti ryte, kada pamatytume gražiausią savo gyvenime saulėtekį dykumoje. Pasitiksime virš smėlio kopų kylančią saulę, kuri dovanos dar vieną puikią dieną. Papusryčiavę, tęsime kelionę po pietinį Maroką. Paliksite magiškąją dykumą ir rytinėmis Atlaso kalnų papėdėmis važiuosite link Tinerhiro oazės, pravažiavę ją keliausite Todros upės tarpekliu, dar vadinamu Maroko Didžiuoju Kanjonu, kuriuo tekančią upę supa į 160 m. aukštį kylančios didingos uolų sienos. Šis 40 km. ilgio kanjonas yra įtrauktas į 12-kos įspūdingiausių kanjonų pasaulyje sąrašą. Patys įspūdingiausi yra paskutiniai 600 Todros kanjono metrų, kur jis susiaurėja iki 10 m. pločio. Kelionę tęsite „tūkstančio tvirtovių“ keliu, vingiuojančiu pro palmių giraites. Atvyksite į Skoura oazę – didžiulį palmių mišką (auga apie 140 000 palmių), garsų savo tvirtovėmis. Čia, palmių labirintuose stūkso daugybė kasbų – iš molio mišinio pastatytų tvirtovių, kurių dalis išliko nuo XVIII – XIX amžiaus. Vienos įspūdingiausių Amridil tvirtovės (kasbos) atvaizdas puošė senąjį 50 dirhamų nominalą. Vakare pasieksite „durimis į dykumą“ vadinamą Quarzazatės miestą, Maroko kino sostinę, įsikūrusią Atlaso kalnuose, 1160 m. aukštyje. Miestas išsiskiria jam būdinga gynybine architektūra su gausybe tvirtovių.

Vakarienė ir nakvynė Quarzazatėje viešbutyje arba riade.

 

9 diena.

Quarzazate Ait Benhaddou – Tizin Ticha – Marakešas

Po pusryčių lankysime senąją miesto dalį ir Taourirt tvirtovę (kasbą). Marokas – dar ir kino šalis. Quarzazatė – „durys į dykumą“, tai durys ir į kino industrijos užkulisius. Čia gimė ne viena istorinė, nuotykinė ir romantinė drama. Milžiniškoje teritorijoje galima aplankyti senovinio turgaus, Cezario rūmų, egiptietiškų šventyklų, romėnų amfiteatro ir tibetiečių šventyklų imitacijas, naudotas tokiuose filmuose kaip „Persijos princas: laiko smiltys“, „Babelis“, „Asteriksas ir Obeliksas: misija Kleopatra“, „Mumija“, „Gladiatorius“, „Aleksandras Makedonienis“, „Arabijos Lorensas“ ir kt.

Kelionę tęsime link vienos žymiausių, gražiausių ir geriausiai išsilaikiusių šalies tvirtovių (kasbų) Ait Benhaddou (UNESCO pasaulio paveldas nuo 1987 m.), kuri buvo tarpinė stotelė karavanams, keliavusiems į Sacharą su druskos kroviniu, o grįždavusiems su auksu, dramblio kaulu ir vergais. Pateksite į kitokį, senovišką, bet tarsi jau kažkur matytą pasaulį, nes čia buvo filmuoti tokie garsūs filmai kaip „Jėzus iš Nazareto“ , „Mumija“ , „Gladiatorius“, „Arabijos Lorensas“. Ait Benhaddou siauros gatvelės, akmenų luitai, dykvietės ir kalnų panorama buvo puikios dekoracijos šiems filmams. Dabar kasboje gyvena vos keletas berberų šeimų. Vietiniai iki šiol vilki tokius pačius drabužius, kaip ir jų protėviai prieš šimtmečius. Pasivaikščiosime siauromis kasbos gatvelėmis, nuo jos sienų apžvelgsite atsiveriančią panoramą: baltas Atlaso kalnų viršūnes, žalias oazes, raudonas, pilkas ir juodas uolas bei tolumoje geltonuojančią Sacharos dykumą.

Palikę Ait Benhaddou kasbą, judėsime link Marakešo. Pakeliui stebėsite, kaip keičiasi kraštovaizdis: kaktusų laukai, neaukštos kalvos, pereinančios į dangų remiančius kalnus, per kuriuos serpantinais vinguriuoja keliai. Atlaso kalnuose įveiksite aukščiausią Šiaurės Afrikos Tichkos perėją (2260 m.), skiriančią Marakešo lygumą nuo Sacharos dykumos. 1936 m. prancūzų nutiestas kelias palengvino sudėtingą kelionę iš Timbuktu į Marakešą, kai kupranugarių vilkstinės gabendavo auksą, prieskonius.

Vakare pasieksite Marakešą ir įsikursite viename iš jaukių viešbučių. Pirmą kartą Marakešą būtina išvysti vakaro prieblandoje, nes nusileidus saulei šis magiškas miestas pabunda. Keliausite į sutemų apgaubtą garsiąją Džema el Fna – Mirusiųjų aikštę, buvusią egzekucijų vietą, kur nusikaltėliams kapodavo galvas, o dabar neregėtai romantišką, amžinai šurmuliuojančią vietą, mirguliuojančią ryškiaspalviais skėčiais, kur kasdien vyksta gyvas, nesurežisuotas spektaklis. Ši vieta yra išties unikali. Čia susitinka įvairios Šiaurės Afrikos kultūros – rafinuota arabų kultūra, primityvesnė berberų ir beduinų bei magiškasis juodosios Afrikos pasaulis. Subūrę šimtus žiūrovų, savo meistriškumą demonstruoja kobrų kerėtojai, stebukladariai, triukšmingieji fakyrai, fokusininkai ir žonglieriai, gyvūnų dresuotojai, pasakoriai, muzikantai ir pilvo šokėjos. Reginys užburia ir tarsi perkelia į arabišką pasaką. Tuo pat metu virš užkandinių vyniojasi dūmų kamuoliai ir aikštėje pasklinda aštraus Marakešo avienos kepsnio, kebabo ir kuskuso aromatas. Tad stokite į eilę ir ragaukite maistą, parduodamą tiesiai nuo kaitrių kepsninių, ar iš garuojančių puodų – pupelių sriubos, baklažanų, ar viščiuko su karamelizuotu moliūgu. Akys raibsta nuo egzotiškų vaisių ir riešutų. Čia pat spaudžiamos šviežios apelsinų sultys – jų tiesiog privaloma paragauti.

Nakvynė viešbutyje.

 

10 diena.

Marakešas – Essaouria

Po pusryčių tęsime ekskursiją Marakeše, kur aplankysime žymias istorines ir kultūrines vietas – Majorelle sodus, Koutoubia bokštą, Bahia rūmus . Marakešas – antras pagal dydį Maroko miestas po Kasablankos, bei vienas iš keturių „Maroko imperatoriškųjų“ miestų, įsikūręs šalies centrinėje dalyje, šalia Aukštųjų Atlaso kalnų papėdės. Miesto senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Pietūs restorane, pavalgę važiuosime į Essauriją, pakeliui mėgausimės nuostabiais gamtos vaizdais.

Nakvynė viešbutyje.

 

11 diena.

Essaouria

Ggarsioji Essaouira – taip pat esanti UNESCO kultūros paveldo sąraše, pakrantės miestas , kur galima pailsėti paplūdimyje. Iš vienos pusės miestą supa masyvi siena, sauganti nuo pasišiaušusio Atlanto.

Paskutinį vakarą leisime visi drauge jūros gėrybių restorane.

 

12 diena.

Essauria – pervežimas į Marakešo oro uostą.

 

Kelionės kaina: 1199 eur/asm + lėktuvo bilietai

 

Lėktuvo bilietai.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas 3-4* viešbučiuose arba riadose (1 nakvynė marokietiško stiliaus viešbutis);

Pusryčiai;

1 nakvynė dvivietėse (prabangios klasės) dykumų palapinėse (haime);

Visi pervežimai pagal programą;

1 pietūs, 5 vakarienės, 1 vakarienė marokiečių šeimoje;

Vietinis angliškai kalbantis gidas;

Įėjimai į lankytinus objektus, išskyrus (Hassan II, Didžiąją mečetę, Majorelle sodus, Bahia rūmus, Yves Saint Laurent muziejų).

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui (3-5 Eur kiekvienam per dieną);

Priemoka už vienvietį kambarį – 300 Eur;

Kelionės draudimas;

Lėktuvo bilietai;

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Lankytini objektai – Hassan II, Didžiąją mečetę, Majorelle sodus, Bahia rūmus, Yves Saint Laurent muziejų.

 

Pastabos:

Nedidelė grupė – iki 15 asm.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2025-04-01 - 2025-04-12

TRUKMĖ 12 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia