Uzbekistanas | JazzTravel Uzbekistanas | JazzTravel
info@jazztravel.lt
852731337
Menu
APRAŠYMAS

UZBEKISTANAS

Spalvingu šilko keliu, grožintis gamta, senove dvelkiančia istorija ir ragaujant unikalius gastronominius patiekalus

 

Legendinis šilko kelias – Uzbekija, kurios šiandien ieško romantiški turistai. Didingi ir puikiai atrestauruoti Samarkando, Bucharos ir Chivos senamiesčiai, per kuriuos šimtus metų kupranugarių vilkstinėmis iš Kinijos į Europą keliaudavo pirkliai. Rūmai, mečetės, medresės ir mauzoliejai, kuriuos iš pasakiškų prekybos pelnų Viduramžiais pastatė chanai ir emyrai. Uzbekija – labai saugi šalis, kurioje nėra vaikų ar senelių namų. Vietos gyventojai net negali įsivaizduoti, kaip galima juos palikti vienus. Mirus artimiesiems, senelius arba vaikus paima giminės, draugai ar pažįstami.

 

Kelionės programa:

 

1 diena. Taškentas.

Skrydis iš Vilniaus į Taškentą. Oro uoste pasitinka patogus autobusiukas. Pakeliui užsukame pasistiprinti autentiškoje užeigoje ir tęsiame kelionę į Chast Imamo mečetę, kuri pastatyta senamiestyje tarp gyvenamųjų namų. Komplekso teritorijoje (XVI a.) įkurta didelė rytų kultūros biblioteka, kurios perlas yra visame pasaulyje žinomas Kalifo Osmano Koranas, parašytas VII a. Vykstame į gastronomijos pamokėlę, kur gaminame nacionalinius patiekalus – Samsa pyragėlius, taip pat paragausime ir kitų nacionalinės virtuvės patiekalų. Po pietų tęsiame apžvalginę ekskursiją Taškente, po ekskursijos vykstame į oro uostą. Vietiniu skrydžiu skrendame į Urgenčą, iš kurio pervežimas iki Chivos. Nakvynė viešbutyje Chivoje.

 

2 diena. Chiva.

Pusryčiai viešbutyje. Chiva buvo svarbus Šilko kelio taškas – čia sustodavo visi karavanai, keliaujantys iš Kinijos ir atgal. Nuo aušros iki sutemų pro miesto vartus judėjo nesibaigianti virtinė nešuliais apkrautų kupranugarių. Chivos pavadinimas ilgai asocijavosi su prekių ir belaisvių vergų vilkstinėmis bei ilgomis sekinančiomis kelionėmis per dykumą. Susipažinsime su istorine Chivos širdimi – UNESCO saugomu Ichon-Qala miestu – muziejumi po atviru dangumi, su įspūdingomis medresėmis, minaretais, mečetėmis, rūmais ir mauzoliejais. Gėrėsimės buvusios oficialiosios Chivos chanų rezidencijos Kunja-Ark, Džuma mečetėmis, Taš-Chauli rūmais, Kalta-Minor minaretu ir daugeliu kitų įspūdingų statinių su įmantria architektūra ir puošyba. Pietaujame vietinėje užeigoje, kur vaišinsimės vietiniu patiekalu – „Tuchum Barak“. Susipažinsime su patiekalo atsiradimo istorija, gamybos procesu, naudojamais produktais ir prieskoniais. Tęsiame pažintį su Chivos miestu. Vakarieniausime vietiniame restorane. Nakvynė viešbutyje Chivoje.

 

3 diena. Chiva – Buchara.

Po pusryčių viešbutyje traukiniu per Kizilkum dykumą vykstame į Bucharą. Grožėsimės nepakartojamais vidurio Azijos kraštovaizdžiais. Atvykę į Bucharą, įsikuriame viešbutyje ir trumpai pailsime. Papietavę tęsiame pažintį su Buchara, kur aplankome Arko tvirtovę – buvusią Bucharos chanų rezidenciją; nedidelę ir subtilią Bolo-Hauz mečetę, Čašma Samanidų mauzoliejų, kuris yra unikalus X a. paminklas. Vakarienė restorane (pagal pageidavimą su šou programa). Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

 

4 diena. Buchara.

Pusryčiai viešbutyje. 2000 metų senumo Buchara stovinti ant Šilko kelio – tai geriausiai išlikęs viduramžių miestas centrinėje Azijoje su beveik tobulai išlikusiu miesto planu. Senamiestis yra lyg muziejus po atviru dangumi. Lankome Poi-Kaljan kompleksą, didingą Bucharos miesto simbolį – minaretą. Susipažinsime su vietiniu turgumi, pasigrožėsime Koš medrese bei ramiai išgersime puodelį skanios vietinės arbatos su rytietiškais saldumynais, kaip ir įprasta tame krašte. Po pertraukėlės lankysime Magoki Atari mečetę (Xa.). Pietaujame vietinėje autentiškoje užeigoje, kur ragausime šašlyko ar kitų vietinių patiekalų. Po pietų tęsiame ekskursiją. Toki Sarafon kupolas, po kuriuo buvo keičiami pinigai; Liabi Cauz kompleksas, Chor Minor medresė. Vakarieniausime svetinguose namuose, kur susipažinsime su Bucharos papročiais perduodamais iš kartos į kartą. Po vakarėlio grįšime į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

 

5 diena. Buchara

Po pusryčių tęsiame ekskursiją Bucharoje. Keliausime į Bahaudino Nakšbandi šventovę, buvusią dervišų ordino centru. Lankome Mohi-Khos emyro vasaros rezidenciją. Tęsime kelionę į Chor Bakr nekropolį, kur palaidotas vienas iš „pranašo palikuonių“ ir visos Džibarskų dinastijos įkūrėjas. Tai tam tikras „mirusiųjų miestas“, kuriame yra gatvės, vartai, kiemai, o vietoj namų – šeimos dachmos. Pietaujame vietiniame kaimelyje, kur ragausime pagal vietinius papročius ypatingai paruoštos mėsos, kurios skonį prisiminsite dar ilgai! Po pietų traukiniu vykstame į Samarkandą. Nakvynė viešbutyje Samarkande.

 

6 diena. Samarkandas.

Po pusryčių pažintis su Samarkandu – vienu seniausių pasaulio miestų, klestinčiu dėl savo patogios padėties prekybiniame Šilko kelyje, jungiančiame Kiniją ir Europą. Samarkandas buvo svarbiausias Vidurinės Azijos miestas, tačiau didžiąją savo istorijos dalį miestas prabuvo pavergtas Persijos. XIV a. tai buvo Timūro, Čingischano pasekėjo, imperijos, valdžiusios žemes nuo Turkijos iki Kinijos, sostinė. Pažintis su Samarkandu: Redžistano aikštė -kadaise buvęs Samarkando prekybos ir kasdienio gyvenimo centras. Šioje aikštėje stovi trys užburiančiais raštais išpuoštos medresės (islamo mokyklos) – XV a. Ulugbeko, XVII a. Sher-Dor (nei vienas ją puošiantis ornamentas nesikartoja) ir Tila-Kari (Auksu padengtoji). Pietūs vietinėje kavinėje. Po pietų tęsiame pažintį su Samarkandu. Senovėje, be religijos, Vidurinės Azijos kilmingiesiems svarbiausia būdavo puošniai pasilaidoti. Todėl vienas įspūdingiausių Samarkando architektūros paminklų – Timūro mauzoliejus. Ne ką mažiau stebina ir Šach-I-Zinda kapų alėja, kur greta pranašo Mahometo pusbrolio kapo šimtmečius laidojosi Samarkando didžiūnai. Kuklesnių amžino atilsio vietų pilnas visas miestas. Nakvynė Samarkande. Vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje Samarkande.

 

7 diena. Samarkandas.

Po pusryčių tęsiame pažintį su Samarkandu – „kultūrų kryžkele“. Šį 2700 metų senumo miestą UNESCO įtraukė į Pasaulio paveldo sąrašą. Pažintį tęsime nuo vietos, kur gimė Samarkando miestas – Afrosiabu, kur apžiūrėsime muziejų. Vėliau lankysime šventojo Chodži Danijaro mauzoliejų, kuris išpažino 3 religijas: krikščionišką, musulmonišką ir judėjų.

Viena įdomesnių sugriautų vietų – archeologų atrastos Ulugbego observatorijos liekanos. Šis Timūro anūkas užkariavimus iškeitė į mokslą: tiksliausiai pasaulyje nustatė metų trukmę, medresėje dėstė astronomiją ir matematiką. Šiaurinėje Afrosiabo muziejaus dalyje eksponuojamos liekanos iš dar senesnio Samarkando priemiesčio: to, kurį valdė persai, kurį užkariavo Aleksandras Makedonietis ir visiškai sugriovė Čingischano ordos. 751 m. valdant Abasidų dinastijai iš dviejų kinų belaisvių, paimtų po Talaso mūšio, buvo išgauta popieriaus gamybos paslaptis, o Samarkande buvo įkurtas pirmasis islamo pasaulio popieriaus malūnas. Vėliau išradimas paplito likusioje islamiškojo pasaulio dalyje, o galiausiai ir Europoje (manoma jog per Ispaniją arba Kryžiaus žygių metu). Važiuojame į Konigilio kaimą, kur mus pasitiks popieriaus fabriko šeimininkė ir parodys, kaip senovėje buvo gaminamas popierius. Ten pat bus ir keramikos gaminių cechas, kur pamatysite visus gamybos etapus, galėsite sudalyvauti procese ir įsigyti vietinių keramikos suvenyrų. Po pietų traukiniu vykstame į Taškentą, kur turėsime vakarienę restorane Po vakarienės pervežimas į oro uostą.

8 diena. Anksti ryte 02:20 išskrendame į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 868 Eur ir avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas viešbutyje su pusryčiais;

Pervežimai patogiu autobusu;

Vietinio skrydžio Taškentas – Urgenčas avia bilietas;

Traukinio bilietai pagal programą (gali būti pakeisti į pervežimą autobusu);

Vietinio gido paslaugos;

Bilietai į muziejus ( 4 miestuose);

1 arbatos pertraukėlė;

1 autentiški pietūs pas vietinius;

Gastronominė Samsos gamybos pamokėlė Taškente;

Edukacinė popieriaus gaminimo programa;

Sezamo aliejaus gamybos pamokėlė;

Edukacinė keramikos pamokėlė.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Taškentas-Vilnius (su persėdimu Stambule), kaina apie 490 eur (avia bilietų kaina yra kintanti ir tikrinama kelionės užsakymo dieną);

Priemoka už vienvietį kambarį 150 eur;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas.

 

Papildomos išlaidos:

Pietūs ir vakarienės (100 – 150 Eur/7 dienoms);

Arbatpiniagiai gidui ir vairuotojui (po 1-3 eur/dienai).

Asmeninės išlaidos.

 

*Lankomų objektų eiliškumas gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Data tikslinama

TRUKMĖ 9 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia