Uzbekistanas | JazzTravel Uzbekistanas | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

UZBEKISTANAS – spalvingu šilko keliu, senove dvelkiančia istorija, ragaujant unikalų gastronomijos paveldą ir grožintis gamta

 

2022.03.17–25 d., 9 dienos

 

Uzbekija, kurios ieško romantiški turistai – tai legendinis šilko kelias. Didingi ir puikiai suremontuoti Samarkando, Bucharos ir Chivos senamiesčiai, per kuriuos šimtus metų kupranugarių vilkstinėmis iš Kinijos į Europą keliaudavo pirkliai. Rūmai, mečetės, medresės ir mauzoliejai, kuriuos iš pasakiškų prekybos pelnų Viduramžiais pastatė chanai ir emyrai. Tai – buvęs Šilko kelias bei didingi miestai (Chiva, Buchara ir Samarkandas), kuriais vyko šilko prekyba tarp Kinijos ir Europos. Uzbekija – labai saugi šalis, kurioje nėra vaikų ar senelių namų: vietos gyventojai net negali įsivaizduoti, kaip galima juos palikti vienus. Mirus artimiesiems, senelius arba vaikus paims giminės, draugai ar pažįstami.

Maršrutas: Urgenčas – Chiva – Buchara – Samarkandas – Taškentas.

 

Kelionės programa:

1 diena. 2022.03.17 d.

Skrydis Vilnius–Urgenčas

2 diena. 2022.03.18 d.

Urgenčas – Chiva

Atskrendame į Urgenčo oro uostą 08:15 val.. Iki Chivos važiuojame apie 30 min. Įsikuriame viešbutyje ir pasiilsime po kelionės. 12 val. apžvalginė ekskursiją po Chivą (Ičan, Kala, Pachlavon. Machmud). Chiva buvo svarbus Šilko kelio taškas – čia sustodavo visi karavanai, keliaujantys iš Kinijos ir atgal. Nuo aušros iki sutemų pro miesto vartus judėjo nesibaigianti virtinė nešuliais apkrautų kupranugarių. Chivos pavadinimas ilgai asocijavosi su prekių ir belaisvių vergų vilkstinėmis bei ilgomis sekinančiomis kelionėmis per dykumą. Pamatome istorinę Chivos širdį – UNESCO saugomą Ichon-Qala miestą-muziejų po atviru dangumi su įspūdingomis medresėmis, minaretais, mečetėmis, rūmais ir mauzoliejais. Gėrimės buvusios oficialiosios Chivos chanų rezidencijos Kunja-Ark, Džuma mečetės, Taš-Chauli rūmų, Kalta-Minor minareto ir daugelio kitų įspūdingų statinių įmantria architektūra ir puošyba. Vėliau, vakarienė viešbutyje.

Nakvynė viešbutyje Chivoje.

3 diena. 2022.03.19 d.

Chiva -Buchara.

Po pusryčių viešbutyje mūsų lauks pervežimas į Bucharą komfortišku autobusu. Kelyje grožėsimės Kizilkum dykumos vaidais, jos flora ir fauna. Pietausime pakeliui. Bucharoje įsikursime viešbutyje, vakarieniausime jaukiame restorane. Iš restorano grįšime pasivaikščiodami pėsčiomis siauromis senamiesčio gatvelėmis, kur viskas netoliese.

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

4 diena. 2022.03.20 d.

Buchara

Po pusryčių viešbutyje išeiname į apžvalginę ekskursiją po miestą. Ant Šilko kelio stovinti Buchara yra daugiau nei 2000 metų senumo. Tai geriausiai išlikęs viduramžių miestas centrinėje Azijoje su beveik tobulai išlikusiu miesto planu. Miesto senamiestis yra lyg muziejus po atviru dangumi. Lankome Poi-Kaljan kompleksą, didingą Bucharos miesto simbolį – minaretą. Pereisime pro turgų, pasigrožėsime Koš medrese.

Ramiai išgersime puodelį skanios vietinės arbatos su rytietiškais saldumynais, kaip tame krašte įprasta. Po pertraukėlės lankome Magoki Atari mečetę (X a.), pietaujame vietinėje autentiškoje užeigoje, kur ragaujame šašlyko ar kito vietinio maisto. Po pietų tęsiame ekskursiją – Toki Sarafon kupolas, po kuriuo buvo keičiami pinigai, Liabi Cauz kompleksas, Chor Minor medresė. Šventinė vakarienė su šou programa nacionalinių patiekalų  restorane, kur ragausime nacionalinius patiekalus, regėsime vietinį folklorą ir patys galėsite sušokti. Po vakarienės iki viešbučio pasivaikščiosime pėsčiomis.

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

5 diena. 2022.03.21 d.

Buchara

Po ankstyvų pusryčių, tęsiame ekskursiją Bucharoje. Keliausime į Bahaudino Nakšbandi šventovę, kuri buvo dervišų ordino centras. Vėliau lankysime Mohi-Khos emyro vasaros rezidenciją. Tęsime kelionę į Chor Bakr nekropolį, kur yra palaidotas vienas iš „pranašo  palikuonių“ ir visos Džibarskų  dinastijos įkūrėjas. Tai savotiškas „mirusiųjų miestas“, kuriame yra gatvės, vartai, kiemai, o vietoj namų – šeimos dachmos. Pietaujame vietiniame autentiškame kaimelyje, ragausime  ypatingai paruoštos mėsos pagal vietinius papročius, kurios skonį prisiminsite dar ilgai! Po pietų aplankome Arko tvirtovę – buvusią Bucharos chanų rezidenciją, nedidelę ir subtilią Bolo-Hauz mečetę, Čašma Samanidų mauzoliejų, kuris yra unikalus X a. paminklas. Vakarienė restorane (pagal pageidavimą su šou programa).

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

6 diena. 2022.03.22 d.

Buchara – Samarkandas

Šį pusdienį galėsime truputį atsipūsti. Po pusryčių nueisime savarankiškai į vietinį turgų, arba galėsime pasivaikščioti Unesco saugomame senamiestyje. Link pietų vyksime gaminti Bucharos plovo, kur ir pavalgysime. 14 val. važiuosime iki traukinių stoties, o iš ten vyksime į Samarkandą. 15:50 val. išvyksime į Samarkandą 17:20 val. jau būsime Samarkande. Pervežimas iki viešbučio.

Nakvynė Samarkande viešbutyje.

7 diena. 2022.03.23 d.

Samarkandas

Pusryčiai viešbutyje. Samarkandas – vienas seniausių pasaulio miestų, klestintis dėl savo patogios padėties prekybiniame Šilko kelyje, jungiančiame Kiniją ir Europą. Buvo laikų, kai Samarkandas buvo svarbiausias Vidurinės Azijos miestas, tačiau didžiąją savo istorijos dalį miestas prabuvo pavergtas Persijos. XIV a. tai buvo Timūro, Čingischano pasekėjo, imperijos, valdžiusios žemes nuo Turkijos iki Kinijos, sostinė. Pietausime nacionalinio Samarkando maisto. Pažintis su Samarkandu: Redžistano aikštė kadaise buvo Samarkando prekybos ir kasdienio gyvenimo centras, joje stovi trys užburiančiais raštais išpuoštos medresės (islamo mokyklos) – XV a. Ulugbeko, XVII a. Sher-Dor (nei vienas ją puošiantis ornamentas nesikartoja) ir Tila-Kari (Auksu padengtoji). Vietiniame Samarkando turguje galėsime nusipirkti saldumynų, prieskonių, džiovintų vaisių ir kitų gėrybių.

Vakarienė restorane, nakvynė Samarkande.

8 diena. 2022.03.24 d.

