info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Barselona

Barselonos ir Katalonijos identiteto paieškos: XI ir XX amžiaus architektūroje, mene ir istorijoje.

2024 m. birželio 12 – 16 d.

Kelionės metu Jus lydės istorijos mokslų daktaras, LDK instituto direktorius Rūstis Kamuntavičius

Autorinė programa

Katalonijos sostinė ir vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų Europoje. Barselona yra garsi savo XIX-XX a. architektūra ir menu, ypač Antonijumi Gaudì (1852-1926), kuris yra tapęs pasaulinio masto žvaigžde. Jo suprojektuotas „amžiaus statinys“ – Sagrada Familia – tapo ne tik Katalonijos, bet ir visos Ispanijos simboliu, aukščiausia Europos bažnyčia. Gaudì architektūrinės formos iš pirmo žvilgsnio yra keistos ir sunkiai suvokiamos. Tačiau jas suprasti galima įsigilinus į XI-XIII a. Katalonijoje klestėjusią romaninę architektūrą ir meną. Kitaip nei likusioje Ispanijos dalyje, Italijoje ir didžiojoje dalyje Europos, Katalonijoje beveik nerasime renesanso ir baroko. Atrodytų, kad kraštas „peršoko“ visą naujų amžių laikotarpį ir po viduramžių iš karto atsidūrė XIX a. industrinėje epochoje. Šios specifinės istorinės transformacijos, susijungusios su Gaudì genijumi sukūrė Barselonos stebuklą, kuris miestą padarė vienu patraukliausių Europos turistinių objektų.

 

Kelionės programa:

1 diena

Atvykimas, įsikūrimas viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai viešbutyje.

Pasivaikščiojimas po Barselonetą, Ramblos gatvę ir Barselonos senamiestį, kuriame gausu istorinių pastatų. Dabartinės Barselonos vietoje miestą III a. pr. Kr. įkūrė romėnai, pavadinę jį Barcino. Viduramžiais – tai buvo klestinčios Aragno karalystės sostinė.

XII-XV a. Barselona buvo svarbus Viduržemio jūros uostas ir prekybos centras, bet vėliau miesto ekonominė reikšmė sumenko. Tik XIX a. prasidėjo kultūrinis atsigavimas, o XX a. pradžioje kūrusio žymaus architekto Gaudì statiniai išgarsėjo pasauliniu mastu ir buvo įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Gaudì kūrinių apžiūrėjimas (Casa Batlló, Casa Mila). Barselonos simboliu tapusi Šv. Šeimos bažnyčia (Sagrada Familia) iki šiol dar nepabaigta, nors jos statybos buvo pradėtos XIX a. pabaigoje. Ši bažnyčia, galima sakyti, buvo žymiojo Antonio Gaudì gyvenimo statinys: jo statybų aikštelėje garsusis katalonų architektas praleido 14 metų.

3 diena

Pusryčiai viešbutyje.

Katalonijos menas ir architektūra Nacionaliniame Katalonijos meno muziejuje, kuriame eksponuojama viena didžiausių ir svarbiausių Vakarų civilizacijos viduramžių meno kolekcija.

Güellio parkas. Vienas didžiausių Gaudì projektų: miesto pakraštyje pradėtas (ir neužbaigtas) statyti milžiniškas gyvenamųjų namų kvartalas su vingiuotomis gatvėmis, dviejų aukštų centrine turgaus aikšte, daugybe žalumos, pilnas skulptūrų ir keisčiausių tik šiam menininkui būdingų formų, spalvų ir siužetų.

4 diena

Pusryčiai viešbutyje.

Laisvas laikas arba nišinių muziejų lankymas (pagal norus ir pageidavimus). Galimybė apsilankyti svarbiausiose miesto kapinėse ant Montjuïco kalno, Miró meno muziejuje, viename pirmųjų Gaudì projektų – Güellio rūmuose – ir kt.

5 diena

Skrydis į Vilnių.

 

*Lankomi objektai, jų eiliškumas gali keistis.

 

Kelionės kaina: 489 Eur/asm + lėktuvo bilietai

*lėktuvo bilietus galima įsigyti tiek savarankiškai, tiek per mus. Bilietų kainą tiksliname prieš perkant kelionę.

 

Į kainą įskaičiuota:

4 nakvynės Barselonoje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko, VDU docento Rūsčio Kamuntavičiaus – gido paslaugos;

Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Barselona – Vilnius;

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Sėdimos vietos lėktuve, esant poreikiui;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 105-120 Eur/asm .

Vienvietis kambarys -156 Eur.

Miesto mokestis, mokamas viešbutyje.

 

Skrydžio informacija:

Skrydžiai „Ryanair“ oro linijomis, tiesioginis skrydis

2024.06.12 d. Vilnius-Barselona 20:45 – 23:15 val.

2024.06.16 d. Barselona-Vilnius 08:50 – 13:20 val.

 

Pastaba:

Kelionės maršrutas yra intensyvus, per dieną praeinama 10-20 km, netinkama judėjimo negalią turintiems asmenims.

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Ispaniją.

 

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

*Lankomi objektai, jų eiliškumas gali keistis.

 

Papildoma informacija ir patarimai:

Papildomos išlaidos:

Medicininių išlaidų kelionių draudimas užsienyje. Mes bendradarbiaujame su „BTA“ draudimo bendrove, galite draudimą įsigyti pas mus. Kaina priklauso nuo keliautojų amžiaus, krypties, kiekvieną kartą skaičiuojame individualiai.

Skrendant „Ryanair“, „Wizzair“ oro linijomis: pirmenybinis įlaipinimas + 10 kg svorio bagažas (55x40x20 cm) – kaina nuo 80 EUR/ASM (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg svorio bagažas – kaina nuo 120 EUR/ASM, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 EUR/ASM (pirmyn-atgal).

Bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos papildomos išlaidos.

 

Svarbi informacija:

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el. paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvo bilietus, registruotus į skrydį atsiųsime maždaug likus 20 val. iki skrydžio, prieš dieną. Jeigu skrydis vėlai vakare/naktį, atsiųsime išvykimo dienos ryte.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas galimas už papildomą mokestį.

Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko keitimo arba šalyje pasikeitusių aplinkybių.

Papildoma informacija:

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Litaura“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2024-06-12 - 2024-06-16 - (liko 6 vietos, reikalinga pavienė moteris)

TRUKMĖ 5 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Barselona
Audronė 39m.

Barselona

Daug įspūdžių, intensyvi kelionė, daug pamatėm, ir labai svarbu Rūsčio komentarai muziejuose, nes vienas daug mažiau supranti. Gidas kiekvienam išaiškina skirtumus tarp gotikos, baroko, parodo tai...

Daugiau apie kelionę >>
Barselona
Valerija 59m.

Barselona

Ačiū už nuotraukas, filmus ir knygą. O labiausiai ačiū už nuostabią kelionę. Žinoma, ačiū visai Jūsų komandai, nes viskas puikiai organizuota, sklandžiai, be įtampos. Bet labiausiai vadovui...

Daugiau apie kelionę >>
Barselona
Ieva 46m.

Barselona

Dėkoju už nuotraukas ir nuostabius prisiminimus, kuriuos parsivežiau iš Barselonos 🤗 Puiki kompanija ir nepakartojamas gidas R.K. Ačiū Giedre Jums ir Tomai

Daugiau apie kelionę >>
Barselona
Danguole 41m.

Barselona

Dėkoju už intensyvią, įdomią ir puikiai organizuotą kelionę. Viešbutis pačioje La Rambloje, puikus oras ir kaip visada iškalbingas ir šmaikštus Rūstis, parodantis ir paaiškinantis esminius dalykus....

Daugiau apie kelionę >>
Barselona
Jolanta 46m.

Barselona

Labai ačiū už kelionę, buvo puiku.

Daugiau apie kelionę >>
Barselona
Loreta 61m.

Barselona

Užburiantis, įtraukiantis miestas savo gera emocija, tolerancija, žmonių įvairove, ypatinga architektūra, kurios tokios niekur daugiau pasaulyje nėra, Gaudi, muziejais. Lankėm net kapines, puikus...

Daugiau apie kelionę >>
Barselona
Rima 56m.

Barselona

Labai gerai organizuota kelionė. Per trumpą laiką pamatėme labai daug objektų, objektai parinkti labai įdomūs. Pamatėme dvigubai daugiau nei įrašyta programoje, buvo pakviestas dar vienas labai...

Daugiau apie kelionę >>
Barselona
Romana 62m.

Barselona

Ačiū, buvo puiki kelionė!

Daugiau apie kelionę >>
Barselona
Edita 53m.

Barselona

Didelis ačiū už kelionę su nerealiu gidu!

Daugiau apie kelionę >>