info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

Izraelis – Pažadėtąja žeme praminta šalis, kurioje kontrastai Jus lydės beveik kiekviename žingsnyje. Vienur – karštos saulės spindulių nugarintos bekraštės dykumos, o vos pasisukus sniego paklote užsimaskavusios kalnų viršūnės. Savo grožiu tiesiog užburiančios žaliuojančios oazės, šalimais, jau tik bevaisiai, sausrų išvarginti, suskeldėjusios žemės lopinėliai. Tūkstantmečius skaičiuojantys miestai ir tradicinės architektūros paveldo statiniai persipina su šiuolaikiškumu dvelkiančiais dangoraižiais. Nuostabus oras, tokia skaidri, žydra jūra, tvarkingi ir švarūs paplūdimiai, gausybė lankytinų vietų, pramogų bei milijonus tikinčiųjų ar šiaip smalsuolių sutraukiančių šventovių, žinomų visame pasaulyje. Tai neeilinė proga pasisemti išminties, tyrinėjant įdomiausius, kraštą garsinančius objektus.

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA

Po skrydžio pasitiks vietinis rusiškai kalbantis gidas, su kuriuo pradėsime pilną įspūdžių ir naujos patirties kelionę. Jafa – šeštajame dešimtmetyje prie Tel Avivo savivaldybės prijungtas senasis miestas. Tel Avivas – jaunas miestas, jam tik kiek daugiau nei šimtas metų. Tuo tarpu, Jafa jau skaičiuoja ne vieną tūkstantmetį. Siaurutės gatvelės, nedidelės meno galerijos, turgeliai, archeologinės atodangos, dirbtuvės, muziejai bei galybė restoranėlių ir kavinių. Jafoje daug šventyklų, kurios priklauso įvairių religinių konfesijų atstovams. Viešint Jafoje kaip ant delno matyti Tel Avivo paplūdimiai. Tel Avivas – jaunatviškas, dinamiškas, ištisą parą nemiegantis miestas, kuriame sau pramogų atras tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Šis miestas puikiai sujungia tūkstantinę istoriją su modernumu bei šiuolaikinio žmogaus poreikiais. Tel Avivas turistus traukia iš viso pasaulio ir kartą apsilankius norisi vėl ir vėl sugrįžti. „Jeruzalė – pats gražiausias miestas pasaulyje, tačiau Haifa – pats gražiausias miestas Izraelyje“, – taip juokaujant apie Šventosios žemės šiaurėje esantį miestą galima išgirsti ne vieną izraelietį. Haifos išskirtinumas – tai, kad skirtingai nei kiti svarbiausi Izraelio miestai, jis turi du pagrindinius privalumus: kalnus ir jūrą. Be to, miestą puošia išskirtinis Karmelio nacionalinis parkas, garsieji Bahajų sodai bei kelių tautų draugiškas sambūvis. Važiuojame į Nazaretą, vakarieniaujame ir nakvojame Nazarete.

2 DIENA

Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio, lankome Romos katalikų Apreiškimo baziliką. Sako, kad Nazaretas buvo smulki gyvenvietė, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta prieš kiek mažiau nei du tūkstančius metų. Teigiama, kad miesto pavadinimas senąja graikų kalba reiškia „moteris, kuri saugo ir prižiūri“. Tikėtina, kad Marija su Juozapu čia grįžo po tremties Egipte Juozapui gavus darbą naujos Galilėjos regiono sostinės Safurijos statybose.

Manoma, kad čia, Nazarete, angelas apreiškė Marijai: „Tu pradėsi iš Šventosios Dvasios.“ Kur tiksliai – ar prie šulinio, iš kurio visas kaimelis anuomet vandenį sėmė, ar Marijos namuose keli šimtai metrų nuo to šulinio – atsakymas priklausys nuo tikėjimo to, kurio klausi.

Nazaretas – miestas Izraelyje, šiaurės apskrities sostinė ir didžiausias miestas. Nazaretas taip pat yra laikomas Izraelio arabų sostine, kurie sudaro absoliučią daugumą miesto gyventojų.

Važiuojame į Kibbutz Lavi, ten susitinkame su vietiniu gidu, kuris papasakos apie Kibbutz gyvenimą. Kibbutz bendruomenė susiformavo XIX a. pab. XX a. pradžioje kuomet daugelis žydų keliavo į Viduriniuosius rytus iš Rusijos ir ieškojo prieglobsčio, kad gyvenant kartu visiems būtų saugiau. Pradžioje bendruomenės veikė kaip žydų ūkininkavimo galimybė tačiau palaipsniui bendruomenė pradėjo vadovautis socialistine filosofija. Ši filosofija rėmėsi bendruomeniškumo ir lygybės principais. Visi sprendimai buvo priimami kolektyviniuose grupės susirinkimuose. Gyventojai neturi jokios asmeninės naudos, vyrai yra lygus su moterimis, visi dirba 3-4 val. per dieną. Šiuo metu Kibbutz bendruomenė turi viešbutį, baldų gamyklą, kuri gamina baldus sinagogoms, bei verčiasi žemės ūkiu. Visas uždirbtas turtas paskirstomas bendrai.

Tęsime kelionę į Tiberiją aplink ežerą. Čia aplankome Petro primato bažnyčią, kur Jėzus skelbė pamokslus ir atliko svarbiausius stebuklus. Bažnyčioje yra išlikusi uola „Kristaus stalas“. Toliau aplankome Šv. Petro namus Kafarnaume, kur V a. buvo pastatyta aštuoniakampė bazilika, o netoli stovėjo sinagoga, kurios likučiai šiandien mus stebina savo puošnumu. Tęsiame kelionę į Betliejų, vakarieniaujame ir nakvojame.

 

3 DIENA

Papusryčiavę vykstame į Jeruzalę. Pasigrožėsime Jeruzalės panorama nuo Alyvų kalno. Apžvalginė ekskursija po miesto šventas vietas. Aplankome Gatsemanės sodą ir Visų Tautų Baziliką, čia vis dar yra išlikę 8 alyvmedžiai pasodinti dar I a. Užsukame į Marijos kapo bažnyčią, šiuo metu ši bažnyčia priklauso graikų ortodoksams ir armėnams. Jeruzalės senamiestyje praeisime paskutines Kryžiaus kelio stoteles, pasieksime Dievo kapo bažnyčią. Aplankysime Paskutinės vakarienės menę, Dovydo kapą. Judėjų kvartale aplankysime Raudų sieną – svarbiausią judėjų šventovę, kur žmonės palieka raštelius su prašymais Viešpačiui. Musulmonų kvartale – matysime šventyklų kalno panoramą, lankome žydų muziejų. Nakvynė ir vakarienė viešbutyje Betliejuje.

4 DIENA

Papusryčiavę važiuosime į Betliejų. Betliejus kiekvienam krikščioniui žinomas kaip Jėzaus gimimo vieta. Šventoji šeima nerado vietos kur prisiglausti, tad prasidėjus gimdymui pasinaudojo urvu, į kurį per lietų būdavo suvaromi gyvuliai. Ten buvo ir ėdžios, į kurias buvo paguldytas Jėzus. Vedami Betliejaus žvaigždės trys išminčiai atvyko pagarbinti gimusio Kūdikėlio. Svarbiausias Betliejaus pastatas – Kristaus Gimimo bazilika. Piligrimai turi stipriai pasilenkti, kad siauros ir žemos angos dėka patektų į šventyklos vidų. Toks įėjimas simbolizuoja nuolankumą Dievui. Tik vaikai čia gali patekti nepasilenkę. Toliau važiuosime prie Jordano upės, kur apsiplovimas šioje upėje turi simbolinę atgailos prasmę kai Jonas Krikštytojas skelbė atsivertimo krikštą. Tęsime kelionę prie Negyvosios jūros, laisvas laikas maudynėms. Vakare grįšime į Betliejų, vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 DIENA

Išsiregistruosime iš viešbučio ir važiuosime į oro uosto.

 

Kaina: 577 Eur / 1 asm. ir avia bilietas

Grupė: 10-15 žmonių

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pervežimas iš/į oro uosto/-ą;

Pervežimai šalies viduje;

Apgyvendinimas 3* viešbutyje su pusryčiais ir vakariene. 1 naktis Nazarete ir 3 naktys Betliejuje;

Įėjimo mokesčiai nurodytuose objektuose;

Rusiškai kalbantis gidas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Medicininių išlaidų draudimas;

Avia bilietas;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Pietūs ir asmeninės išlaidos. Papildomai apie 70 eur;

Arbatpiniagiai gidui ir vairuotojui (po 1-3 eur/dienai);

Priemoka už vienvietį kambarį 105 eur.

 

Skrydžio informacija:

Tikslinama.

 

*Ekskursiniai objektai ir ir jų lankymo tvarka gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

 

Už nuotraukas dėkojame keliautojams Reginai ir Vaidotui.

Data tikslinama

TRUKMĖ 5 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia

Kelionę išbandžiusių įspūdžiai
Izraelis su vietiniu gidu
Daumantas ir Aldona 0m.

Izraelis su vietiniu gidu

Ačiū už visus lūkesčius viršijusią kelionę po Izraelį, netikėtai atsiskleidusiu kaip skirtingas religijas išpažįstančių taikaus sambūvio pavyzdį. Kelionę po tos šalies miestų gatveles, konkrečiai...

Daugiau apie kelionę >>
Izraelis su vietiniu gidu
Natalija 43m.

Izraelis su vietiniu gidu

Visiems labai rekomenduoju, įspūdžių - apstu, gidas yra profesionalas iš didžiosios raidės, per labai trumpą laiką aplankysite daug objektų, bet kelionė tikrai nevarginanti, nes atstumai nedideli....

Daugiau apie kelionę >>
Izraelis su vietiniu gidu
Ramunė 41m.

Izraelis su vietiniu gidu

Šiais laikais daug kas pasaulį pažinti renkasi individualiai, tačiau aš pažinti Šventąją žemę 2019 m. vasario mėnesį pasirinkau Jazztravel. Ir tikrai nenusivyliau. Tiems, kas nori per kelias dienas...

Daugiau apie kelionę >>
Izraelis su vietiniu gidu
Regina 54m.

Izraelis su vietiniu gidu

Ačiū už kelionę į Izraelį - nereali kelionė, jaučiuosi pamačiusi visas svarbias tos šalies vietas, ir dar daugiau! Nuostabus gidas - tokių reta - kurio dėka įvykdėme visą tikrai intensyvią programą...

Daugiau apie kelionę >>
Izraelis su vietiniu gidu
Elena 0m.

Izraelis su vietiniu gidu

Nuostabi kelionė į Izraelį. Per 4 dienas pamatėm pusę šalies ir Jeruzalę. Puikiai sudaryta kelionės programa. Patogus autobusas su saugiai vairuojančiu vairuotoju, fantastiškas rusiškai kalbantis...

Daugiau apie kelionę >>
Izraelis su vietiniu gidu
Janina 60m.

Izraelis su vietiniu gidu

Dar vis sapnuojame Izraelio stebuklus, daliname draugams žvakeles iš Betliejaus, pasakojame ispūdžius iš šventos žemės, nešame Betliejaus švieselę į žmonių širdis. Dar pačios sau suvirpinam širdis...

Daugiau apie kelionę >>