info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
Avatar

19.08.07

Giedre, 40m.

Lietuviška Austrija

Zalcburga mums rode pats Garbes konsulas Austrijoje Erich Wagner ir austru zurnaliste, knygos “Lietuva – Austrija 2500 metu santykiu istorija” autore Judith Lewonig.
Pamatem, pabendravom, padiskutavom apie abieju saliu santykius ir realijas.
Patys austrai sutaria, kad Zalcburgas, kuris išvertus iš vokiečių kalbos reiškia „druskos pilies“ miestą, yra gražiausias visoje šalyje. Barokinis miesto centras įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o labiausiai jį garsina pasaulio klasikinės muzikos genijus Wolfgangas Amadeus Mozartas, gimęs Zalcburge 1756 m. sausio 27 d. Mieste kasmet vyksta klasikinės muzikos festivaliai. Labai patiko, kad lankėmės klasikinės muzikos koncerte, išgirdom pasaulinio lygio koncertą, 2h ištirpo nejučia. Lankėmės Melko vienuolyne,kurį specialiai dėl mūsų grupės atėjo ir atidarė, nes buvo sezono pabaiga. Nestovėjom jokiose eilėse, negaišom laiko bereikalingai, organizacija puiki. MELKO VIENUOLYNAS
Kadaise šioje vaizdingoje vietoje buvo karaliaus Leopoldo II rūmai, kurie 11 amžiuje buvo padovanoti vienuoliams. Įsikūręs ant kalvos ties Dunojumi, benediktinų vienuolynas tapo svarbiu dvasiniu centru, ilgą laiką buvo mokslo židiniu. Ir dabar šiame vyrų vienuolyne veikia prestižinė mokykla. 18 amžiuje baroko stiliumi perstatytas vienuolynas – tarsi karūna ant kalno, kurio papėdėje glaudžiasi Melko miestelis. Lankėm Vieną – pamatėm ir dieninę, ir naktinę. Miestas garsėja savo architektūra ir kultūriniu gyvenimu. Jame galima rasti pačių įvairiausių stilių statinių – nuo romaniško, klasicizmo, baroko ir gotikos iki secesijos ir art nouveau. Turbūt pats populiariausias statinys Vienoje turbūt yra ne karalių rūmai ar išlaki Šv. Stepono katedra, o Friedensreicho Hundertwasserio suprojektuotas nenusakomo stiliaus spalvingas namas.
Viena yra palyginti žemas miestas – užpernai vos šimtas statinių buvo aukštesni nei 40 m. Čia saugomos žaliosios erdvės ir praeities palikimas – miesto centras buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Daugiau apie kelionę
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia