info@jazztravel.lt
8 601 84477
Menu
APRAŠYMAS

BAIKALAS ir jo paslaptys, SIBIRAS

 

Maršrutas tinkamas keliauti gegužės – spalio mėn.

 

Keliausime su Michailu Rezyapkin – mokslininku, studijavusiu žymiajame Lomonosovo universitete etnografiją, antropologiją. Dirbo mokslinėse ekspedicijose Rusijos šiaurėje. Šiuo metu ypač domisi, nagrinėja, rašo straipsnius apie mažas tauteles Rusijos šiaurėje.

Ši kelionė skirta tiems, kas ieško autentikos, nekomercinės Rusijos, gamtos, giliausio planetoje ežero – Baikalo. Kelionės metu:

Apsilankysime nuostabioje Listvianka gyvenvietėje, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai;

Važiuosime inžinerijos ir architektūros stebuklu Krugobaikalskaja geležinkeliu;

Apsilankysime Olchono saloje ir artimiau susipažinsite su krašto gyventojų kultūra;

Susipažinsite su senoviniu Sibiro miestu Irkutsku, jame esančiais vienuolynais, cerkve;

Mėgausimės rusiška pirtimi;

IR! Kelionės vinis, gidas Michailas daug metų studijuojantis šį Baikalo regioną ne tik parodys nuostabaus grožio vietas, bet ir išsamiai papasakos apie šiaurės tautelių gyvenimą, kultūrą ir tradicijas.

 

Dėl savo formos Baikalas dar vadinamas Mėlynąja Sibiro akimi, dėl gamtinių turtų – Sibiro perlu. Jo plotas siekia 31 500 kv. km, ilgis 636 km, didžiausias plotis 79,4 km, o didžiausias gylis – 1 621 m, vidutinis gylis 730 m. Tai Azijos didžiausias gėlavandenis ir giliausias žemės ežeras. Taip pat, vienas iš geologiškai seniausių ežerų (amžius apie 25–30 milijonų metų).

Baikalas vis dar pilnas neatskleistų paslapčių. Rusų legenda pasakoja, kad Dievas, skrisdamas virš Sibiro, nušalo rankas ir išmetė visas brangenybes, kurių didžiausia yra Baikalas. Vietiniai sako, kad senasis tėvas Baikalas pyksta, kai pavadinamas ežeru – ir jo pyktis pasireiškia uraganiniais vėjais, pašiaušiančiais bangas iki 4-6 m aukščio. 1996 m. Baikalas įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą.

 

Kelionės programa:

1 DIENA

Skrydis: Vilnius – Irkutskas.

2 DIENA

Ankstyvas atskridimas į Irkutską. Pažintis su gidu, kavos pertraukėlė kavinėje. Pervežimas iki geležinkelio stoties. Traukiniu vykstame į ekskursiją aplink Baikalą. Atvykstame į Baikalo uostą. Apgyvendinimas istoriniame geležinkelio stoties pastate įsikūrusiame viešbutyje. Lankome muziejų. Vakarienė autentiškoje stoties valgykloje. Po vakarienės einame link švyturio ant kalvos palydėti nusileidžiančios saulės. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Plaukiame į Listvianką – vieną populiariausių vietų Baikale. Lankome Baikalo muziejų. Sėdame į mūsų laukiantį transportą ir važiuojame į slidinėjimo kompleksą „Eastland“. Čia turėsime keturračių valdymo instrukcijas, o po to važiuosime į Sibiro taigą. Pietūs turistinėje bazėje. Po pietų keturračiais grįžtame atgal. Kylant ir leidžiantis atvykstame į apžvalgos aikštelę. Važiuojame į viešbutį. Vakarienė miesto/viešbučio restorane. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA

Ankstyvi pusryčiai viešbutyje. Važiuojame į Olchoną – didžiausią Baikalo ežero salą. Lankysime autentišką architektūros ir etnografijos muziejų, kuriame eksponuojama XVII-XX a. meno dirbinių kolekcija. Lankome budistų datsaną Ust Orda (lamos pasakojimas apie budizmo pagrindus). Etnografiniai pietūs, kurių metu valgome nacionalinius patiekalus ir klausomės etnografinės muzikos. Po pietų tęsiame kelionę. Vykstame į Sachurtą kaimelį ant Baikalo ežero kranto. Jeigu Irkutske vietinių paklausime, kaip nusigauti iki Sachurtos, daugelis nežinos šitos vietos. Atvykstame į turistinę bazę, kur vakarieniausime ir nakvosime.

5 DIENA

Pusryčiai turistinėje bazėje. Rytinis pasivaikščiojimas iki Burchano iškyšulio ir Šamankos uolos, kur pasiklausysime įvairiausių Baikalo legendų. Tęsiame ekskursiją po mistinę Olchono salą iki Choboi iškyšulio. Stabtelsime pačiose gražiausiose vietose fotografijoms. Kontrastinga Olchono sala yra Baikalo ežero širdis, šamanų kraštas. Šiai unikaliai pasaulio vietai sukurta dešimtys epitetų, tačiau žodžiai neapsako šios vietos grožio ir unikalumo. Ypatingos gamtinės sąlygos, nepakartojami kraštovaizdžiai ir sklandančios legendos pavertė šį žemės lopinėlį viena geidžiamiausių vietų turistams iš viso pasaulio. Olchono sala vienintelė iš Baikalo salų, kur žmonės gyveno nuo senų senovės. Dėl to čia toks didelis kultūrinis ir istorinis palikimas. Olchono saloje išskirtinės ir gamtinės sąlygos – mažiau nei 50 debesuotų dienų per metus, Sibiro standartais – švelni žiema. Kraštovaizdis irgi ypatingas – nuo smėlio paplūdimių, kopų iki eglių miškų, nuo uolų iki stepių, nuo beržų giraičių iki druskingo ežero. Plauksime baidarėmis arba užsiimsime kita aktyvia veikla priklausomai oro sąlygų. Pietūs gamtoje, ragausime tradicinių patiekalų. Grįšime į stovyklavietę, mėgausimės rusiškos pirties malonumais. Vakarienė ir nakvynė turistinėje bazėje.

6 DIENA

Po pusryčių turistinėje bazėje važiuojame į Irkutską, keliamės keltu. Pietūs pakelės kavinėje. Atvykstame į Irkutską. Įsikuriame viešbutyje. Toliau tęsiame kelionę apžvalgine ekskursija po miestą: apžiūrime cerkvę, keletą vienuolynų, Maskvos vartus. Paskutinė vakarienė Irkutsko 130 kvartalo kavinėje/restorane su gyva muzika. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA

Pervežimas iki oro uosto. Skrydis į Lietuvą.

 

Kelionės  kaina: 1200 Eur + avia bilietas (apie 650 Eur)

Grupės dydis – nuo 7 iki 12 asm.

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

Gido, mokslininko, tyrinėjančio Sibiro tauteles, paslaugos rusų kalba visos kelionės metu;

Apgyvendinimas viešbučiuose ir poilsio bazėse dviviečiuose kambariuose su visais patogumais;

Maitinimas pagal kelionės programą;

Pervežimai ir ekskursijos rusų kalba pagal kelionės programą;

Bilietai į muziejus pagal kelionės programą;

Bilietas „Krugobaikalskaja“ geležinkeliu;

Turas rusų kalba;

Rusiška pirtis.

 

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

Lėktuvo bilietai: Vilnius – Irkutskas – Vilnius (su persėdimu) apie 650 EUR;

Rusijos turistinė viza (apie 80 EUR);

Medicininių išlaidų draudimas;

Asmeninės išlaidos.

 

PASTABOS:

Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.

Priemoka už vienvietį viešbučio kambarį 140 EUR.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

**Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Data tikslinama

TRUKMĖ 7 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia