Svajonių atostogos egzotiškoje Balio saloje | JazzTravel Svajonių atostogos egzotiškoje Balio saloje | JazzTravel
info@jazztravel.lt
852731337
Menu
APRAŠYMAS

Svajonių atostogos egzotiškoje Balio saloje

Turas su vietiniu šarmingu gidu

Balis garsėja savo kultūra ir gražiu gamtovaizdžiu. Balio kultūra tokia unikali, kad niekur pasaulyje neįmanoma rasti kažko panašaus. Salos kraštovaizdyje dominuoja puikios ryžių laukų terasos, kokosų palmės ir drėgnos atogrąžų girios. Kultūra ir gamta stipriai susijusi su induizmu – religija, kurią išpažįsta šios salos gyventojai. Religija taip pat stipriai veikia vietinių žmonių gyvenimą. Štai kodėl Balis vadinamas Dievo sala, Tūkstančio šventyklų sala ir netgi Rojaus sala.

 

Kelionės programa:


1 diena / poilsis  po skrydžio

2 diena / Kintamani Vulkano turas

Pusryčiai  viešbutyje. 9h neriam į kelionę.

Kintamani Kalnuose esantis Kintamani kaimas yra 1400 metrų aukštyje virš jūros lygio. Iš šio kaimo atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į vis dar veikiantį ugnikalnį ir Batūro ežerą, grožėsimės tradiciniu Balio salos Barong ir Keris šokių pasirodymu, vaizduojančiu mistišką gėrio ir blogio kovą, lankysime vietinį kaimą, kuriame puoselėjamos senos aukso ir sidabro dirbinių tradicijos.

Lankysime Goa Gajah arba Dramblio urvą. Goa Gajah pažodžiui išvertus tai reiškia Dramblio urvas, T formos ola. Tikima, kad ji mena XI amžiaus pradžią. Kadaise čia buvo senovės induistų ir budistų vienuolynas, kurio gyventojai mėgdavo medituoti šioje oloje. Goa Gajah fasadą puošia įmantrūs raižiniai, vaizduojantys velnio galvą virš angos į olą.

Religija – neatsiejama Balio salos kultūros dalis. Sakoma, kad čia šventyklų, kurios vadinamos “puromis”, daugiau nei gyvenamųjų namų. Lankysime vieną žinomiausių – Tirta Empul šventyklą, garsią dėl švento vandens baseino, kuriame Balio žmonės “apsivalo”. Vyksime apžiūrėti kavos plantacijų, pasimėgauti vietine kava. Pietausime  vietiniame restoranėlyje  su vaizdu į  ugnikalnį. Viena įspūdingiausių Balio vietovių, kurią tiesiog privaloma pamatyti savo akimis, viešint šioje nepaprastoje saloje, – ryžių terasos. Nesibaigiantys plotai ryžių terasų, apšviestų saulės spindulių, nustebins net kritiškiausią keliautoją.
17h  grįšime į viešbutį, poilsis viešbutyje.

3 diena / Bedugul turas

Pusryčiai viešbutyje. 9h neriam į kelionę.

Bedugulas įsikūręs centrinėse Balio aukštumose, ramiame kalnų rajone. Čia vyrauja kalnų klimatas, tad daržovės, vaisiai ir gėlės tiesiog veši. Spalvingas nedidelis Bukit Mungsu turgus siūlo platų vietos produktų pasirinkimą – čia galite įsigyti egzotiškų laukinių orchidėjų, rožių ir net įvairiaspalvių paukščių. Beratano ežeras atgaivina čia vyraujantį karštą klimatą. Beratano ežeras, nutolęs apie 60 kilometrų į šiaurę nuo Balio provincijos centro Denpasaro, taip pat turistus apdovanoja puikiu kraštovaizdžiu.

Lankysime Taman Ayun – išskirtinio  grožio šventovę. Tai šventyklų kompleksas, kuriuo siekiama pavaizduoti Mahameru kalną (tai aukščiausias ir aktyviausias kitos Indonezijos salos – Javos – ugnikalnis). Pasak padavimų, šis kalnas – pasaulio ašis. Būtent taip sukonstruotas ir šventyklų kompleksas, imituojantis Visatos centrą. Pats kompleksas stūkso nedideliame Mengvi kaimelyje. Teritorijoje gausu tvenkinių, kuriuose žydi daugybė lelijų, o taip pat sodų terasų, kurios išdėstytos skirtinguose aukščiuose.

Važiuosime į Jalituwih ryžių terasas – viena įspūdingiausių Balio vietovių, kurią tiesiog privaloma pamatyti savo akimis. Tai kvapą gniaužiantis vaizdas, suteikiantis naują reikšmę žodžiui „žalia“. Ryžių laukai, kurie išsidėstę terasomis aukštyn, atrodo tarsi neapsakomo žalumo laiptai į dangų.

Kelionė į Bedugul kurortą, esantį maždaug 1200 metrų virš jūros lygio. Šiame miestelyje aplankysime turgų bei apžiūrėsime įžymiausias Balio šventyklas bei Brantan ežerą. Šio ežero pakrantėje stūksto Ulun Danu šventykla – ji ne tik graži, bet ir itin reikšminga salos kultūrai. Ežero vandens lygiui pakilus susidaro vaizdas, kad ši XVII a. Šventajai Hinduizmo trejybei dedikuota šventykla plūduriuoja ant vandens.
17h  grįžtame į viešbutį, poilsis.

4 diena / Tanah Lot

Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas. 13h neriam į kelionę.

Tanah Lot ant toliau nuo kranto esančios uolos, kurią potvynio metu apsupa vanduo, stovi įspūdinga Tanah Lot šventykla, kurią galima pasiekti tik išdrįsus užsilipti šlapia uola. Kiek žemiau vandens linijos yra keletas didelių urvų, kuriuose glaudžiasi didelės jūrinės gyvatės, saugančios šią ypatingą šventyklą. Aplankysime ir Šventąjį beždžionių mišką, kuriame išvysime tarp egzotiškų augalų gyvenančias ilgauodeges makakas, regėsime šventas skulptūrėles, pasislėpusias induistų šventyklas, bei pajausite neapsakomai tobulą bei raminančią harmoniją tarp gamtos ir žmonių sukurtų stebuklų. Paskui keliausime į Batuan kaimelį, garsėjantį šokiu, medžio plokščių drožyba ir tapyba.

Lankysime Taman  Ayun šventyklą, kuri yra Mengwi šeimos karališkoji šventykla.

„Tanah Lot“ baliniečių kalba reiškia „žemę jūroje“. Ši šventykla pastatyta pusiasalyje ant uolos, nuolat skalaujamos vandenyno bangų, o pakilus vandeniui ji būna tarsi atskirta nuo žemyninės dalies. Įspūdingiausiai Tanah Lot šventykla atrodo per saulėlydį, ten mes ir palydėsime saulę.

20h  grįžtame į viešbutį.

5 diena / Turas po pietinę Bali dalį / paplūdimių diena

Pusryčiai viešbutyje, 9h neriam į kelionę.

Pietinėje Balio salos dalyje ant skardžio pastatyta Uluwatu šventykla – dar viena itin pamėgta lankytina vieta. Pati šventykla nėra labai didelė, todėl sudaro pasakiško grožio kontrastą su aukštu skardžiu, kuris smenga į banguojantį Indijos vandenyną. Būtent skardis ir yra šios vietos pažiba. Ypatingai gražiai šventyklos ir skardžio duetas atrodo leidžiantis saulei, kai dangus nusidažo švelniai rausva spalva, o viskas tarsi pasidengia paskutiniųjų saulės spindulių blizgesiu.

Nusa Dua – tai kurortas, apsuptas puikiausių paplūdimių bei pasižymintis visiška ramybe bei privatumu.

Aplankykime GWK parką, kuriame galėsite susipažinti su Balio teatru. Mėgausimės Padang Padang paplūdimiu – kai kompanijoje vieni nori surfinti, o kiti gulėti ant gultų – geriausias pasirinkimas Padang Padang. Puikios bangos ir šviežios jūros gėrybės krante. Kiekvienas ras sau tinkančią vietą. Dreamland paplūdimys – nebe slapta vietelė, tačiau dar vis džiuginanti širdis daugeliui keliautojų. Mėlynuojantis Indijos vandenynas ir baltas smėlis. Saulės voniomis čia gali džiaugtis kiekvienas.

6 diena / Šventyklų turas Balyje

Pusryčiai viešbutyje. 9h neriam į kelionę.

Gunung Kawi šventykla Ubudo miestas – Balio kultūrinis centras. Čia gyvenimas tiesiog verda: gausu restoranų, kavinių, parduotuvių, viešbučių ir kitokių pramogų. O taip pat – įspūdingų, gilią praeitį menančių lankytinų objektų. Vienas iš jų – Gunung Kawi šventykla, esanti Ubudo šiaurės rytuose. Šis įspūdingas šventyklų kompleksas pastatytas XI amžiuje. Jau nuo tada tai buvo ne tik pamaldų vieta, tačiau ir kapavietė. Gunung Kawi kompleksas įsikūręs šalia Pakerisano upės esančioje dauboje. Tai pasakiško grožio slėnis, kuriame vešli augalija kontrastuoja su įmantriausiais uolų raižiniais, subtiliais šventyklų pastatais, slėpiningomis vienuolių celėmis, fontanais ir kapavietėmis.  Aplankysime Holyspring  ir Moon of Pejeng šventyklas.

13:30  grįžtame į  viešbutį, laisvas laikas.


7 diena / Jimbaran saulėlydžio turas

Pusryčiai  viešbutyje. Laisvas laikas.

13h paliekame viešbutį. Balio pietvakariniame krante esantys Jimbaran paplūdimiai – tikras išsigelbėjimas tiems, kurie nori pabėgti nuo rutinos ir pasimėgauti nedidelėmis bei nuošaliomis prieigomis prie vandenyno. Baltas smėlis ir krištolinis vanduo – džiugins širdį ir protą… Jimbaran kurortinis miestelis taip pat labai žavus: čia įsikūrę daug restoranų, siūlančių šviežias jūros gėrybes. Šioje Balio dalyje vilas turi daug įžymių žmonių. Jie čia poilsiauja norėdami pabėgti nuo žiniasklaidos dėmesio ir ramiai pailsėti. Tai prabangus ir aukšto lygio kurortas, kurio paplūdimių grožis iš tiesų atima žadą.

Mėgausitės paplūdimiu – ramiu poilsiu arba vandens sportu.

17:30 saulėlydis  ir  vakarienė Jimbaran paplūdimyje.

20h  grįžtame į viešbutį.

8 diena / Turas po Bali šiaurinę dalį

Pusyčiai viešbutyje, 9h neriam į kelionę.

Sustojame pasigrožėti  Lake Beratan – tai žymiausias iš trijų ežerų Balio salos kalnuose, esančių greta.  Šio ežero vandenyje yra pastatyta budistų vienuolių šventykla. Taip pat šio ežero šventykla yra pavaizduota galinėje pusėje ant 50 tūkstančių Indonezijos rupijų nominalo banknoto. Lankantis Balyje, šią vietą tikrai būtina aplankyti – tai šios salos simbolis.  Lankome  aukščiausius  Gitgit Balio krioklius, kas norės  galės  išsimaudyti.   Pietaujame  vietiniame retoranėlyje.

Važiuojame į Lovina – miestelį. Jis įsikūręs pačioje salos šiaurėje. Miestelis įsikūręs visai netoli vandens, tačiau svarbiausia čia atkreipti dėmesį į neįprastus paplūdimius – pilki ar net juodi, kaip lava paplūdimiai čia kontrastuoja skaidriu it krištolas vandeniu.

18h grįžtame į viešbutį.

9 diena / Turas po Ubudą

Pusryčiai, laisvas laikas.

13h vykstame prie Tegenungan krioklio – aplankysime šį džiunglėse pasislėpusį gamtos grožį. Turėsite galimybę išsimaudyti labai švariame vandenyje. Toliau – Ubudas, pagarsėjęs ne tik savo dailininkų bendruomene. Jis turi savitos magijos, o jo ypač graži aplinka ir prabangus gyvenimo būdas pastaraisiais dešimtmečiais pritraukė čia garsenybes ir menininkus iš viso pasaulio. Magijos čia ilgai ieškoti neteks –į pietus nuo kaimo, per ryžių laukų terasas beždžionių girios link. Ubude taip pat buvo filmuojamas garsusis filmas ypatingai išpopuliarinęs Balio salą – „Valgyk, melskis ir mylėk“.

Lankome „Petulu“ kaimelį.

10 diena / poilsis prie jūros.

11 diena  skrydis į Lietuvą.

 

 

*programos eiga gali keistis, galime pridėti papildomų poilsio dienų.

 

Kelionės kaina:  999 Eur / 1 asm.

Į kelionės  kainą įskaičiuota:

 • nakvynės  kruopščiai atrinktuose 3-4* Balio salos viešbučiuose;
 • Pusryčiai viešbučiuose kelionės po Balio salą metu;
 • Kelionės Balio saloje metu transportas su oro kondicionieriumi (pasitikimai oro uoste, pervežimai į oro uostus, pervežimai tarp miestų, pervežimai turų po miestus metu);
 • Angliškai kalbančio gido paslaugos Balio saloje (rusiškai kalbantis gidas – už papildomą mokestį).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinio skrydžio bilietas (apie 700Eur);
 • Įėjimai į lankomus objektus (~40 €);
 • Arbatpinigiai;
 • Būtinųjų medicininių išlaidų draudimas;
 • Pietūs, vakarienės;
 • Pasirenkami turai;
 • Asmeninės išlaidos

Papildoma informacija:

Vietoj poilsio dienų prie jūros galime pasiūlyti:

 • Vėžlių sala ir  nardymo kelionė;
 • Raftingas – plaukimas upe;
 • Saulės pasitikimas kalnuose;
 • Nuotykiai dviračiais;
 • Nuotykiais kalnų dviračiais;
 • Nardymas;
 • Bali maisto gaminimas;
 • Delfinų šou;
 • Nuotykiai laipant medžiuose;
 • Kelionė drambliais;
 • Dvasinio išsivalymo turas;
 • Žvejyba;
 • Medaus mėnesio paketas / 3 dienų.

Pastabos:

 • Kaina pateikta vienam asmeniui keliaujant dviese ir apsistojant dviviečiame kambaryje;
 • Kainos gali nežymiai kisti nuo pasirinktų datų ir valiutų kurso svyravimų;
 • Yra galimybė keisti turo ir poilsio trukmę Balio saloje;
 • Galime pakoreguoti viešbučių kategoriją, maitinimo tipą, lankomus objektus pagal jūsų poreikius;

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

85 2731337, 860184477 vilnius@litaura.lt

Pagal užklausą

TRUKMĖ 13 d.
Pasiteiraukite dėl kelionės

Jūsų asmens duomenys bus naudojami siekiant sureaguoti į Jūsų kreipimąsi. Plačiau čia