Uzbekistanas | JazzTravel Uzbekistanas | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

UZBEKISTANAS – spalvingu šilko keliu, senove dvelkiančia istorija, ragaujant unikalų gastronomijos  paveldą ir grožintis gamta

2021 m. lapkričio 04 – 12 d., 9 d.

 

Uzbekija, kurios ieško romantiški turistai – tai legendinis šilko kelias. Didingi ir puikiai suremontuoti Samarkando, Bucharos ir Chivos senamiesčiai, per kuriuos šimtus metų kupranugarių vilkstinėmis iš Kinijos į Europą keliaudavo pirkliai. Rūmai, mečetės, medresės ir mauzoliejai, kuriuos iš pasakiškų prekybos pelnų Viduramžiais pastatė chanai ir emyrai. Tai – buvęs Šilko kelias bei didingi miestai (Chiva, Buchara ir Samarkandas), kuriais vyko šilko prekyba tarp Kinijos ir Europos. Uzbekija – labai saugi šalis, kurioje nėra vaikų ar senelių namų: vietos gyventojai net negali įsivaizduoti, kaip galima juos palikti vienus. Mirus artimiesiems, senelius arba vaikus paims giminės, draugai ar pažįstami.

 

Kelionės maršrutas: Taškentas – Samarkandas – Buchara – Chiva/ Urgenč – Taškentas

 

Kelionės programa:

1 diena

Skrydis Vilnius – Taškentas.

2 diena

Taškentas – Samarkandas.

Po skrydžio oro uoste pasitinka autobusiukas ir važiuojame tiesiai į stotį, kur bus galimybė truputį pasilsėti ir 07:28 val. važiuosime tiesiai į Samarkandą. 09:42 val. traukinys jau atvažiuoja į Samarkandą, važiuojame į viešbutį, įsikuriame.

12 val. važiuojame pietauti nacionalinių patiekalų. Ekskursiją po Samarkandą pradedame 14 val.. Samarkandas – vienas seniausių pasaulio miestų, klestintis dėl savo patogios padėties prekybiniame Šilko kelyje, jungiančiame Kiniją ir Europą. Buvo laikų, kai Samarkandas buvo svarbiausias Vidurinės Azijos miestas, tačiau didžiąją savo istorijos dalį miestas prabuvo pavergtas Persijos. XIV a. tai buvo Timūro, Čingischano pasekėjo, imperijos, valdžiusios žemes nuo Turkijos iki Kinijos, sostinė.

Pažintis su Samarkandu: Redžistano aikštė kadaise buvo Samarkando prekybos ir kasdienio gyvenimo centras, joje stovi trys užburiančiais raštais išpuoštos medresės (islamo mokyklos) – XV a. Ulugbeko, XVII a. Sher-Dor (nei vienas ją puošiantis ornamentas nesikartoja) ir Tila-Kari (Auksu padengtoji). Vakarienė restorane, nakvynė Samarkande.

3 diena

Samarkandas.

Po pusryčių tęsiame pažintį su Samarkandu. UNESCO įtraukė šį 2700 metų senumo miestą į Pasaulio paveldo sąrašą – „Samarkandas – „kultūrų kryžkelė“. Pažintį pradėsime nuo vietos, kur gimė Samarkando miestas – Afrosiabu, apžiūrėsime muziejų. Vėliau lankysime šventojo Chodži Danijaro mauzoliejų, kuris išpažino 3 religijas: krikščionišką, musulmonišką ir judėjų.

Viena įdomesnių sugriautų vietų – archeologų atrastos Ulugbego observatorijos liekanos. Šis Timūro anūkas užkariavimus iškeitė į mokslą: tiksliausiai pasaulyje nustatė metų trukmę, medresėje dėstė astronomiją ir matematiką. Šiauriniuose priemiesčiuose Afrosiabo muziejus pristato liekanas iš dar senesnio Samarkando: to, kurį valdė persai, kurį užkariavo Aleksandras Makedonietis. Jį visiškai sugriovė Čingischano ordos.

Valdant Abasidų dinastijai, 751 m., iš dviejų kinų belaisvių, paimtų po Talaso mūšio, buvo išgauta popieriaus gamybos paslaptis, o Samarkande buvo įkurtas pirmasis islamo pasaulio popieriaus malūnas. Vėliau išradimas paplito likusioje islamiškojo pasaulio dalyje, o galiausiai ir Europoje (arba per Ispaniją, arba kryžiaus žygių metu).

Važiuojame į Konigilio kaimą, kur mus pasitiks popieriaus fabriko šeimininkė ir parodys, kaip senovėje buvo gaminamas popierius. Ten pat bus ir keramikos gaminių cechas. Pamatysite visus gamybos etapus, galėsite sudalyvauti procese ir įsigyti vietinių keramikos suvenyrų. Per pietus dalyvausime Samarkando plovo gamybos „Master klase“. Po smagių pietų tęsime ekskursiją po Samarkandą – Chazrato Chizr, Šati – Zinda ir Babi – Chanum. Vakarieniausime arbatinėje, vėliau pervežimas į stotį ir 20:15 val. komfortišku greituoju traukiniu važiuosime į Bucharą. Bucharoje būsime 22:34 val., iš stoties pervežimas iki viešbučio. Nakvynė  Bucharoje.

 

4 diena

Pusryčiai viešbutyje. Ant Šilko kelio stovinti Buchara yra daugiau nei 2000 metų senumo. Tai geriausiai išlikęs viduramžių miestas centrinėje Azijoje su beveik tobulai išlikusiu miesto planu. Miesto senamiestis yra lyg muziejus po atviru dangumi. Lankome Poi-Kaljan kompleksą, didingą Bucharos miesto simbolį – minaretą. Pereisime pro turgų, pasigrožėsime Koš medrese.

Ramiai išgersime puodelį skanios vietinės arbatos su rytietiškais saldumynais, kaip tame krašte įprasta. Po pertraukėlės lankome Magoki Atari mečetę (X a.), pietaujame vietinėje autentiškoje užeigoje, kur ragausite šašlyko ar kito vietinio maisto. Po pietų tęsiame ekskursiją – Toki  Sarafon kupolas, po kuriuo buvo keičiami pinigai, Liabi Cauz kompleksas, Chor Minor  medresė.

Šventinė vakarienė su šou programa nacionalinių patiekalų restorane, kur ragausite nacionalinius patiekalus, regėsite vietinį folklorą ir patys galėsite sušokti. Po vakarienės iki viešbučio pasivaikščiosime pėsčiomis.

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

5 diena

Buchara.

Po ankstyvų pusryčių, tęsiame ekskursiją Bucharoje. Keliausime į Bahaudino Nakšbandi šventovę, kuri buvo dervišų ordino centras. Vėliau lankysime Mohi-Khos emyro vasaros rezidenciją.

Tęsime kelionę į Chor Bakr nekropolį, kur yra palaidotas vienas iš „pranašo  palikuonių“ ir visos Džibarskų  dinastijos įkūrėjas. Tai savotiškas „mirusiųjų miestas“, kuriame yra gatvės, vartai, kiemai, o vietoj namų – šeimos dachmos.

Pietaujame vietiniame autentiškame kaimelyje, ragausime ypatingai paruoštos mėsos pagal vietinius papročius, kurios skonį prisiminsite dar ilgai! Po pietų aplankome Arko tvirtovę – buvusią Bucharos chanų rezidenciją; nedidelę ir subtilią Bolo-Hauz mečetę, Čašma Samanidų mauzoliejų, kuris yra unikalus X a. Paminklas. Vakarienė restorane (pagal pageidavimą su šou programa).

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

6 diena

Buchara – Chiva.

Pusryčiai viešbutyje. 9 val. važiuojame į Chivą patogiu autobusu. Apie 15 val. būsime Chivoje, įsikursime viešbutyje ir 16 val. pradėsime ekskursiją.

Chiva buvo svarbus Šilko kelio taškas – čia sustodavo visi karavanai, keliaujantys iš Kinijos ir atgal. Nuo aušros iki sutemų pro miesto vartus judėjo nesibaigianti virtinė nešuliais apkrautų kupranugarių. Chivos pavadinimas ilgai asocijavosi su prekių ir belaisvių vergų vilkstinėmis bei ilgomis sekinančiomis kelionėmis per dykumą. Pamatome istorinę Chivos širdį – UNESCO saugomą Ichon-Qala miestą-muziejų po atviru dangumi su įspūdingomis medresėmis, minaretais, mečetėmis, rūmais ir mauzoliejais. Gėrimės buvusios oficialiosios Chivos chanų rezidencijos Kunja-Ark, Džuma mečetės, Taš-Chauli rūmų, Kalta-Minor minareto ir daugelio kitų įspūdingų statinių įmantria architektūra ir puošyba. Pavakarieniaujame, nakvynė viešbuyje Chivoje.

7 diena

Chiva.

Po pusryčių tęsiame pažintį su Chivos miestu, toliau lankome Ichon-Qala miestą-muziejų po atviru dangumi.

Pietaujame vietinėje užeigoje, kur mus pavaišins vietiniu patiekalu – „Tuchum Barak“. Šis patiekalas priskiriamas sudėtingo paruošimo patiekalams. Vietiniai mums papasakos apie patiekalo atsiradimo istoriją, gamybos procesą, atskleis naudojamus produktus ir prieskonius. Grįžtame į viešbutį susirinkti daiktų ir 14:30 val. pervežimas iki stoties. 16:05 val. išvažiuojame į Taškentą, nakvynė traukinyje.

8 diena

Taškentas.

07:30 val. atvažiuojame iki Taškento. Pervežimas autobusu iki viešbučio, įsikuriame viešbutyje. Ekskursija po Taškentą – lankome Chast Imamo mečetę, kuri pastatyta tarp gyvenamųjų namų senamiestyje. Komplekso teritorijoje (XVI a.) įkurta didelė rytų kultūros biblioteka, kurios perlas yra visame pasaulyje žinomas Kalifo Osmano Koranas, parašytas VII a. Paskutinę dieną lankysime vieną iš pačių didžiausių ir seniausių turgų Čor-Su. Čia galėsite įsigyti suvenyrų.

Vėliau vyksime į gastronomijos pamokėlę, kur gaminsime nacionalinius patiekalus – Samsa pyragėlius. Taip pat bus pasiūlyta ir kiti nacionalinės virtuvės patiekalai. Po pietų pratęsime apžvalginę ekskursiją po Taškentą

Nakvynė viešbutyje Taškente.

9 diena

Ankstyvi pusryčiai 6 val., pervežimas iki oro uosto ir 09:45 val. skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 891 Eur + avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas (6n.) viešbučiuose su pusryčiais ir 1n. traukinyje;

Visi pervežimai patogiu autobusu;

Traukinio bilietai: a) Taškentas – Samarkandas b) Buchara – Samarkandas c) Urgenčas – Taškentas;

Gido paslaugos;

Bilietai į muziejus (4 miestuose);

1 vakarienė iš šou programa Bucharoje;

1 arbatos gėrimas;

1 pietūs „svečiuose“;

Gastronominė pamokėle Bucharoje;

Popieriaus gaminimo edukacinė programa;

Sezamo aliejaus gamybos pamokėlė;

Keramikos edukacinė pamokėlė.

 

Į kelionės  kainą neįskaičiuota:

Skrydžiai iš Vilniaus į Uzbekistaną;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

PGR testas, jeigu dar reikės, 25$.

 

Papildomos išlaidos:

Pietūs 7-10$;

Vakarienės 7-15$;

Asmeninės išlaidos;

Priemoka už vienvietį kambarį 150 Eur visam laikotarpiui.

 

Avia bilietai:

2021.11.04 d. / Turkish Airlines

Vilnius-Taškentas 20:45 – 08:05 (11.05 d.)

Vilnius – Stambulas 20:45-00:20 (11.05 d.)

persėdimas 1 val. 15 min.

Stambulas-Taškentas 01:35-08:05

 

2021.11.12 d. / Turkish Airlines

Taškentas-Vilnius 09:45-19:50

Taškentas-Stambulas 09:45-12:50

persėdimas 5 val. 20 min

Stambulas-Vilnius 18:10-19:50

 

*Lankomų objektų eiliškumas gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2021-11-04 - 2021-11-12 - (liko 6 vietos)

TRUKMĖ 9 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia