info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Briuselis: pasivaikščiojimas po meną

Su istorijos mokslų daktaru doc. Rūsčiu Kamuntavičiumi

 

2024 m. rugpjūčio 14 – 18 d.

5 dienų kelionė

 

Briuselis visiems yra žinomas kaip Europos Sąjungos sostinė. Stereotipiškai, tai yra kostiumuotų biurokratų miestas. Akivaizdu, kad toks įvaizdis yra labai paviršutiniškas. Belgija, o tuo pačiu ir Briuselis, klestėjo viduramžiais, o naują atgimimą patyrė XIX-XX a. Lengva gotikinė architektūra, kurta prieš kiek mažiau nei tūkstantį metų čia netikėtai dera su XIX-XX a. sandūros Art Nouveau stiliumi, kuriuo prancūzai ir belgai taip didžiuojasi. Karališkasis meno muziejus, kaip įprasta didiesiems Vakarų meno centrams, eksponuoja žinomiausius Europos šedevrus, sukurtus Memlingo, Cranacho, Bruegelio, Van Dycko, Tiepolo, Davido ir Magritte’o. Ši išvyka į Briuselį bus skirta ne pasigrožėti, o pabandyti suprasti ir „dekoduoti“ Europos sostinę, ypač jos architektūros ir meno klodus.

 

Kelionės programa:

1 diena. Atvykimas, įsikūrimas viešbutyje.

2 diena. Pažintis su svarbiausiais miesto meno ir architektūros stiliais – gotika, Art Nouveau ir Art Deco. Apsilankysime Viktoro Horta muziejuje (vienas žymiausių Europos Art Nouveau namų-muziejų) ir turbūt didžiausioje Europoje Art Deco stiliaus šventoje – Sacré Cœur bazilikoje. Eisime į svarbiausias gotikines bažnyčias ir katedrą.

3 diena. Karališkasis meno muziejus. Tai ypač turtinga kolekcija, kurioje žymiausi Europos meno kūriniai nuo viduramžių iki mūsų laikų: nuo ypač tikslias detales tapiusių flamandų „primityvistų“ iki vieno žymiausių ir įspūdingiausių siurrealistų René Magritte. Specialų dėmesį skirsime Jacques-Louis Davidui, turbūt garsiausiam visų laikų prancūzų menininkui.

4 diena. Lankysimės Europos institucijų kvartale ir garsiajame Briuselio blusų turguje. Po pietų – laisvas laikas.

5 diena. Išvykimas.

 

Kelionės kaina: 559 Eur/asm + lėktuvo bilietai*

*lėktuvo bilietus galima įsigyti tiek savarankiškai, tiek per mus. Bilietų kainą tiksliname prieš perkant kelionę.

 

Skrydžio informacija:

Tiesioginis skrydis su „Brussels Airlines“ Vilnius – Briuselis- Vilnius

2024.08.14 d. 15:15 – 16:45 val.

2024.08.18 d. 10:00 – 13:20 val.

 

Economy Light bilietas su 8 kg rankiniu bagažu į lėktuvo saloną.

Economy Classic bilietas 8 kg rankiniu bagažu į lėktuvo saloną ir 23 kg registruotu bagažu.

 

Į kainą įskaičiuota:

4 nakvynės Briuselyje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko – gido paslaugos;

Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Briuselis – Vilnius/ tiesioginis skrydis;

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 120 Eur;

Priemoka už vienvietį numerį 320 Eur.

 

*Ekskursijos programa taikoma prie konkrečios grupės dalyvių poreikių; lankomi objektai ir jų eilės tvarka gali keistis.

 

Pastabos:

Grupės dydis iki 18 žmonių.

Kelionės maršrutas yra intensyvus, per dieną praeinama 10-20 km., netinkama judėjimo negalią turintiems asmenims.

Programoje numatyti visi lankomi objektai užsakomi iš anksto. Lankomi objektai yra programos dalis, užsakomi visiems.

Jeigu turite  pažymėjimą (moksleivio, studento, senjoro ar kt. asociacijos, suteikiančios nuolaidas muziejuose ar kituose lankomuose objektuose) prašome mus apie tai informuoti užsakant kelionę, pridedant  galiojantį  pažymėjimą.

 

 

Papildoma informacija ir patarimai:

Papildomos išlaidos:

Medicininių išlaidų kelionių draudimas užsienyje. Mes bendradarbiaujame su „BTA“ draudimo bendrove, galite draudimą įsigyti pas mus. Kaina priklauso nuo keliautojų amžiaus, krypties, kiekvieną kartą skaičiuojame individualiai.

Skrendant „Ryanair“, „Wizzair“ oro linijomis: pirmenybinis įlaipinimas + 10 kg svorio bagažas (55x40x20 cm) – kaina nuo 80 EUR/ASM (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg svorio bagažas – kaina nuo 120 EUR/ASM, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 EUR/ASM (pirmyn-atgal).

Bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos papildomos išlaidos.

 

Svarbi informacija:

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el. paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvo bilietus, registruotus į skrydį atsiųsime maždaug likus 20 val. iki skrydžio, prieš dieną. Jeigu skrydis vėlai vakare/naktį, atsiųsime išvykimo dienos ryte.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas galimas už papildomą mokestį.

Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko keitimo arba šalyje pasikeitusių aplinkybių.

Papildoma informacija:

LR pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Litaura“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Belgiją.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2024-08-14 - 2024-08-18 - (vietų nėra)

TRUKMĖ 5 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia