info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

 Lietuvos provincija, kurią geriau žino užsienyje nei Lietuvoje: stulbinantys Telšiai ir neįtikėtina Vandžiogala

Kodėl Telšiai yra laikomas vienu konceptualiausių miestų vidurio-rytų Europoje? Kodėl mieste tiek daug Žemaitijos simbolių, keisčiausių meno kūrinių ir daugybės su Žemaitijos istorija susijusių ženklų? Kodėl daugelis viešų užrašų yra žemaitiški? Iš kur gauta lėšų šimtams skulptūrų gatvėse, aikštėse ir skveruose, ir kas visa tai organizavo? Kokiu būdu per pastaruosius kelis dešimtmečius miestas buvo pripildytas žemaičių kalbos, simbolių ir meno kūrinių, ir tapo tikra Žemaitijos sostine? Po miestą pavedžios, jo transformacijų istoriją papasakos ir simbolių reikšmes atskleis pagrindinis šios istorijos herojus – daugiametis Telšių architektas.

Iki šiol Nobelio premiją yra gavęs tik vienas lietuvis – rašytojas, poetas ir eseistas Česlovas Milošas (1911-2004). Iš kurios Lietuvos vietos jis kilo? Kas yra ta pakaunės Liaudė, aprašyta kritikų bene aukščiausiai įvertintame jo kūrinyje „Kur saulė pakyla ir kada leidžiasi“? Kodėl garsiausi jo tekstai, skirti gimtajam kraštui, iki šiol taip menkai žinomi gimtinėje, nors Vakarų pasaulį krečia jau daugiau pusę šimto metų? Kur yra ir kaip atrodo tie jo gimtieji Šeteniai ir Vandžiogala, daug geriau žinomi lenkų, prancūzų ar JAV skaitytojui nei lietuviui? Kodėl Česlovo Milošo gimtajame krašte, vos kelios dešimtys kilometrų į šiaurę nuo Kauno (t.y. pačiame Lietuvos centre), iki šiol gyvena lenkai? Kodėl šimtą metų neturėję savo mokyklų jie vis dar nori likti tais ypatingais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės piliečiais, kalbančiais ta pačia specifine lenkų kalba kaip Milošas, ir vienu metu švenčiančiais vasario 16 ir Lenkijos nepriklausomybės dieną?

 

Data tikslinama

TRUKMĖ 1 d.

Kelionės kaina: 56  Eur / 1 asm.

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti  draudžiama.

*Objektų lankymo tvarka gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu autobusu;
  • Profesionalaus istorijos mokslų daktaro paskaita;
  • Daugiamečio Telšių architekto pasakojimas apie Telšių miesto transformacijų istoriją, simbolių, reikšmių.

 

Papildomai:

  • Pietūs Telšiuose.

Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Telšiai - Vandžiogala
Alina 0m.

Telšiai - Vandžiogala

Kelionės su gerb. Rūsčiu Kamuntavičiumi, istorijos mokslų daktaru, yra daug naudingesnės, negu kitos pažintinės kelionės be jo. Kodėl? Jo pasakojimas niekada nebūna vien atmintinai iškaltos datos....

Daugiau apie kelionę >>
Telšiai - Vandžiogala
Jūratė 0m.

Telšiai - Vandžiogala

Kelionė įdomi ir turininga. Telšiai - gražus miestas, per gana trumpą laiką pasikeitęs gerąja prasme. Nauji architektūriniai projektai puikiai suderinti su senąja architektūra. Miesto skulptūros,...

Daugiau apie kelionę >>
Telšiai - Vandžiogala
Vida 46m.

Telšiai - Vandžiogala

Didelis ačiū už turiningą ekskursiją ir praplėstą istorijos suvokimą. Lauksiu kitų ekskursijų po Lietuvą.

Daugiau apie kelionę >>
Telšiai - Vandžiogala
Žilvinas 0m.

Telšiai - Vandžiogala

Ačiū Giedrei už įdomias keliones. Keliauju nuo studentavimo laikų ir kelionės yra mano liga. Norėčiau padėkoti už šiltas ir netipiškas keliones. Dar kartą ačiū.

Daugiau apie kelionę >>