Pažinimo ir potyrių kelionė į Nepalą | JazzTravel Pažinimo ir potyrių kelionė į Nepalą | JazzTravel
info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Pažinimo ir potyrių kelionė į Nepalą: Himalajai ir sostinė Katmandu su Lietuvoje gyvenančiu nepaliečiu Tsering Wande Gurung (nuo vaikystės vadinamas Mukhiya), taip pat vietiniais profesionaliais  gidais, kur reikia.

2023 m. rugsėjo 8-20 d.

13 dienų kelionė

 

„Pasaulio stogu“ vadinamas Nepalas – gimtoji Budos šalis, kiekvieną užburia vis kitaip: aukščiausi planetos kalnai, sraunios upės, egzotiški gyvūnai ir paukščiai, nuo viso pasaulio atskirti kaimeliai, šventyklos ir vienuolynai, o, svarbiausia, – galimybė nuraminti sielą, atrasti vidinę harmoniją.

 

Šioje kelionėje:

pailsėsite nuo kasdienybės rutinos visai kitos ritmikos šalyje, kur laikas ne bėga, o pasišvilpaudamas žingsniuoja su šypsena, niekur neskubėdamas;

pasimokysite tolerancijos kontrastingoje Nepalo sostinėje Katmandu;

prisiliesite prie induizmo ir budizmo lankydami šventyklas ir vienuolynus;

pajusite nuotykių dvasią Himalajų apsuptyje, ežerų karaliumi vadinamoje Pokharoje;

užkopsite į Poonhilo, kur pajusite kalnų didybės teikiamą laisvės pojūtį;

pamaloninsite savo skonio receptorius egzotiškais nepalietiškais prieskoniais;

nudžiuginsite save ir artimuosius, turguje įsigydami ne tik smilkalų, prieskonių bei arbatų, bet ir tradicinių įvairių etninių grupių skirtumus išryškinančių amatininkų dirbinių.

 

Kelionės vadovai: nepalietis Tsering Wande Gurung (nuo vaikystės vadinamas Mukhiya), taip pat vietiniai profesionalūs gidai.

 

Kelionės programa:

1 diena. Vilnius– Stambulas –Katmandu. Skrydis.

2 diena. Katmandu

Katmandu – Nepalo sostinė ir didžiausias miestas, išsidėstęs Himalajų tarpukalnės slėnyje, prie Bagmati upės.

Atskridę į Katmandu, sutvarkysime įvažiavimo į šalį formalumus ir lydimi gido vyksite į viešbutį.

Galėsime visi kartu susirinkti pietų – vakarienės ir apsitarti, kas kaip jaučiasi, ką nori dar tą dieną nuveikti, nes po kelionės laisvas laikas poilsiui arba pirminis neformalus apsidairymas po Thamel, gal kas nori nusipirkti ką nors dar kalnams. Nakvynė Katmandu.

 

3 diena. Katmandu

Po pusryčių vyksime į visos dienos ekskursiją po Katmandu. Miestas yra 1315 m aukštyje. Aplankysime vieną didžiausių pasaulyje Bodhunatho stupą, kuri itin svarbi piligrimams ir vietiniams Katmandu gyventojams. Šiandien ji pilna šurmulio: kilimų gamybos pramonė ir Tibeto vienuolynai sukuria ypatingą šios vietos žavesį. Pamatysime ir Pašuptinatho šventyklą, esančią ant Bagmati upės krantų (apie 8 km nuo miesto), – viena švenčiausių hinduistų vietų. Tik hinduistai įleidžiami į jos vidų. Pasivaikščiosime Patano mieste, kurio senovinis pavadinimas Lalitpur reiškia „miesto grožis“. Galima vakarienė su tradicinių šokių programa, jei bus norinčių. Nakvynė Katmandu.

 

4 diena. Katmandu–Pokhara, atstumas – apie 200 km, apie 7 val.

Po pusryčių vyksime į Pokharą, kuri yra apie 200 km į vakarus nuo Katmandu. Katmandu vadinamas Nepalo kultūros sostine, o Pokhara – nuotykių centru. Šis miestas garsėja savo unikaliu kraštovaizdžiu, kurį užpildo ežerų ir kalnų horizontai, todėl čia galima ne tik pašėlti naktiniuose klubuose, ar paskraidyti parasparniais, bet ir nuraminti sielą, atrasti vidinę harmoniją. Po triukšmingos ir ryškios sostinės šis gamtos prieglobstis primins jums kurortą. Ramus vakaras ir nakvynė Pokharoje.

 

5 diena. Pokhara

Anksti ryte vyksime pasigrožėti saulėtekiu su nuostabaus grožio Himalajų panorama. Po pusryčių jūsų laukia turas po Pokharą: pirmiausia aplankysime Daviso krioklį. Vėliau keliausite prie Mahendros urvo, kuris vadinamas vienu Pokharos gamtos stebuklų. Pabuvosite kalnų muziejuje bei matysite Taikos stupą. Pamatysite nevarų architektūrinį pastatų stilių, būdingą tik šiam regionui. Paplaukiosite valtimi antru pagal dydį Nepale Phewos ežeru.

Vakare laisvas laikas. Keliautojų labiausiai mėgstamas rytinis ežero krantas, kuriame yra daug restoranų ir parduotuvėlių. Daug kas renkasi išbandyti čia masažą, prieš  kalnus tai vykusi mintis. Nakvynė Pokharoje.

Ghorepanis-Poon‘o kalva

Nuostabus vaizdas ir kalnuose apimantis laisvės, erdvės bei prisilietimo prie didybės pojūtis, kalnų kaimelių gyvenimo pažinimas ir kartu gera mankšta kūnui.

 

6 diena. kelionė automobiliu iš Pokharos (915 m. virš jūros l.) į Nayapulą (1050 m. virš jūros l.)
Kelionė automobiliu truks apie pusantros valandos. Atvykę į Nayapulą (1050 m.), pradėsime žygį: per Birethantį (1065 m.) keliausite į Tikhedhungą (1577 m.), užtruksite apie 4-5 val.

Iš pradžių neskubėdami kirsime daugybę mažyčių kaimelių ir gyvenviečių. Tada palengva kopdami aukštyn pasieksime galutinį šios dienos tikslą – Tikhedhungos kaimelį. Dauguma čia gyvenančių žmonių yra kilę iš Gurungų etninės grupės ir išpažįsta budizmą. Vietiniai verčiasi žemės ūkiu ir turizmu, kai kurie tarnauja Gorkhos ir Indijos kariuomenėje.

 

7 diena. Tikhedhungos-Ghorepanį (~ 2675 m. virš jūros l.)

Žygis užtruks maždaug šešias valandas. Pirmas dvi valandas kopsite stačiu kalnų takeliu, vėliau dar šiek tiek pakilę kirsite Ullerio (2070 m.), Banthančio ir Magaro kaimelius. Pakeliui galėsite mėgautis nuostabiu vaizdu į 6997 m virš jūros lygio iškilusį Machhapuchhros („Žuvies uodega“) kalną, Huinchulio viršukalnę (6441 m.) ir Annapurnos (7219 m.) kalnų masyvą pietuose. Dabar jūsų žygis taps daug lengvesnis: keliausite miškais ir palengva nusileisite į galutinio tikslo vietą – stovyklą. Pakeliui galėsite pasigėrėti laukiniais gyvūnais – beždžionėmis, daugybės rūšių paukščiais.

 

8 diena. Ghorepani – Poon‘o kalvą (3180 m. virš jūros l.) ir Tadapani (2675 m. virš jūros l.)

Žygis užtruks apie penkias su puse valandos. Anksti ryte iškeliausite į Poon‘o kalvą (3232 m.) pasigrožėti saulėtekiu virš neregėtų kalnų: Dhaulagirio (8167 m.), Tukuchės (6920 m.), Nilgirio (6940 m.), Varaha Shikharo (7847 m.), Annapurnos I (8091 m.), pietinės Annapurnos (7219 m.), Annapurnos III (7855 m.), Machhapuchhros (6993 m.), Annapurnos IV (7525 m.), Annapurnos II (7937 m.), Lamjung Himalo (6931 m.) ir dar daugybės sniego nuklotų viršukalnių. Iš Ghorepanio per tankius rododendrų, bambukų ir ąžuolų miškus žygiuosite į Tadapanį (2650 m.). Pakeliui galėsime pasigrožėti gausybės krioklių vaizdais, laukiniais gyvūnais, vietinių rūšių paukščiais ir žaliais peizažais. Tadapanis yra įstabių miškų apsuptas mažytis kaimelis, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į didingus kalnus: pietinę Annapurną, Hiunchulį, Machhapuchhrą, Annapurną II ir kt.

 

9 diena. Tadapani (2675 m. virš jūros l.) – Ghandrukas (1950 m. virš jūros l.) – Nayapulas – Pokhara
Keliaudami užtruksite maždaug 8 valandas, bet žygiuoti bus labai lengva. Iki Ghandruko per rododendrų, ąžuolų ir kitokių augalų giraites pamažu leisitės žemyn. Pakeliui galėsite išgirsti čiulbant daugybę skirtingų paukščių, todėl šį maršrutą yra pamėgę paukščių gerbėjai. Ghandruko kaimelyje gyvena daug Gurungų etninės grupės atstovų. Čia įsikūręs rankdarbių centras ir Gurungų muziejus. Iš kaimelio atsiveria puikus vaizdas į pietinės Annapurnos, Hiunchulio, Gangapurnos (7455 m.), Annapurnos III (7755 m.) ir Machhapuchhros kalnus. Papietavę iš Ghandruko leisitės žemyn į Syaulibazarą, pusę kelio leisitės žemyn per ryžių laukus ir kaimelius, po to lyguma keliausite iki Nayapulo, o iš šio – automobiliu maždaug per 1 val. 15 min. pasieksime Pokharą, kur ir nakvosime.

 

10 dienaPokhara

Laisva diena poilsiui po kalnų kelionės. Po kelionės bus gera tiesiog pasimaudyti baseine, pasilepinti masažu, ramiai pasivaikščioti miestelyje ir vėl pasidžiaugti civilizacijos malonumais. Norintys gali savarankiškai pasirinkti nuotykius su sklandytuvais ar plaustais, o gal net nacionalinio maisto ruošos kursus.

Nakvynė Pokharoje.

 

11 diena. Pokhara–Katmandu atstumas – apie 200 km., apie 7 val.

Po pusryčių išvyksime atgal į sostinę. Vakarop pasieksime vienuolyną, trumpa ekskursija po jį. Vakarienė, pokalbiai su vienuoliais prie arbatos puodelio ir nakvynė vienuolyne Katmandu.

 

12 diena. Katmandu slėnis

Jei tik bus galėsite sudalyvauti rytinėse vienuolių pamaldose prieš pusryčius. Atsisveikinę su vienuoliais, vyksime į Bhaktapuro miestą Katmandu slėnyje, įkurtą dar XII a., tad nenuostabu, kad dar ir šiandien jis žavi savo architektūra ir traukia turistus. Po to, grįšime į Katmandu apžiūrėti vieną seniausių budistų stupų – Svajambhunathą, kuri dar žinoma kaip Beždžionių šventykla. Išskirtinis šios šventos vietos bruožas, kad toje pačioje vietoje rasite ir budistų, ir hinduistų šventyklas ir stupas. Katmandu centre aplankysime Durbaro aikštę – tai viena iš seniausių Katmandu slėnio susibūrimo vietų, čia vyksta daug švenčių ir festivalių, o taip pat viena šalia kitos stūkso budizmo ir induizmo stupos bei šventyklos. Užsuksime į Katmandu turgų Asan, kur galėsime įsigyti lauktuvėms įv. prieskonių, arbatos, varinių indų bei statulėlių. Jei ko nors ten nerasite Thamel parduotuvėlėse dar vakare galėsite įsigyti lauktuvėms suvenyrų: medžio dirbinių, sidabro papuošalų, Kašmyro šalių, siuvinėtų, megztų ir kitokių grožybių.  Nakvynė Kathmandu.

13 diena. Katmandu – Stambulas – Vilnius

Skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 1499 Eur be skrydžio.

 

Pastaba: eiliškumas gali keistis, tačiau įvykiai išliks.

 

Skrydžio informacija:

Oro linijos:“Turkish  Airlines“

2023.03.15/16 d. Skrydžio trukmė 11:20 val.

2023.03.15 Vilnius – Stambulas 19:55-00:10 val.

Persėdimas 1:15 val.

2023.03.16 d. Stambulas – Katmandu 01:25-11:00 val.

2023.03.27 d. Skrydžio trukmė 15:00 val.

Katmandu – Stambulas 7:30-12:45 val.

Persėdimas 4 val.

Stambulas – Vilnius 16:45-19:45 val.

Bagažas: 32 kg registruotas ir 8 kg rankinis į abi puses.

 

2023.09.08 d.

Vilnius  11:40 – Stambulas 14:45 val.

Persėdimo trukmė 5:35 val.

Stambulas 20:20 – Katmandu 06:05 val.

2023.09.20 d.

Katmandu  07:30 –  Stambulas  12:45 val.

Persėdimo trukmė 4 val.

Stambulas 16:45  – Vilnius 19:45 val.

 

Į kainą įskaičiuota:

pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

nakvynės viešbučiuose/svečių namuose dviviečiuose kambariuose (priklausomai nuo vietovės: paprastai, bet švariai, su šiltu vandeniu, bet ne prabangiai, o kalnuose, tai ir miegmaišio savo tikrai prireiks ir vanduo ne visada būna karštas, bet duoda tada pašildyto);

pusryčiai ir viena šventinė vakarienė su tradicinių šokių programa;

ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;

gido paslaugos pažintinių turų metu, kalnų gido paslaugos kalnuose.

 

Pastabos:

kelionės vadovas pasilieka teisę keisti ekskursijų eiliškumą ir nakvynės vietas, susidarius nenumatytai situacijai, ar dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;

Grupės  dydis 8 – 12  keliautojų;

Kelionės vadovas – angliakalbis gidas, nepalietis, suprantantis lietuviškai.

 

Papildomos išlaidos:

Nepalo viza (apie 40 USD);

gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas (pietūs ir vakarienės), ~ 20-30 eur / žm. dienai, priklauso ar renkatės vegetariškus ar mėsiškus patiekalus bei kokius gėrimus.

kelionių draudimas;

papildomos ekskursijos ar paslaugos (pvz. sklandymas parasparniu, masažas ir t.t.);

arbatpinigiai gidams ir vairuotojams ir asmeninės išlaidos.

Priemoka už vienvietį kambarį – 400 Eur/ 1 asm.

 

Keletas praktinių patarimų:

Neprisikraukite per daug rūbų ir daiktų – bus galimybė išsiskalbti. Džinsai, keli marškinėliai, bridžai, megztukas, golfas, sportinė apranga kalnams, o moterims dar ir ilgas sijonas ar suknutė, galite turėti maudymosi kostiumą, gal bus kur pravers. Užteks tik poros patogių batų, batelių ar basučių bei vienus gerus batus kopimui į kalnus (aukštu auliuku, kietesniu padu), ten prireiks ir striukytė. Moterims aukštakulnių ir mini sijonų neprireiks. Labai trumpi šortai, vietinių bus laikomi akibrokštu, sulauksite daug bereikalingo dėmesio. Kuo patogesni rūbai, tuo bus lengviau keliauti.

Svarbu, turėti piniginę kabinamą ant kaklo ar segamą ant juosmens, į kurią tilps: pasas, pinigai, fotoaparatas, mobilus. Jei kažką pamiršite, tai viskas – pradedant dantų šepetuku, higienos reikmenimis, vaistais ir baigiant kalnų kopimo įranga, išskyrus batus tiems, kieno kojos dydis gerokai viršija Nepalo standartus – čia yra ir kainuoja gerokai pigiau, sutaupysite pinigų.

