info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Pažinimo ir potyrių kelionė į Nepalą

 

„Pasaulio stogu“ vadinamas Nepalas – gimtoji Budos šalis, kiekvieną užburia vis kitaip: aukščiausi planetos kalnai, sraunios upės, egzotiški gyvūnai ir paukščiai, nuo viso pasaulio atskirti kaimeliai, šventyklos ir vienuolynai – galimybė nuraminti sielą, atrasti vidinę harmoniją, tačiau šalia ir miesto šurmulys, senovinė architektūra ir paprastų žmonių nuoširdžios šypsenos.

 

Šioje kelionėje:

pailsėsite nuo kasdienybės rutinos visai kitos ritmikos šalyje, kur laikas ne bėga, o pasišvilpaudamas žingsniuoja su šypsena, niekur neskubėdamas;

pasimokysite tolerancijos kontrastingoje Nepalo sostinėje Katmandu;

prisiliesite prie induizmo ir budizmo lankydami šventyklas ir vienuolynus;

pajusite nuotykių dvasią Himalajų apsuptyje, ežerų karaliumi vadinamoje Pokharoje;

užkopsite į Poonhil‘ą, kur pajusite kalnų didybės teikiamą laisvės pojūtį;

pamaloninsite savo skonio receptorius egzotiškais nepalietiškais prieskoniais;

nudžiuginsite save ir artimuosius, turguje įsigydami ne tik smilkalų, prieskonių bei arbatų, bet ir tradicinių įvairių etninių grupių skirtumus išryškinančių amatininkų dirbinių.

 

Kelionės vadovas: lietuvės Rūtos Gurung vyras nepalietis Tsering Wande Gurung (nuo vaikystės vadinamas Mukhiya), kalbantis nepalietiškai, angliškai ir lietuviškai, o taip pat vietiniai anglakalbiai / rusakalbiai (pagal grupės poreikį) profesionalūs gidai visur, kur reikia.

 

Kelionės programa:

1 diena. Vilnius– Stambulas –Katmandu. Skrydis.

2 diena. Katmandu.

Katmandu – Nepalo sostinė ir didžiausias miestas, išsidėstęs Himalajų tarpukalnės slėnyje, prie Bagmati upės.

Atskridę į Katmandu, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir lydimi gido vyksite į viešbutį, pasidėti lagaminų, paprastai chek-in tik nuo 15 val., tai dar galėsite kartu nuvažiuoti pietų, išsikeisti pinigus ir apsitarti, artimiausius planus, nes po sunkios kelionės numatytas laisvas laikas poilsiui arba pirminis neformalus apsidairymas po Thamel turistų rajoną, kuriame daugybė parduotuvėlių, gal kas nori nusipirkti ką nors dar kalnams.

Nakvynė Katmandu viešbutyje.

 

3 diena. Katmandu.

Po pusryčių (~9 val.) vyksime į visos dienos ekskursiją po Katmandu (miestas yra ~1400 m. aukštyje). Pamatysite Pašuptinatho šventyklą, esančią ant Bagmati upės krantų (apie 8 km. nuo miesto), – viena švenčiausių hinduistų vietų. Tik hinduistai įleidžiami į jos vidų. Šalia jos vyksta mirusiųjų laidojimo apeigos. Po to vyksime į Bhaktapuro miestą Katmandu slėnyje, įkurtą dar XII a., tad nenuostabu, kad dar ir šiandien jis žavi savo architektūra ir traukia turistus, ten ir papietausite. Vakarop pasivaikščiosime Patano mieste, kurio senovinis pavadinimas Lalitpur reiškia „miesto grožis“, jis garsėja savo amatininkais ir auksine šventykla, kurią aplankysite.

Šventinė vakarienė ir nakvynė Katmandu viešbutyje.

 

4 diena. Katmandu–Pokhara ~ 200 km., važiavimo trukmė ~ 9 val. + sustojimas pietums.

Po ankstyvų pusryčių (~7:30 val.) autobusu vyksime į Pokharą, kuri yra apie 200 km. į vakarus nuo Katmandu. Katmandu vadinamas Nepalo kultūros sostine, o Pokhara – nuotykių centru. Šis miestas garsėja savo unikaliu kraštovaizdžiu, kurį užpildo ežerų ir kalnų horizontai, todėl čia galima ne tik pašėlti naktiniuose klubuose, ar paskraidyti parasparniais, bet ir nuraminti sielą, atrasti vidinę harmoniją. Po triukšmingos ir ryškios sostinės šis gamtos prieglobstis primins jums kurortą. Rami vakarienė.

Nakvynė Pokharoje viešbutyje.

 

5 diena. Pokhara.

Jei oras geras, anksti ryte prieš pusryčius (~5:30 val.) vyksime pasigrožėti saulėtekiu su nuostabaus grožio Himalajų panorama. Po pusryčių jūsų laukia turas po Pokharą (miestas yra ~800 m. aukštyje): pirmiausia aplankysime Taikos stupą. Lipant į ją pakeliui, kas norėsite, galėsite paskanauti vietinių skrudintos nepalietiškos kavos ar iš įvairių vaisių pagamintų saldainių. Vėliau paplaukiosite valtimi antru pagal dydį Nepale Phewos ežeru. Po pietų laisvas laikas. Pasivaikščiosite, įsigysite jums patinkančių suvenyrų. Keliautojų labiausiai mėgstamas rytinis ežero krantas, kuriame yra daug restoranų ir parduotuvėlių. Daug kas renkasi išbandyti čia masažą, prieš  kalnus tai tikrai vykusi mintis.

Nakvynė Pokharoje viešbutyje.

 

Ghorepanis-Poon‘o kalva

Nuostabus vaizdas ir kalnuose apimantis laisvės, erdvės bei prisilietimo prie didybės pojūtis, kalnų kaimelių gyvenimo pažinimas, pasigrožėjimas miškais, kriokliais ir ryžių terasomis, o kartu ir gera mankšta kūnui, nes laukia daugybė akmeninių laiptelių, tad būtinai pasitreniruokite kilti ir leistis laiptais jau Lietuvoje!

 

6 diena. Kelionė automobiliu iš Pokharos į Nayapulą (1050 m. virš jūros l.).

Ryte po pusryčių apie 8 val. Laukia kelionė autobusu truks ~1,5 val. Atvykę į Nayapulą, pradėsime žygį: keliausime į Ulleri (2055 m.), užtruksime apie 7-8 val., ten ir nakvosime svečių namuose.

 

7 diena. Ulleri – Ghorepani (~ 2 874 m.).

Žygis užtruks tik ~4 val., atvykus bus daug laiko poilsiui ir susipažinimui su šiuo nuostabiu kalnų kaimeliu, kojyčių savimasažui, raumenukų pratempimui ir poilsiui. Nakvynė Ghorepani. Patarimas atsigulti miegoti kuo anksčiau, nes ryte reiks keltis 4 val., o ir sekanti diena jau bus sunkesnė.

 

8 diena. Ghorepani – Poon‘o kalvą (3 210 m.) ir Tadapani (2 630 m.).

Anksti ryte (4:30 val.), tai šiltai apsirenkite maždaug 1 val. lipsime akmeniniais laipteliais į Poon‘o kalvą (3 210 m) pasigrožėti saulėtekiu virš neregėtų kalnų: Dhaulagirio (8 167 m.), Tukuchės (6 920 m), Nilgirio (6 940 m), Varaha Shikharo (7 847 m), Annapurnos I (8 091 m), pietinės Annapurnos (7 219 m), Annapurnos III (7 855 m), Machhapuchhros (6 993 m), Annapurnos IV (7 525 m), Annapurnos II (7 937 m), Lamjung Himalo (6 931 m) ir dar daugybės sniego nuklotų viršukalnių. Nusileisime ir po pusryčių iš Ghorepanio per tankius rododendrų, bambukų ir ąžuolų miškus žygiuosime į Tadapanį ~6 val. Pakeliui galėsime pasigrožėti gausybės krioklių vaizdais ir žaliais peizažais. Tadapanis yra įstabių miškų apsuptas mažytis kaimelis, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į didingus kalnus: pietinę Annapurną, Hiunchulį, Machhapuchhrą, Annapurną II ir kt.

Nakvynė Tadapani.

 

9 diena. Tadapani – Ghandrukas (1 940 m.).

Po ramių pusryčių keliaudami užtruksite maždaug 4 val., bet žygiuoti bus labai lengva. Iki Ghandruko per rododendrų, ąžuolų ir kitokių augalų giraites pamažu leisitės žemyn. Pakeliui galėsite išgirsti čiulbant daugybę skirtingų paukščių, todėl šį maršrutą yra pamėgę paukščių gerbėjai. Ghandruko kaimelyje gyvena daug Gurung‘ų etninės grupės atstovų. Čia įsikūręs rankdarbių centras ir Gurung‘ų muziejus. Iš kaimelio atsiveria puikus vaizdas į pietinės Annapurnos, Hiunchulio, Gangapurnos, Annapurnos III ir Machhapuchhros kalnus.

Nakvynė Ghandruke.

 

10 dienaGhandrukas – Kimche (1784 m.) – Pokhara.

Po pusryčių iš Ghandruko leisimės žemyn iki Kimche ~3 val., o iš ten jau autobusu maždaug per 2,5 val. pasieksime Pokharą, kur galėsite papietauti. Po kelionės bus gera tiesiog pamirkyti kojas baseine, pasilepinti masažu, ramiai pasivaikščioti miestelyje ir vėl pasidžiaugti civilizacijos malonumais, įsigyti suvenyrų.

Nakvynė Pokharoje viešbutyje.

 

11 diena. Pokhara – Katmandu ~ 200 km., ~ 9 val. + sustojimas pietums.

Po vėlyvesnių pusryčių (~10 val.) išvyksime atgal į sostinę ir vėlų vakarą pasieksime vienuolyną.

Nakvynė vienuolyno svečių namuose Katmandu.

 

12 diena. Katmandu slėnis.

Jei tik bus, galėsite sudalyvauti rytinėse vienuolių pamaldose prieš pusryčius, 6 val. Po pusryčių gidas papasakos daugiau apie vieną didžiausių pasaulyje Bodhunatho stupą, kuri itin svarbi piligrimams ir vietiniams Katmandu gyventojams. Šiandien ji pilna šurmulio: kilimų gamybos pramonė ir Tibeto vienuolynai sukuria ypatingą šios vietos žavesį, malonumas grožėtis ja per pusryčius. Po to, keliausime apžiūrėti Svajambhunathą, kuri dar žinoma kaip Beždžionių šventykla. Išskirtinis bruožas, kad toje pačioje vietoje rasite ir budistų, ir hinduistų šventyklas bei stupas. Katmandu centre aplankysime Durbaro aikštę – tai viena iš seniausių Katmandu slėnio susibūrimo vietų, čia vyksta daug švenčių ir festivalių, o taip pat viena šalia kitos stūkso budizmo ir induizmo stupos bei šventyklos. Užsuksime į Katmandu turgų Asan, kur galėsime įsigyti lauktuvėms įvairių prieskonių, arbatos, varinių indų bei statulėlių. Jei ko nors ten nerasite, parduotuvėlėse dar vakare galėsite įsigyti lauktuvėms suvenyrų: medžio dirbinių, sidabro papuošalų, Kašmyro šalių, siuvinėtų, megztų ir kitokių grožybių.

Nakvynė vienuolyno svečių namuose Katmandu.

 

13 diena. Katmandu – Stambulas – Vilnius. Skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 1649 Eur be skrydžio.

 

Į kainą įskaičiuota:

pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

nakvynės viešbučiuose / svečių namuose dviviečiuose kambariuose (priklausomai nuo vietovės: paprastai, bet švariai, su šiltu vandeniu, bet ne prabangiai, o kalnuose, tai ir miegmaišio savo tikrai prireiks ir vanduo ne visada būna karštas, bet duoda tada pašildyto);

pusryčiai ir viena šventinė vakarienė kelionės pradžioje;

ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;

grupės vadovo ir gidų paslaugos pažintinių turų metu, kalnų gidų paslaugos kalnuose.

 

Pastabos:

Kelionės vadovas pasilieka teisę keisti ekskursijų eiliškumą ir nakvynės vietas, susidarius nenumatytai situacijai, ar dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;

Grupės dydis 10 – 13 keliautojų;

Jūsų pasas turi galioti 6 mėn. nuo paskutinės kelionės dienos – pasitikrinkite iš anksto.

 

Papildomos išlaidos:

Skrydis;

Reikės 3 dokumento tipo spalvotų nuotraukų 35 x 45 mm (foto parduotuvėse fotografuoja didesniuose prekybos centruose). Be akinių, nesišypsant, kad nesimatytų dantys, geriau surištais plaukais.

Nepalo viza (likus savaitei iki skrydžio kiekvienas užpildo paraišką internetu ir atsispaudžia savo supildytą formą (pateiksime instrukciją, nes taip sutaupoma daug laiko oro uoste, lieka tik vietoje susimokėti 30 EUR);

Programoje nenumatytas maitinimas (pietūs ir vakarienės, užkandžiai, vaisiai bei gėrimai), dienai ~ 20-30 eur/asm priklauso ar renkatės vegetariškus ar mėsiškus patiekalus bei kokius gėrimus.

Kelionių draudimas, iki 4000 m. virš jūros lygio dažniausiai galioja ir banko kortelės draudimas, arba pasidarysite atskirą sveikatos draudimą.

Papildomos ekskursijos ar paslaugos (pvz:. sklandymas parasparniu, masažas ir t.t.);

Arbatpinigiai gidams ir vairuotojui (300 Rp sudaro ~2 eur) ir asmeninės išlaidos suvenyrams

Priemoka už vienvietį kambarį – 400 Eur/ 1 asm.

 

Skrydžio informacija:

Oro linijos:“Turkish Airlines“

 

Keletas praktinių patarimų:

Neprisikraukite per daug rūbų ir daiktų – bus galimybė išsiskalbti. Džinsai, keli marškinėliai, ploni marškiniai ilgomis rankovėmis (patogu ilgos, kad nedega rankos nuo saulės, be to ir skarelė ant pečių labai apsaugo kaklą ir pečius nuo nusvilimo), bridžai, megztukas, golfas, moterims dar ir ilgas sijonas ar suknutė, tunika ir timpos. Kojinių ir apatinių po 4 vnt. – išsiskalbsite. Užteks tik poros patogių batų, batelių ar basučių. Kopiant į kalnus prireiks poros komplektų sportinių rūbų ir kojinių, kelių marškinėlių, megztuko arba džemperio, lengvos pūkinės striukės,  šaliko ar kaklo movos, pirštinių, kepurės tiek šiltos, tiek nuo saulės ar skarelės. Labai svarbu turėti gerą nedidelę, patogią kuprinę, minkštomis petnešomis, miegmaišį, termo rūbus, kremo ir akinius nuo saulės, vazelino lūpoms, žibintuvėlį, nors šiais laikas tinka ir mobilus pasišvietimui. Kadangi kartais nutinka ir lietus, tai turėkite plastikinį apsiaustą. Svarbiausia turėti kopimui tinkamus batus, aukštesniu auliuku, kietesniu padu, +1 dydžio, kad nesiremtų pirštai, ypač leidžiantis žemyn tai nemalonu. Beje nebūtinai jie turi būti skirti būtent kalnams, tai gali būti ir rudeniniai jūsų batai, bet tinkami kalnams. Jei pirksite naujus, tai būtinai pranešiokite jau Lietuvoje ir įsimeskite nuospaudoms skirtų pleistrų.

Galite pasiimti maudymosi kostiumą, gal Pokharoje pravers. Moterys, aukštakulnių ir mini sijonų nesivežkite. Labai trumpi šortai, vietinių bus laikomi akibrokštu. Kuo patogesni rūbai, tuo bus lengviau keliauti, geriau nelabai teplūs ar tokie, kurių negaila ištepti ir paskui išmesti. Papuošalai geriau minimalūs ir nebrangūs. Kosmetika – jūsų nuožiūra, bet rekomenduočiau leisti veidui nuo jos pailsėti.

Rozetės ten paprastos, nereikia adapterių, tik pasiimkite pakrovėjus.

Svarbu, turėti piniginę kabinamą ant kaklo ar segamą ant juosmens, į kurią tilps: pasas, pinigai, mobilus. Jei kažką pamiršite, tai viskas – pradedant dantų šepetuku, higienos reikmenimis, vaistais ir baigiant kalnų kopimo įranga, išskyrus batus tiems, kieno kojos dydis gerokai viršija Nepalo standartus – čia yra ir kainuoja gerokai pigiau, sutaupysite pinigų.

Pinigus geriau vežkitės stambesnėmis kupiūromis, pvz:. Po 100 eur, bus lengviau išsikeisti. Keistis patartina ne visus iš karto, nes išsikeisti rupijas į eurus kur kas sunkiau ir mažiau naudinga. Daugiausia visur atsiskaitoma grynaisiais, vietinėmis rupijomis, labai retai kur banko kortele. Tačiau ATM didžiuosiuose miestuose yra. Ypač svarbu pinigus turėti ne rankinėje, kuprinėje ar kišenėje, o kuo arčiau kūno. Vagysčių tikrai pasitaiko, reikia būti budriems, kuprinę ar rankinę ten kur daug žmonių geriau laikyti priekyje ant pilvo, o ne nugaroje ar šone. Sutemus po vieną vaikščioti nerekomenduotina, geriau grupelėmis. Nereiktų ir labai brangiais mobiliais telefonais, kyšančiais iš kišenių, papuošalais ar laikrodžiais vilioti vagišių akių, viską, ką būtų gaila prarasti, palikite namie.

Pažymėkite savo lagaminus, užrašykite savo vardą, pavardę, adresą, telefono numerį, ne tik ant lipduko (jie nuplyšta kartais, geriau pasidaryti savo “spec. Pakabuką”).

Visada yra rizika, kad Azijoje nerankinis bagažas gali ir neatvykti tad geriau į rankinį bagažą pasiimti viską, ko gali prireikti pirmoms 2-iems dienoms, kol bagažas jus pasieks.

Žmogui įsivežti galima tik iki 200 vnt. cigarečių, o ne pakelių ir 1 litrą alkoholio, nors ten viską galėsite ir vietoje nusipirkti. Kas mėgstate kavą, galite turėti savo maltos kavos, nes čia ji ne visur labai skani, bet rasti galima specializuotų kavinių, kur ruošiama gera kava.

Išsivežti negalima jokių antikvarinių meno dirbinių senesnių nei 100 m. be specialaus valstybės leidimo, tad neprisipirkit antikvarinių suvenyrų.

Pasiimkite su savimi kokių smulkių suvenyrų (pvz:. iš gintaro, kuris ten vertinamas). Jei kažkurie vietiniai bus jums labai malonūs ar geri, gal vienuolyne, gal susipažinsite su kuo nors, tai bus smagu turėti, ką paduoti iš savo šalies dėkingumui išreikšti – tai bus įvertinta. Gatvės, vienuolyno ar kalnų kaimelių vaikams galite turėti su savimi kokių mažų žaisliukų – jie džiugina labiau net nei saldainiai, nors ir šie suteikia daug laimės, be to, kur kas geriau nei duoti pinigus bei gadinti jų suvokimą apie uždirbimo būdus.

