info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

ŠVEICARIJA Su istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

Savaitė atrinktuose Šveicarijos miestuose ir muziejuose su Rūsčiu Kamuntavičiumi. Platūs kultūriniai ir istoriniai kontekstai, bei neįtikėtini istoriniai ryšiai su Lietuva, apie kuriuos per paskutinius penkis metus publikavome net keletą mokslinių studijų. Išskirtinis dėmesys koncentruojamas į prancūzišką ir vokišką Šveicarijos dalis, kur rasime svarbius ne tik šalies bet visos Vakarų civilizacijos kultūros ir meno centrus: Ženevą, Lozaną, Ciurichą ir Bazelį; vaizdingus poetų apdainuotus Keturių Kantonų ežero ir Interlakeno landšaftus; o taip pat, jaukius Fribūro ir Gruyèro senamiesčius.

Šveicarija garsėja tobulai išvystytu viešuoju transportu. Dėl šios priežasties daug gyventojų neturi nuosavų automobilių, arba jei turi, naudoja retai. Keliausime po šalį taip kaip tai daro šios – vienos turtingiausios pasaulio valstybės – gyventojai: važinėsime traukiniais, autobusais ir plaukiosime laivais.

Kelionės programa:

Pirma diena. Atskrendame į Ciurichą. Atvykimas į viešbutį Fribūre. Fribūro apžiūrėjimas. XIX-XX a. sandūroje šio miesto universitete studijavo pora šimtų lietuvių intelektualų, kurie reikšmingai įtakojo modernios Lietuvos mokslą ir kultūrą.

Antra diena. Lozana – ant vaizdingo ežero šlaito išsidėsčiusio miesto, jau daugiau kaip šimtą metų svarbaus tarptautinių organizacijų centro, apžiūrėjimas. Gruyères – kalnų miestelis su išlikusia autentiška architektūra ir įspūdinga pilimi.

Trečia diena. Ženeva. Svarbiausias prancūziškos Šveicarijos miestas. Garsėja kaip vienas įtakingiausių reformacijos ir laikrodžių gamybos centrų. Aplankysime (pagal fizines galimybes) net tris reprezentatyvius muziejus: Patek Philippe (garsiausias laikrodžių gamintojas pasaulyje ir vienas žinomiausių laikrodžių muziejų pasaulyje); Musée des Suisses dans le Monde – šveicarai yra viena intensyviausiai migruojančių tautų Europoje, o šis muziejus puikiai iliustruoja šį fenomeną; Musée int. de la Réforme – reformacijai, svarbiam šveicarų kultūriniam pasiekimui ir neatsiejamai jų identiteto daliai, skirtas muziejus.

Ketvirta diena. Bazelis. Nuo viduramžių svarbus kultūrinis ir ekonominis šiaurės Šveicarijos centras. Aplankysime vieną iš penkių garsiausių Vakarų civilizacijos meno rinkinių – Kunstmuseum, ir keisčiausio modernaus šveicarų menininko muziejų – Museum Tinguely.

Penkta diena. Liucerna ir Keturių kantonų ežeras. Plaukimas laivu. Užsikėlimas į Rigi (arba į kitą ežero pakrantėse esantį) kalną.

Šešta diena. Ciurichas. Modernistinės architektūros ir meno centras Haus Konstruktiv. Jei liks laiko po muziejaus ir miesto apžiūrėjimo, nuvyksime į Švycą (vieta, kur prasidėjo Šveicarija) arba Lichtenšteiną (nykštukinė valstybė, glaudžiai susijusi su Šveicarija).

Septinta diena. Šveicarijos sostinė Bernas ir Interlakenas. Važiavimas traukinuku į kalnus. Ką tik atidaryto kultinio Šveicarijos menininko – Paul Klee – centras.

Aštunta diena. Laisvas laikas ir išvykimas į Lietuvą iš Ciuricho.

PASTABOS:

  • Visos kelionės šalies viduje ir visi lankomi muziejai yra įskaičiuoti į Swiss Travel Pass bilieto kainą. Vienam žmogui visoms 8 kelionės dienoms jis kainuoja 398 CHF (350 Eur).
  • Miestų ir muziejų sąrašas ar jų lankymo tvarka gali būti šiek tiek pakoreguoti.
  • Visos nakvynės numatytos Fribūre.

 

Kaina: 808 Eur / 1 asm.

+  avia bilietas (apie 200 eur)

+ Swiss Travel Pasas (350 eur)

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Rankinis bagažas 10kg + rankinė;

7 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko – gido paslaugos;

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Ciurichas – Vilnius;

Registruotas bagažas, esant poreikiui 15kg arba 20kg;

Swiss Travel Pasas (350 eur);

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

*Nedidelė grupė 10 – 16 žmonių

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

* Gyvenant vienviečiame  kambaryje papildoma priemoka

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Data tikslinama

TRUKMĖ 8 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia