Gruzija pavasarį kai viskas žydi | JazzTravel Gruzija pavasarį kai viskas žydi | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

GRUZIJA su šarmingu vietiniu gidu

Pavasarį, kai viskas žydi

2023.05.21 -05.28 d.

Kelionės programa:

 

1 diena.

Atskrendam į Kutaisį.

Sutikimas oro uoste, pervežimas iki viešbučio, nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

 

2 diena.

Po pusryčių važiuojame į „Borjomi“ nacionalinį parką, pasivaikštom, atsigeriam natūralaus mineralinio vandens iš gelmių ir toliau tęsiame kelionę. Užvažiuojame apžiūrėti Rabato ir Xertvisi tvirtovių. Vakarop atvažiuojame į Vardziją, įsikuriame svečių namuose pas vietinius, kur Jūsų laukia nuostabi, svetinga vakarienė ir pažinties su gidu atšventimas. Po vakarienės lankysime vietinį SPA, kur atsigausite jėgas šiltame sūraus vandens baseine. Nakvynė Vardzijoje.

 

3 diena.

Po pusryčių iškylausime Vardzijoje – viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietų įsikūrusi Kuros upės ištakose. Kitaip ir negali būti – uolose iškaltas 13 aukštų miestas su 6000 gyvenamųjų patalpų. Ir viso šio įspūdingo miesto kaltininkas net ne koks pakvaišęs viduramžių architektas ar ambicingas karvedys. Kregždžių lizdus primenanti gyvenvietė atsirado karalienės Tamaros įsaku, o pasiteisinimas paprastas – kažkaip juk reikėjo apsiginti nuo mongolų. Geresnės tvirtovės nė nesugalvosi. Nuostabi diena, su lengvais pasivaikščiojimais kalnuose ir aplankymu Vardzijos šventyklos ir vienuolyno. Šiandien šią paslaptingą vietą prižiūri nedidelė vienuolių grupelė. Galėsite pamatyti išlikusius kambarius, apžiūrėti senovinę drėkinimo sistemą, įrengtą to meto vienuolių. 1983 m. Vardzija paskelbta muziejumi po atviru dangumi, o 1999-aisiais vienuolynas vėl pradėjo veikti. Vakare bus laisvas laikas, galėsite ilsėtis prie upės, pasivaikščioti kalnuose, pažvejoti lašišos. Kas norės, galės vėl pasilepinti vietiniame Spa centre ir išsimaudyti šiltame sūraus vandens baseine. Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje.

 

4 diena.

Keliausime į Tbilisį.

Po pusryčių važiuojame į sostinę Tbilisį. Pakeliui lankysime didžiausią Gruzijoje Paravan ežerą, pravažiuosime senus graikų kaimus. Atvykę į Tbilisį, apžiūrėsime sostinę, lankysime senamiestį. Ekskursija po Tbilisį. Vakarienė restorane Tbilisyje su folkloro programa, gruziniškais šokiais. Nakvynė Tbilisyje.

 

5 diena.

Po pusryčių keliausime į Kazbegį (oficialiai vadinamas Stepancminda) vadinamuoju „Karo keliu“. Tokių gražių, o gal net bauginančiai laukinių ir didingų kalnų, kaip Gruzijoje, tikrai nedaug kur pamatysite. Pakilus dar aukščiau – Gudauris. Tai slidinėjimo mėgėjų meka. Vasarą miestelis atrodo nelabai gyvai, nors vaizdai įspūdingi. Pakeliui lankysime vandens saugyklas , Anapuri  tvirtovę, ir  atvažiavę iki Kazbegio kalno papėdės, pakilsime džipais iki Gergeti vienuolyno – vieno iš būtinų pamatyti Gruzijos vietų. Būtent šis vienuolynas puošia naujausiojo kelionių vadovo „Lonely Planet“ apie visą Pietų Kaukazo regioną viršelį.

Lankysime senąją Gruzijos sostinę Mtskhetą. Gruzinams ši vieta labai svarbi ir simbolinė, kaip lietuviams Kernavė ir Trakai, tik dar pridėjus stiprų religinį užtaisą. Mtskheta buvo senoji Gruzijos karalystės sostinė dar prieš Tbilisį, o religine prasme ji svarbi gruzinams, nes būtent čia krikščionybė 317 m. buvo paskelbta valstybės religija. Beje, Gruzija tai padarė trečioji pasaulyje – po Armėnijos ir Romos imperijos. Mtskheta ir jos kalnuotos apylinkės geriausiai atsiveria nuo didelio kalno, ant kurio stovi V-VI a. statytas didingas Džvari (Kryžiaus) vienuolynas. Vakarienė ir nakvynė Kazbegyje.

 

6 diena.

Po pusryčių džipais važiuosime iki Šv. Trejybės vienuolyno, kuris įkurtas Kazbekio kalno papedėje. Vėliau eisime į žygį link Gveleti krioklio ir Darialski tarpeklio. Vėliau lankysime mineralinius baseinus, ir, atsižvelgdami į oro sąlygas, galėsime išsimaudyti. Kazbekyje yra keletas maršrutų, kuriais galima važiuoti džipais, paskui eiti pėsčiomis kalnuose (Maršrutus pasirinksime vietoje pagal grupės pageidavimą ir oro sąlygas. Maršrutai į kainą neįtraukti. )

Važiuosime į Kachetijos sostinę – Telavį miestą ir vaizdingą Gomborskio perėją. Pakeliui aplankysime XVI a. vyno rūsį, XVI a. Gremi pilį. Iš tikro tai ne pilis, o cerkvių kompleksas. Gremi – Kachetijos vizitinė kortelė, ji konkuruoja su Ananuri dėl garsiausios Gruzijos pilies vardo. Lankysime seną vyno gamyklą Granneli, matysime seniausią, 900-ų metų medį Gruzijoje, vakare pasimėgausime vaikščiodami senomis Telavi gatvelėmis ir būtinai užsuksime į vietinį turgų nusipirkti gruziniškų lauktuvių.

Gruzijos regionas – Kachetija garsėja darbščiais žmonėmis ir vynu. Tad pakeliui nuolat matome vynuogynus, šalia kelio iš senų sovietinių automobilių ar net sunkvežimių bagažinių pardavinėjamus arbūzus, melionus ir kitas gėrybes. Pakeliui degustuosime gruzinišką vyną, taip pat  užvažiuosime aplankyti vieną garsiausių vienuolynų – Bodbės vienuolyną. Šalia Bodbės vienuolyno yra antram gyvenimui atgimęs Signachio miestelis. Čia įžengus galima žado netekti, nes atrodo, kad tai ne Gruzija, o kokia Vakarų Europos šalis. Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukiantys dailūs balkonėliai. Vakarop atvyksime į meilės miestelį – Signachi. Neoficialiai Signachi vadinamas Kachetijos regiono sostine, taip pat meilės miestu, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signachis garsėja ir tuo, kad ten kuriasi gausi užsieniečių bendruomenė – lenkai, latviai, amerikiečiai, olandai ir t.t., o viena gatvelė net gali būti vadinama lietuviška, nes ten įsikūrę kelios lietuvių šeimos. Signachije turėsime pažintinę ekskursiją po miestą. Vakarienė ir nakvynė Telavyje.

 

7 diena.

Važiuosime į Kutaisį. Aplankysime Gori miestą, antikinį miestą Uplisciche, Kascxi vienuolyną, jeigu bus noro, galėsime aplankyti Prometėjo požeminius urvus su daugybe stalaktitų, stalagmitų ir požemine upe. Urvai atrasti tik 1984 m. Iki dabar yra atrasta 17 šių urvų salių. Pats maršrutas tęsiasi 1050 m ir pakeri turistus šio nuostabaus požemių pasaulio įvairiaspalviu apšvietimu. Vakare atšvęsime „paskutinę vakarienę“. Nakvynė Kutaisyje.

 

8 diena.

Po pusryčių ekskursija po Kutaisį – katedra, vietinis turgus. Pervežimas iki oro uosto ir skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 749 Eur/ 1 asm. Ir avia bilietas.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

7 nakvynės viešbučiuose ir svečių namuose;

Pusryčiai ir vakarienės;

Gruziniška folkloro programa ir gruziniški šokiai su vakariene restorane;

Gruziniško vyno degustacija vyninėj;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su vietiniu gidu;

Džipų nuoma kalnuose;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų, muziejų paslaugos (30 Eur);

Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Pietūs (apie 10 Eur /1asm. );

Alkoholiniai gėrimai;

Vienviečiai numeriai 105 Eur / 1 asm.

Džipų nuoma kalnuose (esant geram orui, kas norės kilti aukščiau į kalnus).

 

Skrydžio informacija:

Skrendame tiesioginiu skrydžiu Vilnius-Kutaisi-Vilnius, Wizzair avia kompanija:

Skrydis į priekį: 14:40-19:30 val.

Skrydis  atgal:  20:05-23:15 val.

 

Pastabos:

Keliaujančių skaičius – iki 17 asm.,

Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose gali prireikti šiltesnės aprangos, priklausomai nuo keliavimo sezono.

 

Ir dar – pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirškite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šitoj kelionėj tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Gruziją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2023-05-21 - 2023-05-28 (vietų nėra)

TRUKMĖ 8 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Gruzija pavasarį kai viskas žydi
Dainora 57m.

Gruzija pavasarį kai viskas žydi

Atrodo bus nuostabi kelionė, dar neišvykus mintyse jau matau Gruzijos-Sakartvelo vaizdus, jaučiu žmonių svetingumą, taip norėčiau... P Pirmą kartą šioje šalyje lankiausi prieš trejus metus, o...

Daugiau apie kelionę >>