Samarkandas

Po pusryčių viešbutyje važiuosime į ekskursiją. Aplankysime vietą, kur užgimė Samarkandas – miestukas Affosiab, lankysime muziejų, mauzoliejų Chodži Danijara, Ulugbeko observatoriją. Važiuosime į Konigil. Pamatysime, kaip senovėje gamino popierių, užsuksime į keramikos dirbtuves, matysime gamybos procesą. Galėsite nusipirkti vietinių keramikos dirbinių. Važiuosime į stotį 15:30 val.. 17:28 val. traukiniu  važiuosime iki Taškento. Taškente būsime 19:44 val.. Įsikursime viešbutyje, vakarieniausime.

Nakvynė viešbutyje Taškente.

9 diena. 2022.03.25 d.

Taškentas -Vilnius.

Po pusryčių pervežimas iki oro uosto ir skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 991  Eur + avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas viešbučiuose su pusryčiais;

Visi pervežimai patogiu autobusu;

Traukinio bilietai (gali būti keičiami autobusu);

Gido paslaugos;

Bilietai į muziejus (3 miestuose);

1 vakarienė iš šou programa Bucharoje;

1 arbatos gėrimas;

Gastronominė pamokėle Bucharoje;

Popieriaus gaminimo edukacinė programa;

Sezamo aliejaus gamybos pamokėlė;

Keramikos edukacinė pamokėlė;

Pietūs ir vakarienės (alkoholis už papildomą mokestį).

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžių bilietai;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas.

 

Papildomos išlaidos:

Asmeninės išlaidos;

Priemoka už vienvietį kambarį 150 Eur visam laikotarpiui.

 

Avia bilietai:

Avia kompanija: Turkish Airlines

2022.03.17 d. Vilnius – Urgenčas 20:45-08:15 val. (03.18 d.)

Skrydžio trukmė: viso 8:30 val.

Vilnius – Stambulas 20:45-00:20 val. (03.18 d.)

Persėdimas: 2:10 val.

Stambulas – Urgenčas (03.18 d.) 02:30-08:15 val.

2022.03.25 d. Taškentas – Vilnius 09:45-19:50 val.

Skrydžio trukmė: viso 13:50 val.

Taškentas – Stambulas 9:45 – 12:50 val.

Persėdimas: 5:20 val.

Stambulas – Vilnius 18:10 -19:50 val.

 

*Lankomų objektų eiliškumas gali keistis

 

Kelionių organizatorius „LITAURA“

Žalgirio g.88, Vilnius LT-09303

Tel.: +370 5 273 1337

Mob.: +370 674 18318

El. paštas: giedre.gudeikiene@litaura.lt

2022-03-17 - 2022-03-25 (liko 8 vietos)

TRUKMĖ 9 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Uzbekistanas
Rūta 45m.

Uzbekistanas

Nuostabi kelionė, puikūs gidai, "protingas maršrutas", nedidelė grupė, geri viešbučiai, daug skanaus maisto, viskas tiesiog nuostabiai organizuota. Labai rekomenduoju!

Daugiau apie kelionę >>
Uzbekistanas
Eglė 33m.

Uzbekistanas

Pasakiški įspūdžiai, puikus organizavimas, profesionalūs gidai, skanus maistas! Griebkit!

Daugiau apie kelionę >>
Uzbekistanas
Jovita 56m.

Uzbekistanas

Nors jau daug kartų sakiau ačiū už nuostabią kelionę po Uzbekiją, bet nepatingėsiu pasakyti dar kartą: nuoširdus ir didelis AČIŪ 😊 Net nežinau kur tas šarmas Jūsų organizuojamose kelionėse!...

Daugiau apie kelionę >>
Uzbekistanas
Audrone 36m.

Uzbekistanas

Nuostabi šalis, rekomenduoju.

Daugiau apie kelionę >>
Uzbekistanas
Vida 47m.

Uzbekistanas

Buvo tobula kelionė! Rekomenduoju!!!!!

Daugiau apie kelionę >>
Uzbekistanas
Vilma 45m.

Uzbekistanas

Šalis, į kurią dar nedaug kas iš draugų yra užsukę, bet labai verta. Tai šalis turinti nepaprastai turtingą istoriją. Jaučiau istorijos apie šią teritoriją spragas kaip reikiant. 🙂 Teks ieškoti...

Daugiau apie kelionę >>