Tikrai bus išmaldos prašančių. Šiaip geriau vaikams neduoti pinigų – taip tik remiate jų sprendimą gyventi gatvėje, nes jie pabėga iš vaikų namų tam, kad turėti laisvę, nesimokyti, uostyti klijus ir pan. Jei jau visai širdis suminkštėjo, tai geriau duokite bandelę ar saldainį, žaisliuką. Smulkiais pinigais geriau paremti išmaldos prašančius senolius, nes kartais jie išties nebeturi, kas jais pasirūpins.

Dėl derėjimosi – smulkmenose neverta derėtis – geriau leiskite uždirbti vietiniams, juk 140 Rp, tik 1 eur, nuderėdami keletą eurų vargu ar praturtėsite, o jų šeimai turizmo pajamos itin svarbios, nes turistų po Covid sumažėję labai ženkliai ir per karantiną daug kas stipriai nukentėjo. Pragyvenimo lygis Nepale labai žemas, daugelis uždirba per mėnesį tik apie 150 eur. Tačiau jei perkate vertingus daiktus (tankos, kilimai, metalinės ir dekoruotos pusbrangiais akmenimis statulėlės, sidabro papuošalai, tikrai aukštos kokybės kašmyriniai šaliai, rankų darbo dainuojantys dubenėliai (juos rekomenduojama sverti ir 1kg. turėtų kainuoti apie 8000 Rp.). Pasiteiraukite Mukhiya, kiek tai turėtų kainuoti ir tada jau derėkitės. Nepatingėkite išklysti iš turistinių rajonų – kainos kris, nes ten žmonės nemoka didelių nuomų už savo parduotuvėles, be to pamatysite realesnį Nepalą.

Maistas. Galite vežtis šokolado, jis ten brangus, tai ir puiki dovana, o ir patiems norėsis. Savo kavos galite turėti maltos, viešbučio kambariuose būna virdulys, o jų kava dažniausiai tirpi, nebent pirksite specializuotose kavinukėse. Vanduo geriamas tik iš buteliukų – pirktinis, maistas geriau termiškai apdorotas, vaisiai – nulupus odelę ir pan. Nerekomenduoju gerti gatvėje spaudžiamas sultys ar lasi iš daugkartinio naudojimo stiklinių. Svarbiausia taisyklė, įsiklausyti į savo kvapo ir skonio receptorius. Nevalgyti pakelės maisto, kuris tikrai nėra ruošiamas itin higieniškai. Valyti dantis rekomenduojama vandeniu iš buteliukų (ne iš krano). Vanduo viešbučio kambariuose yra nemokamai, svečių  namuose kalnuose  rekomenduojame turėti nusipirkus.

Skiepai, jūsų asmeninis reikalas, nes jie nėra privalomi, svarbu įsivertinti, kad skiepytis reikia anksčiau nei pora savaičių iki kelionės, nes kūnas į skiepą taip pat reaguoja skirtingai, prieš kelionę skiepytis jau negalima. Jei jau esate pasiskiepyti nuo Covid tris kartus (3/3), tai jums užteks išsitraukti iš e-sveikata anglų kalba sertifikatą, jei nesiskiepijote arba skiepijotės ne pilna vakcinacija, nes esate sirgę, tai jums reikės arba pasiskiepyti trečia vakcina likus mėnesiui iki kelionės arba tiesiog 72 val. iki atvykimo pasidaryti PGR testą neigiamam Covid rezultatui, kurį reiks pateikti oro uoste. Sergant Covid ar bet kokia rimtesne užkrečiama liga negalima skristi su grupe, kad neapkrėsti kitų keliautojų, tai prieš kelionę porą savaičių itin venkite viešų vietų, į parduotuves eikite su kauke ir pasaugokite save nuo virusinių ligų.

Dėl vaistinėlės, jei jau turite namuose pleistro, binto, elastinio binto, virškinimą gerinančių tablečių, angliukų nuo apsinuodijimo, paracetamolio, vaistų nuo skausmo, slogos, gerklės, viduriavimo, įkandimų ar alergijos, ar jums kokios būdingos ligos – tai žinoma, įsimeskite į mini vaistinėlę, jei neturite, tai galima viską nusipirkti vaistinėje Nepale ir pigiau nei Lietuvoje. Turėkite skysčio rankoms dezinfekuoti ir kremo nuo saulės, nes saulė „kimba“ labai.

Nueikite profilaktiškai pas odontologą, tikrai bus labai nemalonu, jei kalnuose dėl slėgio skirtumų ir maisto pokyčių ims skaudėti koks dantukas, kuriam jau nedaug dabar betrūksta.

Ir šiaip su gydytoja savo pasitarkite, jei tik turite kokių problemų, ypač su kojomis ir nugara. Gal jums kalnuose pravers kokie specialūs tepaliukai, įtvarai ir pan.

Svarbiausia gera nuotaika ir “atsipūtimas” – FLOW – sinhronui su Nepalu. Paprastumas, draugiškumas bei šypsena – jūsų kelionės sėkmės garantas, tiek bendraujant su vietiniais, tiek su grupės nariais. Kelionėje bus visko, bet garantuoju, kad grįžus bus, ką atsiminti, o Lietuva atrodys kur kas patrauklesnė savo komfortu, bet dar ilgai kankins kalnų magijos ilgesys ir norėsis sugrįžti.

Dėl kalnų būtina žinoti, kad:

Retai pasitaiko, kad šio maršruto metu kas nors iš turistų susirgtų kalnų liga, nes kopiama palengva, o ir aukštis dar nėra labai didelis, tik apie 3200 m. virš jūros lygio. Patyręs kalnų gidas visada pasirūpins, kaip to išvengti, svarbu tik pasisakyti, jei kas nors ne taip – nekentėkite, pasitarkite dėl savo savijautos su gidais.

Svarbiausia jausti savo ėjimo tempą, ritmą, stebėti kvėpavimą, neuždusti, geriau sustoti ir pailsėti šiek tiek. Bus daromos pertraukos – rekomendacija 45 min. ėjimo ir 15 min. poilsio. Žiūrėkite, kur statote koją, o kai gražu ir norite pafotografuoti – sustokite ir tik tada tai darykite. Eiti reikia šiek tiek pasvirus į priekį, natūraliai kuprinė tai verčia daryti, kad jei kristumėte, tai ne atbulom, o į priekį ir spėtumėte pasiremti delnais. Kojas statyti ne vieną priešais kitą, o pečių plotyje, kelius laikyti šiek tiek sulenktus, kad sąnariams kliūtų mažesnė apkrova.

Daug dažniau traumos patiriamos leidžiantis, nes yra daug lengviau, spartėja tempas, mažėja susikoncentravimas, nes norisi pasidairyti ir tada netyčia pastačius netinkamai koją, ar praslydus ant akmens ar laiptelio – patiriama trauma. Būkite budrūs nusileidimuose ir žvelkite po kojomis.

Jei ateina gyvūnų banda (asiliukai, arkliukai, ožiukai, avys ir pan.) visada duokite kelią, bet patys prisiglauskite prie kalnų pusės, jokių būdu nesitraukite į tą pusę, kurioje yra skardis, gyvūnas gali jus pastumti netyčia.

Natūraliai grupė paprastai suskyla į 3 dalis: einantys sparčiau, viduriukas ir lėtukai, kurių arba fizinis pasiruošimas silpnesnis, arba skauda ką nors. Visada priekyje su kiekviena grupele eina kas nors iš vietinių, kalnų gidas, porteriai arba Mukhiya, tai svarbiausia matyti ką nors iš jų savo akiratyje ir nesistengti vytis kitus. Maršrutas sudėliotas siekiant atvykti visada į nakvynės vietą su šviesa. Per pietų pertrauką taip pat yra ilgesnė pauzė poilsiui, išnaudokite maisto laukimą savi masažui kojų, o rytais nepatingėkite pasidaryti keletą raumenų tempimo pratimų.

Nėra jokių apribojimų kopiančių amžiui, tačiau tiems, kurie dirba sėdimą darbą ir nesportuoja, prieš kelionę būtina pasitreniruoti, kol į dieną galėsite nueiti apie 10 – 15 km., geriau šiek tiek į įkalnę arba nuo jos. Itin pravartu palaipioti laiptais, nes ten jų bus labai daug kalnuose. Sporto salė, ilgi pasivaikščiojimai, laiptai, rytinės mankštos privaloma, jei norite, kad mažiau skaudėtų raumenukai.

Galite turėti ėjimo lazdas, jei jaučiate, kad jums taip bus lengviau, bet jos nėra būtinos.

Į kalnus nešamės tik tai, kas būtina juose, pasiimant tik kuprinę su būtiniausiais reikmenimis, neprisiimkite per daug – higienos reikmenis minimalaus dydžio, kasdien galvos neplausite, rūbus išsidžiovinsite svečių namuose. Turėsime kelis nešikus miegmaišiams nešti.

Kitus visus daiktus paliksime Pokharoje viešbutyje, kuriame apsistosime. Svarbu nepalikti lagaminuose vertingų daiktų, pinigų, dokumentų, nes už turinį viešbutis atsakomybės neprisiima – kas vertinga, turėkite visada su savimi.

Kopimo metu jums bus sudaryta galimybė valgyti normalų šviežią ir karštą maistą pakeliui esančiuose kaimeliuose, tad su savimi maisto neštis nereikia, tik užkandžius pagal pageidavimą – šokolado, riešutų, sausainių, kurių įsigysime vietoje. Vandens kelionės metu galima nusipirkti kalnuose, tik jis ten brangesnis. Itin svarbu kalnuose išgerti bent 4 litrus vandens per dieną, arbatos neįsiskaičiuoja, taigi žingsniuojate ir vis gurkšnojate vandenį.

Kalnuose dieną 20-24 laipsniai Celsijaus, o naktį apie 0-10.

 

Kultūrų skirtumų detalės:

Nepale neįprasta spausti ranką, labiau suglausit delnus ties krūtine kaip „Amen“ ir sakyti „Namaste“. Beje niekada nieko neimkite ir neduokite kaire ranka, nes ji „nešvari“, tai geriau dešine arba abiem bent jau.

Nemandagu rodyti pirštais nei į žmones, nei į statulas.

Prieš fotografuojant konkrečius žmones iš arti arba šventyklos viduje derėtų atsiklausti.

Prieš įeinant į bet kurios šventyklos ar žmonių namų vidų, reikia nusiauti batus. Beje derėtų atsiklausti visada ar galima užeiti, nes ne į visas šventas vietas įleidžiami užsieniečiai.

Nemandagu siūlyti ragauti gėrimus iš tos pačios stiklinės arba maistą iš savo lėkštės arba to prašyti iš vietinių.

Geriau nestovėti priešais ir žiūrėti kaip kitas valgo, derėtų sėstis greta.

Negalima perlipti per kito žmogaus kojas ištiestas, ar gulintį žmogų – blogas ženklas.

Poroms nederėtų viešai demonstruoti aistros ar bučiuotis.

Jei pamatysite žmogų visiškai baltai apsirengusį, jam gedulas ir prie jo griežtai draudžiama liestis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Data tikslinama

TRUKMĖ 13 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Pažinimo ir potyrių kelionė į Nepalą
Jovita 41m.

Pažinimo ir potyrių kelionė į Nepalą

Labai puikiai sudėliota kelionė , tinkanti įvairaus amžiaus ir fizinio pasiruošimo žmonėm . Dar niekur nebuvau sutikus tokios rūpestingos komandos , paslaugių gidų ir reagavimo į kiekvieno...

Daugiau apie kelionę >>