Pinigus geriau vežkitės stambesnėmis kupiūromis, pvz. Po 50 – 100 eur, bus lengviau išsikeisti. Keistis patartina ne visus iš karto, nes išsikeisti rupijas į eurus kur kas sunkiau ir mažiau naudinga. Daugiausia visur atsiskaitoma grynaisiais, vietinėmis rupijomis, labai retai kur banko kortele. Tačiau ATM didžiuosiuose miestuose yra. Ypač svarbu pinigus turėti ne rankinėje, kuprinėje ar kišenėje, o kuo arčiau kūno. Vagysčių tikrai pasitaiko, reikia būti budriems, kuprinę ar rankinę ten kur daug žmonių geriau laikyti priekyje ant pilvo, o ne nugaroje ar šone. Sutemus po vieną vaikščioti nerekomenduotina, geriau grupelėmis. Nereiktų ir labai brangiais mobiliais telefonais, kyšančiais iš kišenių, papuošalais ar laikrodžiais vilioti vagišių akių.

Pažymėkite savo lagaminus, užrašykite savo vardą, pavardę, adresą, telefono numerį, ne tik ant lipduko (jie nuplyšta kartais, geriau pasidaryti savo “spec. Pakabuką”).

Visada yra rizika, kad Azijoje nerankinis bagažas gali ir neatvykti tad geriau į rankinį bagažą pasiimti viską, ko gali prireikti pirmoms 2- iems dienoms, kol bagažas jus pasieks.

Žmogui įsivežti galima tik iki 200 vnt. cigarečių, o ne pakelių ir 1 litrą alkoholio, nors ten viską galėsite ir vietoje nusipirkti. Išsivežti negalima jokių antikvarinių meno dirbinių senesnių nei 100 m. be specialaus valstybės leidimo, tad neprisipirkit antikvarinių suvenyrų.

Skiepai, jūsų asmeninis reikalas, nes jie nėra privalomi.

Maistas. Galite vežtis šokolado, jis ten brangus, tai ir puiki dovana bet kam sutiktam, visa kita ten pigiau. Būtinai ten pirmą dieną visi nusipirksime dezinfekuojančio skysčio bei spirituotų servetėlių rankoms ir indams valyti. Vanduo geriamas tik iš buteliukų – pirktinis, maistas geriau termiškai apdorotas, vaisiai – nulupus odelę ir pan. Nerekomenduoju gerti gatvėje spaudžiamas sultis ar lasi iš daugkartinio naudojimo stiklinių.

Dėl vaistinėlės, jei jau turite namuose pleistro, binto, elastinio binto, virškinimą gerinančių tablečių, angliukų nuo apsinuodijimo, paracetamolio, vaistų nuo skausmo, slogos, viduriavimo, įkandimų ar alergijos, ar jums kokios būdingos ligos – tai žinoma, įsimeskite į mini vaistinėlę, jei neturite, tai galima viską nusipirkti vaistinėje ten. Pirmą dieną būtinai užfiksuosim, kas ką turi, ko trūksta nusipirksime, kad prireikus būtų viena „pilna vaistinėlė“.

Kultūrų skirtumų detalės:

Nepale neįprasta spausti ranką, labiau suglausit delnus ties krūtine kaip „Amen“ ir sakyti „Namaste“. Beje niekada nieko neimkite ir neduokite kaire ranka, nes ji „nešvari“, tai geriau dešine arba abiem bent jau.

Prieš fotografuojant konkrečius žmones iš arti arba šventyklos viduje derėtų atsiklausti.

Kai linksi galvą, sako „ne“, kai linguoja galvą nuo ausies link peties, tai taip sako „taip“ .

Nemandagu rodyti pirštais nei į žmones, nei į statulas.

Prieš įeinant į bet kurios šventyklos ar žmonių namų vidų, reikia nusiauti batus. Beje derėtų atsiklausti visada ar galima užeiti, nes ne į visas šventas vietas įleidžiami užsieniečiai.

Nemandagu siūlyti ragauti gėrimus iš tos pačios stiklinės arba maistą iš savo lėkštės arba to prašyti iš vietinių.

Geriau nestovėti priešais ir žiūrėti kaip kitas valgo, derėtų sėstis greta.

Poroms nederėtų viešai demonstruoti aistros ar bučiuotis.

Negalima perlipti per kito žmogaus kojas ištiestas, ar gulintį žmogų – blogas ženklas.

Jei pamatysite žmogų visiškai baltai apsirengusį, jam gedulas ir prie jo griežtai draudžiama liestis.

Tikrai bus išmaldos prašančių vaikų. Šiaip geriau neduoti jiems pinigų – taip tik remiat jų sprendimą gyventi gatvėje, nes jie pabėga iš vaikų namų tam, kad turėti laisvę, nesimokyti, uostyti klijus ir pan. Jei jau visai širdis suminkštėjo, tai geriau duokit bandelę ar saldainį.

Visur ir visada derėkitės – Visada pasiteiraukite Mukhiya arba vietinių, kur jie patys perkasi tą ar aną ir nepatingėkite išklysti iš turistinių rajonų – kainos kris labai ženkliai, nes ten žmonės nemoka beprotiškų nuomų už savo parduotuvėles, be to pamatysite realesnį Nepalą.

Jei turit noro, pasiimkite su savimi kokių smulkių suvenyrų (iš gintaro, kuris ir ten vertinamas), šokolado ar pan. Jei kažkurie vietiniai bus jums labai malonūs ar geri, gal vienuolyne, gal susipažinsite su kuo nors, tai bus smagu turėti ką paduoti iš savo šalies dėkingumui išreikšti – tai bus įvertinta.

Svarbiausia gera nuotaika ir “atsipūtimas” sinhronui su vietiniais. Paprastumas, draugiškumas bei šypsena – jūsų kelionės sėkmės garantas. Ten bus visko, bet garantuoju, kad grįžus bus ką atsiminti, o Lietuva atrodys kur kas patrauklesnė savo komfortu, nors dar ilgai kankins kalnų magijos ilgesys.

Dėl kalnų reiktų žinoti, kad:

Retai pasitaiko, kad šio maršruto metu kas nors iš turistų susirgtų kalnų liga, nes kopiama palengva, o ir aukštis dar nėra labai didelis, tik apie 3600 m virš jūros lygio. Patyręs kalnų gidas visada pasirūpins, kaip to išvengti.

Nėra jokių apribojimų kopiančių amžiui, tačiau tiems, kurie dirba sėdimą darbą ir nesportuoja, prieš kelionę rekomenduotina pasitreniruoti, kol į dieną galėsite nueiti apie 10 – 15 km, geriau šiek tiek į įkalnę arba nuo jos. Sporto salė ar bent rytinės mankštos nesutrukdys, jei norit, kad mažiau skaudėtų raumenukai.

Kopimo metu jums bus sudaryta galimybė valgyti normalų šviežią ir karštą maistą pakeliui esančiuose kaimeliuose, tad su savimi maisto neštis nereikia, tik užkandžius pagal pageidavimą – šokolado, riešutų, sausainių, kurių įsigysime vietoje. Vandens kelionės metu galima nusipirkti kalnuose, tik jis ten brangesnis.

Kalnuose dieną 20-24 laipsniai Celsijaus, o naktį apie 0-10.

Kopiant į kalnus labai svarbu turėti gerą nedidelę, patogią kuprinę, minkštomis petnešomis, batus, aukštesniu auliuku, miegmaišį, termo rūbus, neperpučiamą ar pūkinę striukę, golfą, šalį, pirštines, kepurę ar skarelę, kremo ir akinius nuo saulės, vazelino lūpoms, žibintuvėlį.

Yra galimybė kitus visus daiktus pasilikti viešbutyje, pasiimant tik nedidelę kuprinę su būtiniausiais reikmenimis arba pasisamdyti nešiką. Vienas nešikas gali panešti dviejų keliautojų daiktus (~ 20 kg), taigi tada jums tereiks neštis nedidelę savo kuprinę.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

2023-09-08 - 2023-09-20 (liko 4 vietos)

TRUKMĖ 13 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia